103-iame aukšte atsiveria nuostabi didmiesčio panorama. Iš čia lankytojai visomis kryptimis gali pažvelgti net iki 80 km atstumu. Drąsuoliai gali pažvelgti ir žemyn. Tiesa, stiklinės balkono grindys ne kiekvienam atrodo jaukiai, po kojomis – 412 metrų gylis. Kai kurie lankytojai į stiklinio balkono grindis remiasi keturiomis, nes atsistoti neišdrįsta.
Būtent dėl šio įspūdingo vaizdo Zacas Vowteris sumanė įveikti kelionę į bokštą. Sekmadienį 31-erių metų vyras pagaliau pasiekė 103-ąjį aukštą, vadinamąjį „Dangaus denį“ („Skydeck“). Anot „Chicago Tribune“, tai ir vyro, ir mokslininkų triumfas. Z.Vawteris įveikė 2 107 laiptelius. Dešinės kojos vyras neteko prieš trejus metus per motociklo avariją.
Čikagos reabilitacijos institutas vyro protezą vadina „pirmąja pasaulyje nervų sistemos kontroliuojama bionine koja“. Tai reiškia, kad vyrui galvojant apie lipimą laiptais, į protezą siunčiami signalai, leidžiantys atlikti tokį veiksmą. Anksčiau tokia technika buvo naudojama rankoms ir pirštams valdyti, tačiau kojoms – dar niekada.
„Jaučiuosi puikiai“, – sakė iš Vašingtono atvykęs programinės įrangos inžinieriumi dirbantis Z.Vawteris. Vyras nė kiek nesijaudino, tik truputį jam nerimo kėlė žiniasklaidos dėmesys, pasakojama „Chicago Sun Times“.
Užlipti į 103-iąjį pastato aukštą vyrui prireikė 53 minučių ir 9 sekundžių. Jis buvo vienas iš 3 000 lipusiųjų į bokštą, visi jie turėjo bendrą tikslą – akcijos metu reabilitacijos centrui buvo surinkta beveik milijono dolerių parama. Šio centro pacientas yra ir senatorius Markas Kirkas, jis sausį patyrė insultą. Po nelaimės tai buvo pirmas viešas senatoriaus pasirodymas Čikagoje. Jis taip pat pėsčiomis įveikė keletą aukštų bokšto viršūnės link.
Bioninės medicinos centras tobulina technologijas, kurios leidžia galūnių netekusiems žmonėms protezus kontroliuoti savo mintimis.