Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vaisių sultys. Kaip jas teisingai gerti?

Vyrauja nuomonė, kad vaisių ir daržovių sultys nėra pats geriausias pasirinkimas, kadangi mes gauname koncentruotą dozę cukraus. Juk viena yra suvalgyti vieną apelsiną ir visai kas kita išgerti iš šešių apelsinų išspaustas sultis, ar ne? Tačiau nepaisant visko, ant mūsų stalo sultys pasirodo tikrai neretai.
Sultys
Sultys / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Sveikata Sultys

Kadangi paros vaisių ir daržovių norma yra aptyksliai 560 g, reikia žinoti, kaip juos tinkamai vartoti, rašoma lifehacker.ru.

Paslaptis slypi tame, kad vaisių ir daržovių sultys nėra gėrimas – tai maistas ir traktuoti tai turėtumėte kaip normalų valgymą. Rašoma, kad išgėrus stiklinę sulčių galime pasijausti kur kas geriau, įveikti nuovargį, silpnumą, blogą nuotaiką. Tačiau, kaip pabrėžiama, jos nėra skirtos troškulio numalšinimui – tai jūsų mitybos papildymas naudingomis medžiagomis. Ką verta žinoti?

Sultys – tik šviežiai spaustos

Sultys pakeliuose iš parduotuvės tikrai niekada neatstos ką tik išspaustų sulčių, kurias paruošėte patys. Jūs žinote, kokius vaisius ir iš kur ėmėte, žinote, kad sultys ką tik paruoštos ir šviežios. Juolab, kad parduotuvinės sultys, gaminamos iš koncentrato, dažnai dar ir turi papildomų priedų, cukraus ir pan. Toks gėrimas nėra maistingas, o kaip tik – tukina ir kenkia organizmui.

Skieskite vandeniu

Sultys gali būti rūgščios, o tai kenkia dantų emaliui ir skrandžiui. Ką galite padaryti? Skieskite sultis vandeniu santykiu 1:1. Beje, dėl tos pačios priežasties nerekomenduojama dantų valytis po to, kai išgėrėte sulčių, kadangi rūgštys emalį suminkština ir galite dar labiau jam pakenkti.

Sultis gerkite saikingai

Stiklinė apelsinų sulčių – tai mažiausiai 3 apelsinai, taigi ne tik vitaminų, bet ir kalorijų bomba. Su dideliu kiekiu morkų sulčių nesusidoros kepenys, o štai kai kurių sulčių galima ragauti tik šaukšteliais, tarkime, petražolių.

Taigi, kiek sulčių galima išgerti? Žinokite savo suvartojamų vaisių ir daržovių rekomenduojamą normą ir jos neviršykite. Jeigu suvalgote du obuolius per dieną, tai ir sultys spauskite iš kelių obuolių.

Gerkite sultis prieš arba po valgio

Tikinama, kad valgio metu sultys gali neigiamai paveikti virškinimo sistemą, pavyzdžiui, pradės pūsti pilvą ir panašiai. Todėl patartina sultis gerti valandą prieš arba valandą po valgio. Rašoma, kad sultis galima gerti ir ryte tuščiu skrandžiu, bet tik tada, jeigu neturite skrandžio sveikatos problemų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pavojingos sveikatai dietos. Sukluskite, jei svorį siekiate sureguliuoti gerdami sultis

Trinti kokteiliai

Gerkite sultis trintas kartu su minkštimu. Taip jose liks daugiau naudingųjų medžiagų, skaidulų, o šiek tiek kramtoma konsistencija yra itin naudinga.

Būkite atsargūs su vartojamais vaistais

Kai kurios sultys sustiprina arba susilpnina vartojamų vaistų poveikį. Todėl patartina išsiaiškinti, ar visos sultys jums tinka, kaip jos veikia jūsų organizmą, kaip jas geriau ir kada gerti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos