Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sveikos gyvensenos filosofija ir receptais Solamita Sabaliauskaitė sužavėjo 27 tūkst. „Instagram“ sekėjų

Prieš ketverius metus į Didžiąją Britaniją išvykusi Solamita Sabaliauskaitė net nesitikėjo, kad vieną dieną pradės rašyti tinklaraštį apie sveiką gyvenseną ir tuo labiau, kad jos įrašus žmonės skaitys visame pasaulyje. Vien „Instagram“ paskyroje Solamita turi daugiau kaip 27 tūkst. sekėjų, kurie yra itin susidomėję merginos propaguojama sveika gyvensena ir siūlomais receptais.

– Kas yra toji sveika gyvensena? 

– Visų pirma, sveika gyvensena turi būti reali, lanksti ir prieinama. Toks gyvenimo būdas neturi sukelti streso ar užtrenkti visas socialinio gyvenimo duris. Visada visais būdais siekiu pusiausvyros tarp sveikatingumo ir gyvenimo malonumų bei to mokau kitus.

Asmeninio archyvo nuotr./Sveikos gyvensenos propaguotoja Solamita Sabaliauskaitė.
Asmeninio archyvo nuotr./Sveikos gyvensenos propaguotoja Solamita Sabaliauskaitė.

Norėčiau pabrėžti, jog norint pasiekti optimalią sveikatos būklę, ne visada užtenka pasirūpinti tik mityba. Sveikatingumas apima tiek emocinius, tiek dvasinius, tiek fizinius dalykus – į viską vertėtų atkreipti dėmesį. Netgi labai dažnai visos problemos slypi kažkur giliau.

Žiūrėk, kartais žmogus numeta savo užsibrėžtus dešimt kilogramų ir vis tiek yra nelaimingas. Mano nuomone, labai svarbu pamilti savo kūną tokį, koks jis yra, nes tik tuomet jis dirbs išvien siekiant geriausios sveikatos būklės.

Tikrai nėra vieno vienintelio teisingo mitybos pasirinkimo, kuris tiktų kiekvienam. Tai yra labai individualu. Vienas gali būti vegetaras, kitas –veganas, trečias – žaliavalgis, tačiau tai nereiškia, kad tokia mityba tiks visiems. Yra begalė kitų faktorių, į kuriuos taip pat vertėtų atsižvelgti. Tačiau saikinga ir subalansuota mityba bei aktyvus gyvenimo būdas yra kelias į sėkmę.

– Kokia turėtų būti pusiausvyra tarp sveiko maitinimosi ir sporto?

Šiuolaikinis sporto supratimas yra truputį iškreiptas. Visi sportuoja kaip profesionalūs kultūristai, nepaisant to, jog dauguma tik nori palaikyti gerą savijautą ar išlaikyti esamas kūno formas.

– Prieš pradedant prakaituoti sporto salėje, visada rekomenduoju pasidaryti maisto spintelių bei šaldytuvo reviziją. Jeigu namuose laikysime tik gerą maistą, tokį ir valgysime. Vėliau reikėtų įtraukti ir sportą, kurio intensyvumas priklauso nuo žmogaus esamos būsenos bei fizinės formos.

Bet kokiu atveju, sportas yra labai svarbus ir labai naudingas. Tačiau šiuolaikinis sporto supratimas yra truputį iškreiptas. Visi sportuoja kaip profesionalūs kultūristai, nepaisant to, jog dauguma tik nori palaikyti gerą savijautą ar išlaikyti esamas kūno formas. Žinoma, jeigu žmogui tai sukelia tik teigiamas emocijas, pirmyn. Tačiau daugumos atveju tai yra tik papildomas stresas kūnui, o tai dažnai veda prie niekaip netirpstančių papildomų kilogramų, savigraužos ir panašiai.

Dažnas galvoja, jog jei valandą ilgiau pasportuos, tai ir svorio daugiau numes. Tokiais atvejais dažniausiai viskas pasisuka atvirkščiai. Šiuo atveju „daugiau“ yra tiesiog „daugiau“.  

– Ar pati laikotės dietų? 

– Kaip jau minėjau, netikiu kraštutinumais. Dietos yra per didelis savęs ribojimas, o rezultatai labai laikini. Visada siūlau imtis pokyčių, kurie trunka visą gyvenimą. Nors laikantis dietos svoris nukrinta labai greitai, tačiau jis taip pat greitai sugrįžta. Blogiausia yra tai, kad žmogus išsenka, tampa irzlus, sulėtėja jo medžiagų apykaita ir atsiranda dar didesnis alkio jausmas. Ne veltui sakoma, kad nustojus laikytis dietos, svoris sugrįžta dvigubai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos