2005 metais atliktas tyrimas parodė, kad nutukimas ir per mažai aktyvus gyvenimo būdas yra trečdalio pagrindinių vėžinių susirgimų veiksniai, įskaitant storosios žarnos, krūties vėžio po menopauzės, gimdos, inkstų ir stemplės vėžį.
Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad specialiai apmokyti šunys gali nustatyti storosios žarnos vėžį. Labradorai tyrimo metu vėžį identifikavo pagal kvapą. Šunys 91 proc. tyrimo atvejų vėžį nustatė iš oro bandinių, 97 proc, iš išmatų mėginių.
Vėžio mirtingumo lygis nuo 1991 metų JAV sumažėjo penktadaliu. JAV vėžio bendruomenės duomenimis, šiuo metu šalyje gyvena 13,7 mln. žmonių, sirgusių vėžiu.
„American Journal of epidemiology“ duomenimis, žmonės, kurie kasdien geria daugiau nei keturis puodelius kavos su kofeinu sudaro pusę mirštančių nuo burnos arba gerklės vėžio.
Amerikos vėžio bendruomenės pateikti duomenys rodo, kad tabako vartojimas išlieka viena didžiausių pirmalaikės mirties priežasčių JAV. Šalyje rūko kas penktas žmogus. Su rūkymu yra susiję burnos ertmės, ryklės, stemplės, gerklų, plaučių, kasos, inkstų, šlapimo pūslės vėžiai. Rūkymas yra pagrindinė plaučių vėžio priežastis.
Vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu. Vien šiemet JAV krūties vėžiu susirgo 2 240 vyrų.
Ligų priežastimi tampa ir per menkas išsilavinimas bei sveikatos priežiūra. Mirtingumas nuo vėžio tarp juodaodžių ir baltųjų vyrų, kurie edukacijai skyrė iki dvylikos metų, yra tris kartus didesnis nei tarp baigusių koledžus.
Dauguma vėžinių susirgimų nėra susiję su genetika. Tai parodė 1999 metais atliktas tyrimas. Tai, kas atrodo su susiję su šeimos linija, tėra įtakojama bendrų įpročių ir gyvenimo būdo, sukeliančio vėžį.
Odos vėžys yra bene labiausiai paplitęs vėžinis susirgimas JAV. Šio vėžio atvejų yra daugiau nei sudėjus visus sergančiuosius krūties, prostatos, plaučių ir storosios žarnos vėžio ligonius.