Nugaros skausmą sau palengvinsite ir užsidėję ledo, ypač jei nugarą skaudėti pradėjo labai staiga pakilnojus ar panešiojus sunkius nešulius.
Tiesa, turėkite omenyje, kad kartais stiprus nugaros skausmas gali signalizuoti ir rimtas sveikatos bėdas, tad jei nugaros skausmą lydi daugiau negalavimų (bendras silpnumas, kojų sustingimas, skausmas šlapimo pūslėje) į gydytoją kreipkitės nedelsdami nė minutės.
Pateikiame tinklalapyje healthdigezt.com išvardytus patarimus, kaip kovoti su nugaros skausmu namuose ir kaip sau padėti, netyčia persitempus nugaros ar kitus kūno raumenis.
Negulėkite
Anksčiau buvo manoma, kad skaudančią nugarą puikiai gydo kelių dienų ar net kelių savaičių poilsis lovoje, tačiau dabar vis daugiau gydytojų vieningai tvirtina, kad šis būdas ne tik nepadės, bet gali net ir pabloginti situaciją.
Taip pat skaitykite: 7 jogos pozos nuo nugaros skausmo
Daugelio daktarų siūlymu, užuot gulėję, pasistenkite daugiau vaikščioti, net jei nugarą ir labai stipriai skauda. Na, o jei prigulti vis tik norisi, tuomet lovoje išsitieskite ant nugaros, o po keliais pasidėkite dvi pagalves. Jokiu būdu negulėkite ant pilvo, mat tuomet turėsite pasukti galvą, o dėl to gali kilti kaklo skausmų.
Pagulėję keletą valandų, atsikelkite ir pasistenkite kiek prasivaikščioti, darykite tai lėtai ir labai atsargiai. Turėkite omenyje, kad daugiau kaip trijų dienų poilsis lovoje gali dar labiau susilpninti raumenis.
Atšaldykite
Jei susižeidėte nugarą ar pasitempėte raumenis, kuo greičiau ant skaudamos vietos užsidėkite ledo (tam puikiai tiks šaldyti žirneliai ar tiesiog į rankšluostį įvynioti ledo kubeliai), jie palengvins jaučiamą diskomfortą ir sumažins nervų gebėjimą siųsti skausmo signalus į smegenis. Ledą ant skaudančios vietos laikykite 20 min., tuomet nuimkite, palaukite 30 min. ir užsidėkite jį vėl 20-čiai min.
Pagulėkite vonioje
Jei nugarą skauda jau ilgiau kaip parą, pabandykite atsigulti į šiltą vonią ir atsipalaiduoti. Šiltas vanduo puikiai atpalaiduoja raumenis, todėl vonioje gulėkite bent 20 min.
Tiesa, jei laukiatės kūdikio, šiltoje vonioje pasistenkite ilgai negulėti, mat pakilusi kūno temperatūra gali baigtis persileidimu. Taigi, jei esate nėščia, verčiau dėl šio būdo pasitarkite su savo gydytoju.
Išbandykite naują čiužinį
Minkštas ar pasenęs čiužinys gali ne tik gerokai pabloginti nugaros sveikatą, bet ir tapti stiprių skausmų priežastimi. Taigi, jei nugarą jums nuolat skauda, nepagailėkite pinigų naujam čiužiniui. Rinkitės jį kiek kietesnį ir atsižvelkite į patogumo faktorių, kad naktinis poilsis jums taptų tikra palaima.
Jokiu būdu negulėkite ant pilvo, mat tuomet turėsite pasukti galvą, o dėl to gali kilti kaklo skausmų.
Pasidarykite masažą
Jei turite mylimąjį ar mylimąją, paprašykite jums atlikti masažą. Jis ne tik puikiai atpalaiduoja visus raumenis, bet ir lengvina nugaros skausmą, ypač jei daromas taisyklingai. Tiesa, jei nugaros skausmas yra nuolatinis jūsų palydovas, vertėtų apsilankyti pas profesionalų masažistą, jis netgi galės patarti, koks masažas jūsų būklei yra tinkamiausias.
Išmokite atsipalaiduoti
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, darbe patiriama įtampa ir stresas sukelia begalę ligų, iš jų, žinoma, ir nugaros skausmus. Dažnai jie ir kyla dėl pernelyg įsitempusių raumenų. Dėl to vertėtų išmokti atsipalaiduoti ir, jeigu reikia, praktikuoti keletą atsipalaidavimo technikų, tarkime, meditaciją, jogą ar tiesiog išmokti giliau kvėpuoti.
Taip pat skaitykite: Naudingi stuburo pratimai
Išbandykite šį pratimą: užsimerkite, giliai įkvėpkite, iškvėpkite ir tai kartodami mintyse suskaičiuokite nuo šimto atgal.
Išgerkite aspirino
Įvairūs analgetikai, tokie kaip aspirinas ar ibuprofenas, taip pat gali padėti ir nuo nugaros skausmų. Tiesa, nemanykite, kad vaistai, net ir tie, kurie parduodami be recepto, tinka visiems. Nėščios moterys visuomet prieš vartodamos bet kokius vaistus, visų pirma turėtų pasitarti su savo gydytoju.