Sukurtas nacionalinis insulto gydymo centrų tinklas

Šių metų pradžioje pradėti steigti insulto gydymo klasteriai dabar sudaro vientisą 6 centrų nacionalinį tinklą, apimantį visą šalies teritoriją, garantuojantį aukščiausios kokybės gydymą visų šalies regionų gyventojams.
Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Inovatyvus ūminio galvos smegenų insulto gydymas taikomas insulto centruose (klasteriuose), atliekant trombolizes, trombektomijas, padėjo pasiekti persilaužimą įveikiant šia sunkią ir pavojingą ligą.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, integruota sveikatos priežiūra insultų gydymas centruose yra efektyvus kelias, įveikiant sunkias patologijas.

„Tai teigti leidžia pirmieji gydymo insulto ir infarkto centruose rezultatai. Skubus ir aukštos kokybės, mokslu grįstos pasaulinės gydymo praktikos taikymas jau išgelbėjo ne vieną žmogų nuo mirties arba dažnai ilgai trunkančios negalios“, – sako R. Šalaševičiūtė.  

Pasak sveikatos apsaugos ministrės patarėjo Arvydo Skorupsko, inovatyvus išeminio insulto  gydymas – tai ne tik mažėjantis mirtingumas, bet ir galimybės išvengti sunkių ligos pasekmių.

Per du šių metų ketvirčius insulto gydymo centruose buvo atliktos 52 trombektomijos. Tai procedūra, kai pacientui iš kraujagyslių specialiais prietaisais pašalinami krešuliai, atstatoma galvos smegenų kraujotaka. Per visus 2013 metus tokių operacijų buvo atlikta tik 10. Prognozuojama, kad šiais metais bus atlikta per 120 trombektomijų ir apie 600 trombolizių – dvigubai daugiau negu pernai. Trombolizė – tai gydymas, leidžiant pacientui specialius vaistus trombolitikus, tirpdančius kraujagyslėse susidariusius krešulius. Tokių procedūrų taikymas leido hospitalinį mirštamumą, lyginant su 2012 metais, sumažinti apie 40 proc.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės patarėjo Arvydo Skorupsko, inovatyvus išeminio insulto  gydymas – tai ne tik mažėjantis mirtingumas, bet ir galimybės išvengti sunkių ligos pasekmių.

„Labai svarbu tai, kad, anot gydytojų, žmogus iš insulto gydymo centrų vis dažniau, vaizdžiai tariant, išeina pats, o ne išvežamas invalido vežimėliu“, – sako A. Skorupskas. Pasak patarėjo, gerus poslinkiu insulto gydymo centruose lemia ne tik inovatyvių procedūrų taikymas, bet ir  klasterių darbo organizavimo tvarka, kuomet derinami greitosios medicinos pagalbos ir insulto centro veiksmai, o pacientui, patekusiam į centrų skubios pagalbos skyriaus, mažiau kaip per valandą  patikslinama diagnozė ir pradedamas gydymas.   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai