Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Slenka plaukai? Pagalba – nuo liaudiškų iki šiuolaikinių priemonių

Sveiki, spindintys ir tankūs plaukai – sveikatos ir jaunystės simbolis. Tačiau besikeičiantys metų laikai, gyvenimo būdas, hormonų pusiausvyros pokyčiai, genai turi įtakos plaukų būklei. Natūralu, kad retėjant plaukams ne juokais išsigąstama ir nežinoma, ko griebtis, kad tai sustabdytume. Gydytojos dermatologės atkreipia dėmesį, kada verta sunerimti ir dalijasi patarimais, kaip su tuo kovoti.
Moteris susirūpinusi plaukais
Moteris susirūpinusi plaukais / Vida Press nuotr.

„Jei per dieną išslenka nuo 20 iki 100, kai kada ir iki – 150 plaukų, sunerimti neverta. Ilgaplaukes taip pat raminu, kad šukose likęs kuokštas kartais grėsmingai atrodo todėl, kad plaukai yra ilgi. Tačiau ne paslaptis, kad poilsio stoka, stresas, sutrikusi hormonų pusiausvyra, mikroelementų trūkumas organizme tikrai turi įtakos padidėjusiam plaukų slinkimui. Taip pat ir pavasarį bei rudenį, kai visa gamta keičiasi, natūralu, kad plaukai slenka intensyviau“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė.

Vida Press nuotr./Šukos
Vida Press nuotr.

Gydytoja pastebi, kad jaunos moterys dažniau kreipiasi į specialistus, kai plaukai slenka dėl dietų laikymosi, o vyresnės – kai plaukai slenka pakitus hormonų pusiausvyrai, pavyzdžiui, po gimdymo ar menopauzės metu. Anot N.Jasaitienės, įtakos plaukų slinkimui turi ir netinkama kosmetika ar dažai, ypač juose esantis peroksidas, kuris itin pažeidžia plaukus. Todėl dermatologė rekomenduoja jais rūpintis naudojant profesionalias ir kokybiškas priežiūros priemones, prieš tai pasitarus su gydytoju dermatologu.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą?

Pastebėjus, kad plaukai išretėjo, suplonėjo, kad slinkimas užsitęsė per ilgai – verta sunerimti: tai gali būti ir rimtesnių ligų požymis.

Pastebėjus, kad plaukai išretėjo, suplonėjo, kad slinkimas užsitęsė per ilgai – verta sunerimti: tai gali būti ir rimtesnių ligų požymis. Tačiau esant laikinam, tam tikru gyvenimo periodu suaktyvėjančiam plaukų slinkimui, N.Jasaitienė dalinasi keliais paprastais ir nuo seno gyvuojančiais patarimais, padedančiais sustiprinti plaukus ir jų šaknis.

„Patikrinta ir tikrai efektyvi priemonė nuo plaukų slinkimo yra spirito ir ricinos aliejaus tirpalas plaukams. Per pusę sumaišius abu ingredientus, tokią kaukę patartina palaikyti 10-15 minučių kartą per mėnesį. Spiritas suaktyvina kraujotaką galvos odoje ir plaukų folikuluose, o ricinos aliejus maitina, stiprina plaukus ir jų šaknis. Taip pat laiko patikrintos ir gana efektyvios naminės priemonės, stiprinančios plaukus yra kokosų aliejus, chna milteliai bei dar mūsų tėvų jaunystėje naudotos naminės kaukės su kiaušinio tryniu, majonezu, svogūnų sultimis. Tačiau dabar žmonės nori greito ir užtikrinto rezultato, todėl nebeužsiima naminėmis procedūromis, nes tam reikia skirti daug laiko, o rezultato – palaukti. Žinoma ir kvapas po svogūnų kaukės lieka tikrai nekoks“, – pripažįsta N.Jasaitienė.

Vida Press nuotr./Kaukė plaukams
Vida Press nuotr.

Dermatologo kabinete – novatoriškas gydymas

Šiuolaikiniai žmonės dėl slenkančių plaukų gydymo vis dažniau varsto dermatologų kabinetų duris. Gydytojai, tiek esant laikinam plaukų slinkimui, tiek – nuplikimui, atlieka mezoterapijos ir PRP gydymo procedūras.

„Laikinai ar tam tikrais laikotarpiais slenkant plaukams, kai pacientai nori juos pastiprinti ar atgaivinti, puikiai tinka mezoterapija. Tai unikali, o kartu ir paprasta gydymo procedūra, kurios metu į probleminės zonos odą sušvirkščiamos biologiškai aktyvios medžiagos, skatinančios atsinaujinimą, kraujo cirkuliaciją, plaukų augimą. Mikroinjekcijų sudėtis – mikroelementai, mineralinės medžiagos, augaliniai ekstraktai ir kt. – parenkama atsižvelgiant į konkrečią problemą“, – aiškina klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian.

Vis dėlto, kai kalbame apie rimtesnes plaukų slinkimą sukeliančias priežastis arba ligą – alopeciją, dažniausiai gydytojai rekomenduoja atlikti PRP gydymo procedūrą. Ji yra itin efektyvi, nes padeda atstatyti bei „pažadinanti“ miegančius plaukų folikulus.

Vida Press nuotr./Retėjantys plaukai
Vida Press nuotr.

Esant ypatingai padidėjusiam plaukų slinkimui, gydytojos dermatologės rekomenduoja atlikti kraujo tyrimus.

„PRP – trombocitais praturtinta plazma. Šiandien tai vienas veiksmingiausių plaukų slinkimo gydymo būdų. Procedūrai naudojamas paciento veninis kraujas. Jį centrifūguojant atskiriami trombocitai, kuriuose gausu augimo faktorių. Suleidus PRP į galvos plaukuotosios dalies odą – stimuliuojami regeneraciniai procesai, plaukų folikulų kraujotaka, o tai skatina plaukų augimą“, – dėsto R.Petrosian.

N. Jasaitienė pastebi, kad dėl šių procedūrų kreipiasi tiek vyrai, tiek moterys, tačiau natūralu, kad pastarosios labiau rūpinasi savo išvaizda ir dėl retėjančių plaukų pergyvena labiau. Vis tik esant ypatingai padidėjusiam plaukų slinkimui, gydytojos dermatologės rekomenduoja atlikti kraujo tyrimus. Gali būti, kad organizmui trūksta geležies ar kitokių gyvybiškai svarbių medžiagų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs