Nuo sovietmečio Pilaitės gyventojai turėjo gana neįprastą gydymo įstaigą, kuri gyvavo keliuose daugiabučio namo butuose. Ten lankytis nebuvo patogu nei pacientams, nei medikams, tad joje prisiregistravusių pilaitiškių skaičius nuolat mažėjo – nuo kažkada buvusių 18 tūkst. iki 9 tūkst.
Būtent tiek pacientų šiuo metu turi ir naujasis filialas, į kurį prieš kelias savaites persikraustė tiek medikai, tiek pacientai. Tačiau tikimasi, kad jų daugės, nes Pilaitė plečiasi, joje planuojamos daugiabučių statybos, priemiesčiuose dygsta individualūs namai, čia auga daug vaikų. Skaičiuojama, kad vien Pilaitėje šiuo metu gyvena apie 30 tūkst. žmonių.
Naujoje įstaigoje bus šeimos, vaikų gydytojų, burnos higienistas, odontologas, akušeriai-ginekologai, konsultuos ir specialistai.
Renovuotų poliklinikų už Europos Sąjungos lėšas turime tikrai daug, pastatytų priestatų turime, bet naujos poliklinikos neprisimenu, – sakė A.Matulas.
Karoliniškių poliklinikos Pilaitės padalinys pradėtas statyti 2011-ųjų rudenį, visas projektas kainavo apie 3,3 mln. Lt. Sklypą ir pusę sumos skyrė Vilniaus savivaldybė, kitos lėšos – iš Vyriausybės investicinės programos.
Anot ilgamečio Seimo Sveikatos reikalų komiteto nario Antano Matulo, jis neprisimena, kad pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje būtų pastatyta nauja poliklinika. „Renovuotų poliklinikų už Europos Sąjungos lėšas turime tikrai daug, pastatytų priestatų turime, bet naujos poliklinikos neprisimenu. Nors didelių gydymo įstaigų ir nereikia, galbūt reikėtų mažesnių, kad šeimos gydytojai būtų arčiau pacientų. Šią nišą galėtų užimti ir privatūs kabinetai, tačiau dabar nežinia, kaip su tuo bus“, – kalbėjo Seimo narys, turėdamas omeny sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio kalbas apie planuojamus sveikatos įstaigos finansavimo pakeitimus.
Vilniuje taip pat pastaraisiais metais suremontuota, renovuota nemažai gydymo įstaigų, tačiau perkirpti naujai pastatytos atidarymo juostelę per 20 metų neteko nė karto. Pilaitės poliklinikoje iš pradžių dirbs 11-12 medikų, vėliau bus žiūrima, ar daugės pacientų ir koks bus poreikis turėti daugiau gydytojų.
„Pilaitėje šiemet geros žinios: Vasario 16-ąją atidarėme naują biblioteką, dabar – polikliniką, kurią pastatėme per pusantrų metų. Matyt, kažkada turėsime geresnių žinių ir dėl dar vieno vaikų darželio, kurio čia tikrai trūksta“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Mero manymu, nedidelių gydymo įstaigų Vilniuje dar reikėtų bent kelių ir tam tikrų planų miestas turi. „Šiuo metu Centro poliklinikai, kuri yra didžiausia ir kurioje prisiregistravę net 90 tūkst. pacientų, planuojame, žiūrime, gal rasime kitas patalpas, galbūt arčiau Baltupių, Žvėryne, tam, kad gyventojams nereikėtų važiuoti į Lukiškių ar Pylimo gatves“, – apie galimybę įsteigti dar du filialus užsiminė A.Zuokas.
Tačiau šių patalpų remontuoti, pritaikyti poliklinikos reikmėms savivaldybei nereikės, to imsis pati Centro poliklinika, miestas tik suteiks paslaugas.
Pilaitės filialas jau dirba apie dvi savaites, tiesa, oficialaus atidarymo metu pacientų čia buvo vos vienas kitas.