Vilniečiai lengvai nepasiduoda gripui – epidemija sostinėje dar neskelbiama

Gripo epidemija jau paskelbta Panevėžyje, Alytuje, Prienuose, Rokiškyje ir Kaune, šią savaitę ją planuojama skelbti Ukmergės, Lazdijų, Akmenės, Joniškio, Radviliškio rajonuose, tačiau sostinėje epidemijos lygis dar nepasiektas.
Peršalimas
Peršalimas / 123RF nuotr.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis ir gripu Vilniaus apskrityje lyginant su praėjusiomis savaitėmis, dar labiau išaugo. Trečiąją šių metų savaitę sergamumo rodiklis viršijo 100 atvejų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų ir yra 109,82.  

Didžiausias sergamumas šiomis ligomis užfiksuotas Ukmergės ir Vilniaus rajonuose, čia sergamumo rodiklis siekia atitinkamai 145,54 ir 145,38. Vilniaus mieste sergamumas gripu ir ŪVKTI taip pat labai aukštas – 119,28, praneša Vilniaus visuomenės sveikatos centras.

Vilniuje gripo epidemijos dar nėra 

Visgi gripo epidemija Vilniaus apskrityje neskelbiama, nes rodikliai nurodo bendrą sergamumą – ir gripu, ir ŪVKTI. Paties gripo atvejų nėra tiek daug – epidemija skelbiama, kai bendras rodiklis pasiekia 100 (atv./10 tūkst. gyventojų), o klinikinių gripo gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.  

Vilniaus apskrityje dėl gripo į ligoninę paguldyti 63 asmenys, 28 iš jų yra vaikai iki 17 metų amžiaus. Intensyvios terapijos skyriuose gydomi 2 sergantys asmenys. 

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad norint apsisaugoti nuo gripo pirmiausia patariama vengti bendrauti su sergančiaisiais, pajutus pirmuosius peršalimo ar gripo simptomus (galvos, gerklės skausmą, prasidėjus slogai, pakilus temperatūrai), patiems kuo mažiau būti viešose vietose (nevykti į darbą, mokyklas, darželius) ir pasitarus su gydytoju gydytis namuose. 

Norėdami apsaugoti nuo gripo save ir kitus: 

  • Dažnai plaukite rankas muilu ir vandeniu – kad kuo mažiau gripo užkrato per rankas patektų į organizmą; 
  • Valykite paviršius (stalo, spintelių ir kt.) drėgna šluoste – kad su oro lašeliais nusėdęs gripo 
  • užkratas būtų kuo dažniau pašalintas nuo paviršių, kuriuos dažnai liečiame rankomis;
  • Vėdinkite patalpas – taip gripo užkratas pašalinamas iš aplinkos; 
  • Be reikalo nelieskite veido ir akių rankomis – nes ant jų gali būti daug gripo užkrato;  
  • Kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite servetėle – taip į aplinką pateks mažiau gripo užkrato.
  • Skiepykitės nuo gripo – tai efektyviausia priemonė nuo gripo. 
  • Ištisus metus stiprinkite imunitetą – valgykite daug daržovių, vaisių, sportuokite ir kuo daugiau būkite gryname ore.  

Skiepytis dar ne vėlu 

Efektyviausia nuo gripo skiepytis yra spalio-lapkričio mėnesiais, kai yra gaunamos valstybės finansuojamos vakcinos ir gripas dar nėra įsisiautėjęs. Taip pat patariama skiepytis gripo paūmėjimo metu (vasario-kovo mėnesiais), jei dar nebuvo kontakto su sergančiuoju gripu. Lėtinėmis ligomis sergantys ir rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami spalio-gegužės mėnesiais. 

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai pataria – jei dar nepasiskiepijote nuo gripo, galite tai padaryti ir dabar. Vakcina padės išvengti gripo arba palengvins gripo sukeltas komplikacijas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai