„Turime nukirsti viruso plitimo grandines, maksimaliai apriboti žmonių kontaktų skaičių. Jeigu tėvai dirba nuotolyje, o vaikai eina į mokyklą – tėvų nuotolis nebus efektyvus. Jeigu vaikai bus namie, o tėvai darbovietėje su kolegomis gers kavą – moksleivių atostogos nebus prasmingos.
Jeigu visa šeima sėdės namuose, o į svečius atvyks „mieliausi giminės“ ar draugai, virusas plis toliau. Jeigu būriuosimės kartu prekybos centruose, šalia eglučių ar kitose vietose, negelbės nei puiki ištraukiamoji ventiliacija, nei milžiniškas vėjas lauke.
2 metrų atstumas, minimalus buvimo laikas kartu ir kaukės – vieninteliai vaistai, galintys sustabdyti infekciją pačiu palankiausiu jos plitimo metu – gruodžio mėnesį“, – sako prof. V.Kasiulevičius.
Pasak profesoriaus, jeigu situacija šalyje išliks tokia, kaip dabar, kai susirgimų ir mirčių nuo koronaviruso skaičius vis auga, netruksime aplenkti prastais rodikliais pasižyminčią Švediją:
„Turime sumažinti naujų susirgimų skaičių. Pirmosios bangos metu mums visiems kartu tai sekėsi daryti. Net ir dabar, kai tenkantis milijonui susirgimų skaičius gyventojų toks pats kaip Švedijoje, Covid-19 mirčių skaičiumi 1 milijonui gyventojų Švedija mums vis dar nusileidžia daugiau kaip 3 kartus. Tačiau, jeigu viskas klostysis taip kaip dabar, tai mes šia blogąja prasme aplenksime ir švedus.“
V.Kasiulevičius sako, kad koronaviruso pandemija savo mastu ir žala prilygsta XIX–XX a. pandemijoms:
„Tik šį sykį bakterinės komplikacijos nebėra svarbiausia mirties priežastis. Koronaviruso sukelta citokinų audra ir jos pasekmės pasiglemžia daugumą gyvybių.“