„Sužydėjusi viltis“ rūpinasi ne tik krūties vėžio diagnostikos prieinamumu, bet ir jai skirtų priemonių trūkumu

Iniciatyva „Sužydėjusi viltis“, kurios tikslas – skleisti žinią apie krūties vėžio diagnostikos svarbą, per 16 savo gyvavimo metų pasitikrinti padėjo tūkstančiams Lietuvos moterų, rašoma „Sužydėjusi viltis“ pranešime spaudai.
Sužydėjusi viltis, NVI ir Roche atstovai
Sužydėjusi viltis, NVI ir Roche atstovai / Asmeninio archyvo nuotr.

Iniciatyvą rengiančios Tarptautinės Vilniaus Moterų asociacijos (IWAV) pirmininkės Svitlanos Saltis teigimu, svarbiausias „Sužydėjusios vilties“ tikslas – ne tik pasirūpinti, kad dėl ligos pasitikrinti galėtų kuo daugiau Lietuvos moterų, bet ir gydymo įstaigas aprūpinti diagnostikai reikiamomis priemonėmis.

Pasak S.Saltis, į krūties vėžį dėmesį atkreipti yra labai svarbu. Šiuo metu tai yra dažniausias onkologinis susirgimas pasaulyje ir dažniausia moterų onkologinė liga: kasmet pasaulyje krūties vėžiu suserga daugiau nei 2 milijonai moterų, miršta – apie 600 tūkstančių. Tuo tarpu Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1600 krūties vėžio atvejų, o daugiau kaip 500 moterų nuo šios ligos miršta.

„Reguliarūs pasitikrinimai gali padėti moterims užkirsti ligai kelią arba lengviau nuo jos išgyti. Kartu su ilgamečiais partneriais ir iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ rėmėjais biotechnologijų bendrove „Roche Lietuva“ ir NVI vien per pastaruosius metus neatlygintinai patikrinome daugiau nei tūkstantį įvairaus amžiaus moterų 15-oje Lietuvos savivaldybių. Matome, kad mūsų skleidžiama žinutė pasiekia vis daugiau moterų – susidomėjimas nemokama krūties vėžio diagnostika kasmet tik auga“, – pasakoja S.Saltis.

Ligoninėse trūksta diagnostikai skirtų priemonių

Stefano Volonté, „Roche Lietuva“ generalinis direktorius, sako, kad tinkamu laiku aptikta liga – gelbsti moterų gyvybes. Kiekvienais metais bendrovės atstovai kartu su IWAV aplanko didžiąją dalį onkologijos centrų visoje Lietuvoje, kurias aprūpina ankstyvai krūties vėžio diagnostikai reikalingais biomarkeriais ir kitomis priemonėmis.

Asmeninio archyvo nuotr./S. Volonté
Asmeninio archyvo nuotr./S. Volonté

„Diagnozuojant krūties vėžį laikas yra esminis veiksnys. Kuo anksčiau diagnozuojamas krūties vėžys, tuo greičiau galima pradėti gydymą ir sustabdyti ligos progresavimą. Atlikti medicininiai tyrimai rodo, kad kas kartą gydymą nukėlus mėnesiu, mirties rizika išauga apie 10 proc. Pacientų gerovė ir efektyvesnis onkologinių ligų gydymas bei diagnostika – vienos iš svarbiausių mūsų vertybių, todėl mums svarbu prisidėti prie iniciatyvų, kurios rūpinasi gyventojų sveikata“, – teigia S.Volonté.

NVI radiologijos skyriaus vedėja gydytoja Jurgita Ušinskienė sako, kad gydymo įstaigoms dažnai trūksta krūties vėžio diagnostikai skirtų priemonių, todėl tokios iniciatyvos leidžia patikrinti kur kas didesnį pacienčių skaičių.

Asmeninio archyvo nuotr./J. Ušinskienė
Asmeninio archyvo nuotr./J. Ušinskienė

„Kaip ir kitos šalies gydymo įstaigos, NVI nuolat susiduria su krūties audinio žymeklių, biopsinių adatų trūkumu, todėl nuolatinė pagalba institutui yra labai svarbi – tai padeda geriau pasirūpinti krūties vėžiu susirgusiomis moterimis. Bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 proc. riziką susirgti krūties vėžiu, tačiau net 90 proc. šia liga susirgusių pacienčių pasveiksta, jei vėžys nustatomas ankstyvojoje stadijoje. Būtent todėl diagnostikai reikalingos priemonės – gyvybiškai svarbios“, – pabrėžia J.Ušinskienė.

„Sužydėjusios vilties“ veiklą vainikuos ypatingas labdaros vakaras

Per 16 metų labdaringa iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ (Blossom of Hope) padėjo surinkti daugiau kaip 350 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms. Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija (International Women‘s Association of Vilnius – IWAV) vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadores, diplomatinio sektoriaus atstoves, verslininkes iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteriS.Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

„Sužydėjusi viltis“ iniciatyvos veiklą, kaip ir kasmet vainikuos labdaros vakaras, kuris vyks jau visai netrukus balandžio 25 dieną. Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės globojamas iškilmingas labdaros vakaras rengiamas Lietuvos Nacionaliniame Dramos teatre. Šių metų labdaros renginio tema „Kintsugi žmonės“.

„Kintsugi“ – tai japonų menas, kurio dėka sudužę meno dirbiniai suklijuojami aukso gijomis, paverčiant juos dar tvirtesniais, įdomesniais ir gražesniais. Tai japonų laimės metodas, kuris padeda trūkumus paversti privalumais.

Kilnaus vakaro organizatoriai šį kartą svečius pakvies stebėti jautrų Gyčio Ivanausko režisuojamą dokumentinę pjesę, kurioje pagrindinius vaidmenis atliks Toma Vaškevičiūtė, Gintarė Latvėnaitė, Nelė Savičenko. Iškilmingo labdaros renginio metu vyks aukcionas, kurio dalyviai galės įsigyti įvairius daiktus, o surinktos lėšos bus paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms. Renginio organizatoriai ir pjesės idėjos autoriai renginių ir komunikacijos agentūra „OLIVE. Gyva komunikacija“. Bilietus į labdaros vakarą galite įsigyti čia.

Norintys prisidėti prie organizacijos „Sužydėjusi viltis“ ir jai paaukoti, tai padaryti gali oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis