Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vieną garsiausių Lietuvos neurologų Valmantą Budrį pakirto sunki liga

Vasario 15-ąją po sunkios ligos miręs 56 metų vienas garsiausių Lietuvos neurologų Valmantas Budrys trečiadienį palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse. Velionis buvo pašarvotas Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje.
Valmantas Budrys
Valmantas Budrys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prof. V.Budrys buvo VUL Santariškių klinikų Neurologijos centro vadovas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos vadovas.

V.Budrys 1983 m. baigė Vilniaus universitetą,  stažavo 1992 m. Geteborgo ir Linčiopingo universitetų ligoninėse (Švedija), 1995–1996 m. Lojolos universiteto Stričo medicinos mokykloje (Čikaga).

Nuo 1988 m. buvo Vilniaus universiteto dėstytojas, 1997–2001 m. – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Neurologijos klinikos vadovas, nuo 2002 m. šio fakulteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos Neurologijos centro direktorius, nuo 2007 m. dar ir Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos vadovas; nuo 2007 m. profesorius.

Nuo 2002 m. V.Budrys buvo Lietuvos neurologų asociacijos prezidentas.

Profesoriaus Mokslinio darbo svarbiausia sritis – galvos smegenų kraujotaka, neurokognityviniai sutrikimai, neurologija ir menas. Nuo 2001 m. jis buvo Pasaulinės neurologų federacijos (WFN) ir Europos neurologų draugijų federacijos (EFNS) atstovas Lietuvai, nuo 2003 m. – Europos išsėtinės sklerozės tyrimo ir gydymo tarybos (ECTR1MS) narys. Nuo 1997 m. žurnalo „Neurologijos seminarai“ steigėjas ir vyr. redaktorius. Paskelbė daugiau kaip 100 mokslinių straipsnių.

Daugiausia profesorius nuveikė tyrinėdamas Alzheimerio ir Parkinsono ligas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos