Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip atsikratyti liūdnų minčių? Vaikams padeda paprasta priemonė

Spalio 10-ąją švenčiama Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ta proga spalio 9-13 dienomis Vilniaus miesto bei rajono ugdymo įstaigose organizuojami užsiėmimai ketvirtų klasių mokiniams. Maždaug 4000 vaikų sužinos apie psichikos sveikatą, išmoks atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savo savijautą bei įgis priemonių, kurios padės saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata.
Akimirka iš vasaros stovyklos
Akimirkos iš „Algojimo“ organizuojamų vasaros stovyklų / Liudo Barono nuotr.

Užsiėmimo metu vaikai patys lankstys ir dekoruos iš anksto parengtą kartotinės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai bus skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias smagias akimirkas.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Viešąja įstaiga „Psichikos sveikatos perspektyvos“ spalio 10-osios proga jau ketvirtus metus organizuoja projektą „Atverk paguodos skrynelę“.

Vaikų psichikos sveikatai Lietuvoje nėra skiriama pakankamai dėmesio, nors situacija problematiška – beveik pusė vaikų turi su psichikos sveikata susijusių sunkumų.

Projekto tikslas – prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant Vilniaus miesto ir rajono ketvirtų klasių mokiniams žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.

Spalio 2-6 dienomis Vilniaus visuomenės sveikatos biure vyko seminarai visuomenės sveikatos priežiūros specialistams mokyklų psichologaims. Seminarų metu speicalistai mokėsi, kaip kalbėti su mokiniais apie psichikos sveikatą, jos stiprinimą ir saugojimą.

Psichikos problemos kamuoja beveik pusę Lietuvos vaikų

Tyrimų duomenys rodo, kad Baltijos regiono šalys išgyvena ypatingai stiprią psichikos sveikatos problemų stigmą – žmonės vengia kreiptis į specialistus net ir tada, kai patiems įveikti sunkumų nepavyksta, problemos gilėja, sukeldamos vaikui ir šeimai vis daugiau nepatogumų. Mažinant stigmą ir vykdant psichikos sutrikimų prevenciją, svarbu apie psichikos sveikatą kalbėti kai vaikai yra dar jauno amžiaus.

Vaikų psichikos sveikatai Lietuvoje nėra skiriama pakankamai dėmesio, nors situacija problematiška – beveik pusė vaikų turi su psichikos sveikata susijusių sunkumų. Vaikai labiau pažeidžiami, nes yra priklausomi nuo emocinės aplinkos šeimoje, mokykloje, bendraamžių grupėje.

Jų psichikos sveikatą itin didelę įtaką daro patyčios, smurtas, skurdas, nesėkmės mokykloje ir pan. Svarbu kuo anksčiau informuoti vaikus apie psichikos sveikatą bei suteikti vaikams suprantamų ir prieinamų priemonių, padedančių tvarkytis su sunkumais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai