Šventiniu laikotarpiu smarkiai išaugo poreikis nuotolinėms konsultacijoms: kokių gydytojų pagalba reikalingiausia?

Kartais kaip tyčia savaitgalį ar šventiniu laikotarpiu susergame ir nėra galimybių apsilankyti pas gydytoją. Visgi matoma tendencija, kad Lietuvos gyventojai ieško išeičių. Sveikatos paslaugų platformos manodaktaras.lt duomenimis, žiemos švenčių atostogų metu videokonsultacijų poreikis išaugo kone 50 proc., o pagalbos čia ir dabar labiausiai reikia iš šeimos ir vaikų ligų gydytojų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Gydytojo konsultacija
Gydytojo konsultacija / Shutterstock.com nuotr.

Šventiniu laikotarpiu dirba ne visos gydymo įstaigos, o ir patys sergantieji supranta, kad sveikatos būklė nėra tokia rimta, kad reikėtų vykti į skubios medicinos pagalbos skyrių, tad videokonsultacija gali padėti situacijoje, kai yra sunku gydytoją pasiekti fiziškai.

„Šventiniu laikotarpiu Lietuvos gyventojai neretai išvyksta atostogų į kitus šalies miestus ar į užsienį, o sunegalavus pasiekti savo šeimos gydytoją yra per sudėtinga, tačiau noras pasitarti sveikatos klausimais išlieka.

Sunegalavus pasiekti savo šeimos gydytoją yra per sudėtinga, tačiau noras pasitarti sveikatos klausimais išlieka.

Pastebime tendenciją, kad žiemos atostogų metu padidėja poreikis su gydytojais konsultuotis nuotoliu, o šiuo metu būtent tokių registracijų skaičius ženkliai išaugęs“, – sako manodaktaras.lt vadovas Martynas Burba.

Nors kitose šalyse videokonsultacijos jau buvo populiarios ir anksčiau, Lietuvoje šis formatas dažniau imtas naudoti prasidėjus COVID19 pandemijai. Nors didžioji dalis gydytojų pacientus dabar priima tik gyvai konsultacijai, visgi su kai kuriais yra galimybė pasikonsultuoti ir nuotoliniu būdu.

Šeimos gydytoja Natalija Vaicekauskienė pažymi, jog didžiausias videokonsultacijų pranašumas – patogumas. „Tai yra savalaikė, abiems pusėms patogi, lengvai prieinama paslauga, – sako nuotolines konsultacijas manodaktaras.lt platformoje teikianti gydytoja. – Tai yra viena iš gydytojo paslaugų formų, kurią žmogus gali pasirinkti.“

Pacientus nuotoliu kartais konsultuoja ir savaitgaliais, ir tarpušvenčiu.

N.Vaicekauskienė pacientus nuotoliu kartais konsultuoja ir savaitgaliais, ir tarpušvenčiu. Pasak jos, yra pasitaikę įvairių situacijų, kai videoskambučiu pasikonsultuoti pacientai visgi priversti skubėti į ligoninę ar rasti galimybę atvykti pas gydytoją gyvai patikrai ar dėl tyrimų, tačiau didžioji dauguma supranta, kokiais atvejais nuotolinė konsultacija gali būti naudinga.

„Dažniausiai pacientai, besikreipdami nuotoliniu būdu, supranta, ko jie iš konsultacijos gali tikėtis. Kartais ir pas šeimos gydytoją pacientai atvyksta tiesiog pasitarti, pasitikrinti, pasitikslinti, tai dalis jų tą patį atlikti pasirenka nuotoliniu būdu“, – sako šeimos gydytoja ir priduria, kad dažniausiai per nuotolį ji pacientus konsultuoja dėl peršalimo ligų, raumenų skausmų, odos ligų.

Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija gali kainuoti nuo 23,99 Eur, vaikų ligų gydytojo – nuo 35 Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis