Vienas geriausių trenerių: sporto salėje negalima dėti 100 procentų pastangų

Kai rasti laiko treniruotėms taip sudėtinga, dauguma žmonių mano, kad kai tik pavyksta nusigauti iki sporto salės, jei po treniruotės nedrebate, nuo jūsų upeliais nebėga prakaitas ir netrūksta oro – treniruotė buvo prasta.
Sportuojanti mergina
Sportuojanti mergina / 123RF.com nuotr.

Tačiau pasak vieno geriausių trenerių, visiškai nenaudinga „gręžti“ kūną iki paskutinio lašo, rašoma uk.businessinsider.com.

Firas Zahabi, vyriausiasis mišriųjų kovos menų treneris mokymo centre „Tristar Gym“ Kvebeke, Kanadoje, tiki, kad reikia susitelkti į nuoseklumą, o ne į intensyvumą.

„Labai tikiu, kad kūno niekada neturi skaudėti – turite treniruotis, o kitą dieną turite jaustis puikiai“, – neseniai jis pasakojo interviu su Joe Roganu.

Ir tai taikoma visada – nesvarbu, tai jūsų pirma gyvenime treniruotė, ar treniruojatės reguliariai.

„Tarkime, liepiu jums daryti prisitraukimus, ir daugiausia galite padaryti 10. Jei įremčiau į jus ginklą, 11 vis tiek nepadarytumėte. Ar mūsų treniruotės metu turėčiau jus versti daryti 10 prisitraukimų? – aiškina jis. – Ne! Liepsiu daryti penkis, kadangi ruošiu jus kitą dieną laukiančiam darbui, kitą dieną vėl darysime penkis, o dar kitą dieną – šešis. Kai šeši taps lengvai įkandami, darysime septynis.

Jei pirmadienį padarytumėte 10 prisitraukimų, viską skaudėtų iki pat ketvirtadienio. Tad iki ketvirtadienio tebūsite padarę vos 10 prisitraukimų. Aš – dariau po 5 kiekvieną dieną, todėl iki ketvirtadienio iš viso būsiu padaręs 20. Mano apimtis didesnė nei jūsų. Jei metų gale paskaičiuosite, kas treniravosi daugiau, aš gerokai jus lenksiu.“

F.Zahabi aiškina, kad persistengiant kiekvienos treniruotės metu, sumažinsite galimų treniruočių trukmę, kadangi jūsų kūnui reikės daug daugiau laiko atsistatyti.

„Sportas gali sukurti energijos, – tęsia vyras, aiškindamas, kad energija gali pakilti nuo 7/10 iki 8,5/10. Tačiau, jis sako, kad kai gausite tą endorfinų dozę bei tą energijos pliūpsnį, turėtumėte sustoti. – Neišvystykite fazės, kai kūnas išsekęs ir įsitempęs. Neišvarginkite kūno.“

Kai esate sporto salėje, turite palaikyti pusiausvyrą – turite mesti sau iššūkį ir nenuobodžiauti bei nejausti nerimo.

„Žmonės dažnai pradeda nerimauti. Jie eina ir žudo, jie kankina savo kūną“, – sako F.Zahabi. Tačiau kai ėjimą į sporto salę siejate su kūno išsekinimu, reikia daug energijos, kad protiškai pasiruoštumėte treniruotei.

F.Zahabi tiki, kad „treniruotės turėtų būti traukiamoji jėga“. Tad jei nesijaučiate aktyviai norintys treniruotis, jums nesmagu, „ir jei jums nėra smagu, daug nesitreniruosite.“ Turite surasti būdą paversti tai malonia veikla treniruodamiesi tinkamai.

Nesitelkite į intensyvumą – turėtumėte prioritetą skirti nuoseklumui. Jis taip pat pažymi, kad kai kurie žmonės mano, kad treniruojasi maksimaliu pajėgumu, kai taip nėra – kalbant apie svorių kilnojimą, jei galite padaryti du pakartojimus, nepasiekėte savo ribos. Jei kilnotumėte maksimalų svorį, po vieno pakartojimo jums reikėtų pailsėti, sako F.Zahabi.

Galų gale, jei norite pasiekti savo fizinės parengties tikslų, svarbiausia yra treniruočių apimtis. O kaskart išsekindami kūną, negalėsite tiek daug treniruotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai