Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sveikos gyvensenos specialistas Algirdas Raslanas: „Žmogų sveikai gyventi gali priversti tik tam tikra motyvacija“

Algirdas Raslanas, Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų viceprezidentas, mano, kad žmogų sveikai gyventi gali priversti tik tam tikra motyvacija.
Tingėjimas
Tingėjimas / SXC nuotr.

„Žmonės iš principo yra tingūs.  Jeigu galima ko nors nedaryti, tai jie tikrai to nedaro, jeigu tai neliečia gyvybinių funkcijų“, – Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ sakė pašnekovas.

Valstybė neturi rūpintis tinginiais

Specialistas tikina, kad žmogaus požiūris į save yra nusikalstamas: „Aš visiškai nežinau, kaip maitinuosi ir kuo maitinuosi, aš turiu žalingų įpročių, neprižiūriu savo kūno. Su savimi aš elgiuosi neleistinai ir netinkamai, nes žinau, kad valstybė manimi pasirūpins.

Jeigu aš guliu gatvėje girtas, mane pakels ir nuveš kažkur išsiblaivyt. Jeigu „išėjo sąnariai iš rikiuotės“, vis tiek ligonių kasa man apmokės tą operaciją. Jeigu gavau infarktą dėl blogos gyvensenos ar neteisingos mitybos, arba visiškos apatijos ir fizinio aktyvumo nebuvimo, tai akivaizdu, kad mane operuos ir galbūt donoras duos man naują širdį“, – dėstė A. Raslanas.

Valstybė šiandien gelbsti bet kokį tinginį, bet kokį žmogų, mano pašnekovas. Kol valstybė nebus sukūrusi sistemos, kuri skatins žmogų sveikai gyventi, iš kurios žmogus turės apčiuopiamą naudą, tol situacija nesikeis ir šalies žmonės netausos savo sveikatos.

„Eketę išsikirst ir įlįsti į vandenį nieko nekainuoja, prabėgt tris kilometrus kolektyviai irgi nieko nekainuoja. Sveiką maistą gaminti pagal sveikus receptus taip pat“, – tikino A. Raslanas.

Suinteresuotas turi būti darbdavys

Žmogui geriausia motyvacija, pašnekovo nuomone, didesnis atlyginimas. Tegu  darbdavys  kas mėnesį prideda 100 Lt ir seka žmogaus sveikatos būklę, esą tai padaryti nėra sunku. Visuomenė  turi suprasti, kad sveikas žmogus sukuria didesnį produktą sau ir valstybei.

„Po šimtą litų pridėkite žmogui, kad jis nerūko, negeria ir vaikšto į darbą pėsčias.  Iš karto tokių žmonių atsiras daug daugiau.  Pridėkite jam dar savaitę arba keturias dienas prie atostogų  per metus, žmogus dar daugiau stengsis būti sveikesnis“, – tvirtino A. Raslanas.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais