Kai kuriems žmonėms tuo metu prasideda sloga, čiaudulys, akių perštėjimas ir nosies niežulys. Vieni žinodami savo bėdos priežastis griebiasi vaistų, kiti palaiko tai peršalimu, tačiau visi pritaria – tai trukdo mėgautis pavasariu.
Skaitytojams siūlome tris skirtingas istorijas apie žmones, kuriose galbūt atpažinsite save ir savo pavasarinius rūpesčius.
Šienligė
,,Pavasarį negaliu išeiti į lauką. Vargina tekanti ir nuolat užsikišusi nosis, čiaudulys, ašaroja akys, skauda galvą, tapau irzli ir viskuo nepatenkinta.''
„Galvojau, kad ta mano sloga nieko rimto....“
„Bet metams bėgant savijauta vis blogėja: sutriko kasdieninė veikla, neišsimiegu, prabundu naktį, neprakvėpuoju, dažnėja viršutinių kvėpavimo takų ligos , atsirado įkyrūs kosuliai.“
Tai tik keli sakiniai iš 32 metų pacientės pasakojimo, kuri atvyko pas gydytoją alergologą supratusi, kad kelis metus iš eilės atsirandantys panašūs simptomai signalizuoja apie vis stiprėjančius nemalonumus. Pajutusi, kad be recepto parduodami vaistai jau nebepadeda, ir valgant lazdyno riešutus, obuolius, atsiranda keistas lūpų niežulys, perštėjimas, gerklės kutenimas, nusprendė pasakyti sau, jog taip gyventi tampa pernelyg sudėtinga.
Negana to, pacientės bendradarbiai pastebėjo, jog darbe ji tapo dirgli, greitai susierzina, negali susikaupti, jau nekalbant apie tai, kad visur mėtosi krūvos vienkartinių nosinių.
Dėl nuolatinės blogos nuotaikos, atsirado problemų ir šeimoje. Nenoras eiti į lauką su šeima, nemalonūs ankščiau malonumą teikę ilgi pasivaikščiojimai, ėmė kelti vis didesnį nepasitenkinimą situacija.
Nenoras eiti į lauką su šeima, nemalonūs ankščiau malonumą teikę ilgi pasivaikščiojimai, ėmė kelti vis didesnį nepasitenkinimą situacija.
Pacientei apsilankius pas gydytoją alergologą, buvo nustatyta šienligė, alergija pavasarį žydintiems augalams ir paaiškinta, jog negydant šios, iš pradžių atrodant, nekaltos ligos, vėliau gali išsivystyti astma, ir gyvenimas taps dar nemalonesnis.
Tačiau, pacientė išgirdo ir gerų žinių... Jeigu bus kantri ir pavasario sezonui pradės ruoštis jau rudenį, viskas gali pasikeisti. Specifinė alergenų imunoterapija – žodžiai, kuriuos pacientė įsidėmėjo konsultacijos metu – pasirodo, gali padėti jai pasveikti.
Jaunos šeimos istorija
,,Ar kada pagalvojote, ką reiškia šeimoje auginti alergišką vaiką?''
Jauna, atrodanti iš pirmo žvilgsnio įprasta šeima, žino, kad jų pavasario pranašai yra tėtis ir sūnus... Kas galėjo pagalvoti, jog iškeitus gyvenimą miesto centre į jaukią sodybą užmiestyje prie miško, daug kas pasikeis. Uždaryti langai, tyla kieme ... Ar toks turi būti pavasaris ..?
Jauna šeima visada svajojusi gyventi šalia gamtos, suprato, gamtos prabudimas gali ne tik džiuginti...
Tėčiui ir sūnui nustatytas alerginis rinitas, kitaip tariant alerginė sloga, dėl kurios kalti pavasarį anksti žydintys medžiai. Ką daryti kai kelias į mokyklą driekiasi per žaliuojantį mišką ? Kaip elgtis, kad kasdieninė kelionė į mokyklą netaptų tikru išbandymu, o bendraamžiai nesijuoktų, jog visą laiką kažkas kabo po nosimi ? Išeitis yra. Vartoti simptomus slopinančius vaistus.
Vaistai išties padeda, sloga sumažėja, čiaudulys išnyksta, akių nebeniežti, tačiau ką daryti jeigu kaskart jų išgėrus norisi miegoti? Dėl nuolatinio snaudulio, irzlumo ir dirglumo mama pradėjo sulaukti pastabų iš klasės auklėtojos dėl vaiko elgesio.
Nėra nė ką kalbėti apie iškylas į gamtą, jos tiesiog neįmanomos. Nors kai kuriems draugams turistinių žygių sezonas atsidaro, deja šios šeimos jaunėliui jis bus uždarytas net neprasidėjęs.
Visa laimė, kad pavasariui ir vasarai pasibaigus rudenį ateis geresni laikai. Šiam pacientui yra alergija ne tik žydintiems medžiams, bet ir žolėms.
Apsilankę pas gydytoją šeima sužinojo, jog be reikalo tiek metų leido ligai progresuoti, kai visas pasaulis naudojasi įvairias gydymo metodais, kurie padeda gerai jaustis, mokytis, ir mėgautis pavasario ir vasaros malonumais. Sunku patikėti, bet šiuo atveju gali padėti tai, kas susargdina. Taisyklė paprasta: pažink savo priešą ir jį įveik.
Imunoterapija - laimingo pasveikimo istorija
40 metų vienos didelės kompanijos vadovui buvo nustatyta alergija namų dulkių erkėms. Iš pradžių pacientas gydėsi pats. Pats nepastebėjo, kad rytais prabusdavo su užgulta nosimi, vykdamas pas verslo partnerius į susitikimus, nakvodamas viešbučiuose neišsiverčia be krūvos nosinių. Net ir savo kaimo sodyboje, į kurią po darbų nuvykdavo pailsėti ir atsipalaiduoti nebesijaučia gerai. Po apsilankymo pas alergologą, paaiškėjo, jog nusiskundimų kaltininkės – namų dulkių erkės !
Pasirodo, jog jų pilna visur. Net susitvarkius namus, išmetus daug nereikalingų daiktų, atsisakius kiliminės dangos nuo jų nepabėgsi. O ka daryti verslo sustikimuose kur grindys nuklotos kilimine danga?
Supratęs, jog taip gyventi daugiau nesinori, pacientas nusprendė: Šis pavasaris bus pokyčių metas. Jis pagaliau pasiryžo pradėti gydymą specifine alergenų imunoterapija. Po pusės metų pasijutęs geriau suprato, kad tiek delsti tikrai nebuvo verta. Smagiausia tai, kad anksti pradėtas gydymas leido išvengti kitų šios ligos komplikacijų: astmos ar įsijautrinimo kitiems alergenams.
Jeigu šiose istorijose atpažinote savo simptomus, o gal ir apie gyvenimo būdo pasikeitimus susimastykite…Gal ir jums atejo pokyčių dėl sveikatos ir geresnio gyvenimo metas? Neverta laukti. Svarbiausia suprasti-pažinti-įveikti.