Tokį sprendimą ministras priėmė įvertinęs 2014 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto galimybes. 2014 m. PSDF biudžetas, kurio lėšomis gydymo įstaigoms yra apmokama už pacientams suteiktas paslaugas, yra gerokai didesnis, palyginti su 2013 m. PSDF biudžetu. PSDF biudžete numatyta, kad kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,7 mlrd. Lt. Lyginant su 2013 m., PSDF biudžetas yra 322,8 mln. Lt arba 7,9 proc. didesnis.
Pacientai turėtų gauti daugiau sveikatos priežiūros paslaugų, o gydymo įstaigos patirs mažiau finansinių nuostolių, galės lengviau atsikvėpti planuodamos savo veiklą.
„Bet tai taip pat reiškia, kad mūsų visų lėšos turi būti naudojamos taupiai, atsakingai ir skaidriai, – sako ministras V.P.Andriukaitis. – Pacientai turi būti informuojami, kiek jiems suteikta gydymui vaistų bei kitų paslaugų ir už kokią PSDF pinigų sumą.“
Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad planuojamą PSDF biudžeto padidėjimą turi pajusti ir pacientai, ir medikai. Todėl lėšos turi būti naudojamos racionaliai – visų pirma toms konsultacijoms, procedūroms, paslaugoms, kurių labiausiai trūko 2013 m.
„Lėšos turi būti skirstomos labai atsakingai, nepamirštant, kad didėjant finansavimui didesnis dėmesys bus skiriamas paslaugų kokybei, – sako ministras V.P.Andriukaitis. – Ir Ligonių kasos, ir gydymo įstaigos turi suprasti, kad nebus mokama bet kam už bet ką – žmogus turi būti gydomas laiku ir visomis geriausiomis turimomis priemonėmis, be užuominų ar atvirų reikalavimų mokėti papildomai už kažkokį „geresnį“ paketą. Akivaizdu, kad sveikatos paslaugų kokybei iki šiol buvo skiriama per mažai dėmesio ir tai negali tęstis.“