Vėžį įveikusi mergina: mano istorija gali išgelbėti ir kitus

Kalbėti apie vis dar tabu Lietuvoje laikomą gimdos kaklelio vėžio diagnozę išdrįsta reta moteris. Tačiau vos 27 m. sulaukusi kaunietė Renata įsitikinusi, kad tik atvirai papasakojusi savo istoriją ji išgelbės ne vieną panašaus likimo merginą.
Pora
Pora / Užsakovo nuotr.

„Kasmet vien mūsų šalyje ši diagnozė nustatoma 500 moterų ir merginų. Liga sudėtinga, o atsigavimas po sekinančio gydymo kartais atrodo baisesnis už pačią diagnozę. Juolab apie užsienyje plačiai taikomą sisteminę enzimų terapiją informacijos vis dar trūksta“, – pokalbį pradėjo straipsnio herojė.

Nepastebėjo pirmųjų ženklų

Nors tokie pirmieji simptomai kaip nežymus kraujavimas bei skausmas po lytinio akto ir kraujavimas po menstruacijų įspėjo apie gresiančią onkologinę ligą, tuomet vos 22-iejų mergina numojo į tai ranka ir žinodama, kad šeimoje buvo sergama onkologinėmis ligomis, reguliariai atlikdavo tik krūtų apžiūrą.

„Mama sakė, kad nuo krūties vėžio mirė močiutė. Kiti seneliai taip pat sirgo onkologinėmis ligomis, todėl žinojau, kad turiu rūpintis savo sveikata atidžiau. Tačiau gimdos kaklelio vėžį, kaip ir daugelis, laikiau neatsakingo lytinio gyvenimo pasekme. Nemaniau, kad tai man kada nors taps aktualu. Juk buvau jauna. Iki tol turėjau tik 2 gyvenimo partnerius, neturėjau jokių žalingų įpročių ir sportavau. Gydytojai tik vėliau įspėjo, kad kaltas gali būti paveldimumas ir mano nerimastingumas. Ne veltui sakoma, kad visos ligos iš nervų“, – samprotavo pašnekovė.

Šiandien medikams jau yra žinoma, kad riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu didina anksti pradėtas lytinis gyvenimas, ankstyvas nėštumas, dažna partnerių kaita, ŽPV ir ŽIV infekcijos, ilgiau nei 5 m. vartojamos sudėtinės kontraceptinės tabletės, žalingi įpročiai ir kt.

Išmušė iš vėžių

Kraujavimui ir skausmui intensyvėjant bei tikėdamasi sulaukti raminančio atsakymo Renata pravėrė ligoninės duris. Atlikus detalią apžiūrą ir tepinėlį buvo rasti aukštos rizikos vėžiniai pakitimai. Gydytojai rekomendavo nedelsiant atlikti operaciją. Pasiteiravus, kokios mintys apniko sužinojus diagnozę, moteris nedaugžodžiavo: „gydytojos žodžiai mane tiesiogine prasme išmušė iš vėžių. Ji patikslino, kad man pirmos stadijos gimdos kaklelio vėžys. Pradėjau skubotai galvoti apie gimdymą, ateitį. Nejau negalėsiu turėti vaikų? Ar pati dar sulauksiu senatvės? Tačiau pirmieji palūžo turbūt mano tėvai. Jie taip pradėjo manęs gailėti, kad štai tokia jauna, o nei šeimą sukursiu, nei vaikus gimdysiu. Ilgainiui dėl to tapo sunku ir psichologiškai“.

Atlikus operaciją pacientei buvo taikoma kol kas pažangiausiu gydymo metodu laikoma biologinė terapija. Po kiekvieno gydymo kurso kaunietės savijauta nepaliaujamai blogėjo, o fizinės jėgos seko. Labiausiai Renata bijojo, kad liga gali atsinaujinti, mat pažengusiu vėžiu sergančiųjų visiškai išgydyti neįmanoma, o ir iki tol jau buvo žinoma, kad didelė rizika ligai atsinaujinti išlieka visą likusį gyvenimą. „Man pasisekė, nes vėžys nebuvo išplitęs už gimdos kaklelio ribų ir pats židinys nebuvo didelis, tačiau gydymas pakenkė bendrai mano savijautai. Jaučiausi tarsi išsunkta citrina. Buvau jauna, bet tokia tikrai nesijaučiau“, – prisiminė ji.

Gyvenimą pakeitęs atsitiktinumas

Po varginančio gydymo praėjus pusmečiui Renata vis dar beviltiškai stengėsi atgauti jėgas, vartojo įvairius vitaminus, tačiau niekas nepadėjo pasiekti norimo rezultato. Tik atsitiktinai vieno apsilankymo poliklinikoje metu išgirdusi moters istoriją ji suprato, jog jai reikalinga sisteminė enzimų terapija, kuri sėkmingai jau daugelį metų yra taikoma Vakarų bei Skandinavijos šalyse ir Vokietijoje. Ši unikali terapija padeda atgauti jėgas po visą organizmą pažeidžiančio onkologinio gydymo, gerina būklę po chemoterapijos kurso ir švitinimo radioktyviaisiais spinduliais bei teigiamai veikia imuninės sistemos ląstelių aktyvumą. Teigiamas enzimų terapijos poveikis gydant krūties, storosios žarnos, kepenų ir kitas vėžio formas patvirtintas ir klinikiniais tyrimais. Atliekant tyrimus pastebėta, kad ir vėliau profilaktiškai taikant šią terapiją liga neatsinaujina.

„Man padėjo natūralios sudėties vokiečių įmonės „Mucos Pharma“ preparatas. Iš pradžių skaičiau apie sisteminę enzimų terapiją internete anglų ir vokiečių kalbomis. Radau daug rekomendacijų, todėl įsigijau šį preparatą mūsų šalyje“, – prisiminė moteris. Mane labai įkvėpė tai, kad „Mucos Pharma“ produktai nėra maisto papildai, o yra vaistai. Ir jų veikimas pagrįstas moksliniais tyrimais. Visada skeptiškai žiūrėjau į maisto papildus, manau tai daugiau reklaminio pobūdžio informacija.

Po terapijos taikymo praėjus vos 3 savaitėms Renata jau pastebėjo pirmuosius pagerėjusios sveikatos ženklus. Jos kraujo tyrimų rodikliai pagerėjo kardinaliai, nebeliko kasdien kankinusio silpnumo, nemigos ir apetito stokos. Pasiekus remisiją sisteminę enzimų terapiją ji ir toliau taiko kaip efektyvią profilaktikos priemonę mažesnėmis dozėmis kartą ar du per metus darydama pertraukas. Kadangi operacija praėjo sėkmingai, o nusilpusį organizmą atstatyti padėjo Vokietijoje gaminamas preparatas, gydytojai nusiteikę optimistiškai ir dėl galimybės pacientei pastoti ateityje.

Neabejotina nauda sveikatai

Asmeninio archyvo nuotr./Edita Juodžbalienė, onkologė – chemoterapeutė
Asmeninio archyvo nuotr./Edita Juodžbalienė, onkologė – chemoterapeutė

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos klinikos onkologė – chemoterapeutė Edita Juodžbalienė teigiamai vertina pasaulinio pripažinimo sulaukusią sisteminę enzimų terapiją bei „Mucos Pharma“ preparatą, kurį vartojo pacientė. „Tai daugiau ne tiesioginio vėžio gydymo, bet papildomos alternatyvios terapijos metodas. Enzimai jau įrodė savo efektyvumą kasdieninėje onkologinėje praktikoje, todėl jų panaudojimo galimybės plečiasi, atliekama vis daugiau tyrimų. „PubMed“ yra duomenys, kad enzimai tiriami ne tik siekiant atstatyti pašlijusią sveikatą sergant onkologinėmis ligomis, tačiau ir esant inkstų, endokarditų, smegenų patologijoms ar sudėtingiems ginekologiniams susirgimams, atlikus cezario pjūvį ar patyrus traumas“, – sakė medikė.

Onkologijoje sisteminė enzimų terapija sumažina radioterapijos ir chemoterapijos šalutinius poveikius, ūmių spindulinių reakcijų stiprumą, trukmę, sumažina onkologinės ligos ir gydymo sukeltų simptomų intensyvumą, pagerina sergančiųjų onkologinėmis ligomis gyvenimo kokybę. Ją taikyti patariama likus 2 dienoms iki chemoterapijos seanso, viso gydymo metu ir bent savaitę po jo. Terapijos veikimas pagrįstas tuo, kad kovojant su liga organizme didėja enzimų reakcijos poreikis, todėl nebelieka fermentų kitų organizmo reakcijų reikmėms. Tai ištaisyti gali tik natūralūs preparatai.

Onkologijoje sisteminė enzimų terapija sumažina radioterapijos ir chemoterapijos šalutinius poveikius

E.Juodžbalienė pastebėjo, kad įgimtos onkologinės ligos tesudaro 6-10 proc. visų susirgimų. Kitų atvejų priežastys žinomos ne visada. „Onkologinių ligų atvejų daugėja visame pasaulyje. Bet kuri operacija onkologijoje yra laikoma sudėtinga, nes jos metu yra šalinami organai ar atskiros jų dalys. Žmonės visada linkę padėti sau, todėl sveikstant svarbu atkreipti dėmesį į mitybą, fizinę veiklą. Enzimų preparatai yra nepakeičiami ir gerinant mikrocirkuliaciją. Kartu tai greitina ir žaizdų gijimą, mažina pooperacinių komplikacijų riziką“.

Ši Vakarų šalyse populiari terapija tinka esant daugeliui onkologinių susirgimų, tačiau jos negalima taikyti sergant hemofilija, Lapp laktozės stygiumi arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis