„Mano žmona serga melanoma su BRAF- mutacija, todėl šie preparatai jai netinka, o tie, kurie galėtų padėti, nekompensuojami. Bet juk tai – ta pati liga, tik kita jos atmaina. Todėl, mano akimis žiūrint, tai yra šiokia tokia diskriminacija. Vieni ligoniai gauna gydymą, o kiti – ne“, – apgailestauja J.Babičius.
Noriu atkreipti visų dėmesį: jei yra pinigų tankams, laivams, mersedesams, tai gal galima suteikti šansą žmogui prailginti gyvenimą?
Jis pasakoja, kad žmona nepalūžo ir tiki, kad pasveiks. „Dėl to ir aš negaliu nuleisti rankų. Noriu atkreipti visų dėmesį: jei yra pinigų tankams, laivams, mersedesams, tai gal galima suteikti šansą žmogui prailginti gyvenimą? 23 tūkst. eurų nėra maži pinigai, bet kalbame apie žmogaus, apie mamos, gyvybę“, – susijaudinimo neslėpė vyriškis.
Apie žmonai galintį padėti vaistinį preparatą jis daug skaitė internete: „Žmonės, kurie jau nevaikšto, pradeda vartoti tą vaistą ir pakyla iš patalo, pasijunta geriau, netgi grįžta į darbus. Negaliu sakyti, kad tas vaistas daro stebuklą, bet jis labai efektyvus. Žinant, kad turime 2,5 metukų sūnų, kiekviena gyvenimo diena yra labai brangi.“
Padarė viską, ką galėjo
Santariškių klinikų Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėja, gydytoja onkologė chemoterapeutė Skaistė Tulytė neslėpė – Ipilimumab vaistas gali būti efektyvus gydant net išplitusią melanomą.
Pasaulyje pripažinta, kad būtent šis vaistas yra labai efektyvus daliai pacientų, turinčių tam tikrą ligos mutaciją. 15 proc. pacientų galima pasiekti visišką pasveikimą net ir pažengusios ligos atveju.
Tačiau minėtai pacientei vargu ar būtų galima padėti – jos būklė pernelyg sudėtinga.