Sveikatą gerinantis pėdų masažas: 5 jautrių zonų „žemėlapis“

Egipte gimusi ir tūkstančius metų gyvuojanti refleksologija tvirtina, kad pėdose esantys refleksų taškai atitinka viso likusio kūno žemėlapį, o spaudžiant įvairiose pėdos vietose esančius taškus galima teigiamai veikti atitinkamas kūno dalis bei emocinę savo būseną.
Pėdos
Pėdos / 123FR nuotr.
Temos: 2 Masažas Pėda

Pasak refleksologų, tam tikrų pėdos taškų stimuliacija gerina kraujo cirkuliaciją, taip pat padeda sureguliuoti kraujo spaudimą bei hormonų lygius. Ši technika taip pat padeda sumažinti juntamą stresą ir mažina nemigą.

Portalas healthdigezt.com pateikia jautrius pėdos taškus, kuriuos stimuliuodami gerokai pagerinsite savo savijautą.

Padės sulieknėti

„Fotolia“ nuotr./Pėda
„Fotolia“ nuotr./Pėda

Norite sulieknėti? Refleksologai pataria kur kas dažniau masažuoti didįjį savo kojos pirštą, mat tai padės gerokai sumažinti juntamą apetitą. Taigi, kai kitą kartą jusite nenumaldomą alkį, meskite į šoną batus, pradėkite masažuoti ir tik tuomet pulkite prie šaldytuvo.

Sumažins stresą

„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas
„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas

Ilgai pagulėjus vonioje, paskaičius mėgstamą knygą ar pasiklausius atpalaiduojančios muzikos, stresas sumažės kaip mat, tačiau jei net ir šios priemonės nepadeda, pabandykite pasimasažuoti savo didžiojo kojos piršto „kaklelį“.

Šio taško stimuliacija labai atpalaiduoja bei sumažina juntamą įtampą. Negana to, refleksologai tikina, kad šios vietos stimuliacija gerina ir skydliaukės funkcijas.

Pagerins plaučių ir širdies veiklą

„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas
„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas

Jei darosi sunku kvėpuoti ar turite problemų su širdimi, taip pat galite išbandyti refleksologiją. Masažuodami savo pėdų pagalvėles, taip pat nuraminsite ir juntamą stresą bei atsipalaiduosite.

Taip pat skaitykite: Ką iš pėdų galima pasakyti apie jūsų sveikatą?

Gerina hipofizės veiklą

„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas
„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas

Refleksologų tikinimu, šios vietos stimuliacija stipriai gerina hipofizės (posmegeninės liaukos) veiklą. O juk hipofizė yra svarbiausia organizmo hormoninės reguliacijos grandis.

Hipofizės funkcijoms susilpnėjus arba išnykus, vaikai lieka neūžaugomis (nanizmas), sulėtėja jų psichinis vystymasis, atsiranda infantilizmas, atrofuojasi skydliaukė ir antinksčių žievė, pakinta riebalų ir angliavandenių apykaita, sulėtėja oksidacijos procesai. Suaugusieji dėl šių priežasčių nutunka, jiems nutrūksta lytinis ciklas, atrofuojasi skydliaukė, lytinės liaukos, antinksčių žievė.

Suteikia energijos

„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas
„Fotolia“ nuotr./Pėdos taškas

Jaučiatės nuolat pavargę ir neturintys jėgų? Sau padėsite masažuodami vidinius savo pėdų kraštus, mat šios vietos atsakingos už adrenaliną gaminančius antinksčius. Išbandykite ir pamatysite – energijos kaip mat atsiras!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų