Cinkas. Cinko perdozavimas, be pykinimo, vėmimo, viduriavimo ir silpnumo, gali pasireikšti padidėjusiu prakaitavimu, padidėjusiu cholesterolio kiekiu, padažnėjusiu kvėpavimu.
Taip pat skaitykite: Kodėl slenka plaukai vyrams ir moterims? Priežastys, apie kurias net neįtarėte
Lygiai taip pat, kaip ir trūkstant cinko, esant jo per daug, silpnėja imuninė sistema. Taip pat gali atsirasti anemija, išsivystyti kraujavimas skrandyje. Nėščiosioms per daug cinko gali baigtis priešlaikiniu gimdymu.
Varis. Vario perteklius gali pažeisti kepenis, inkstus.
Fluoras. Dideli fluoro kiekiai aktyvina įvairių liaukų veiklą. Išsiskiria daugiau seilių, prakaito, ašarų. Didėja organizmo nuovargis.
Jodas. Nors jodo perdozavimas – gana retas reiškinys, jis gali pasireikšti pakilusia kūno temperatūra, deginimu burnoje, gerklėje, viduriavimu, silpnėjančiu pulsu, koma.
Jodas būtinas skydliaukės funkcijai, tačiau per dideli kiekiai gali tą funkciją smarkiai sutrikdyti. Tikėtinas ir svorio priaugimas, metalo skonis burnoje, plaukų ir odos išsausėjimas, bėrimai, burnos opelės, galvos skausmas, sunkumas kvėpuoti, gausus menstruacinis kraujavimas.
Magnis. Nors magnio perdozavimas nėralabai pavojingas, gali būti pažeisti inkstai, atsirasti sunkumas kvėpuojant, raumenų silpnumas, nereguliarus širdies plakimas.
Selenas. Per dideli seleno kiekiai skatina plaukų slinkimą, ėduonį, odos pilkėjimą, silpnina imuninę sistemą. Manoma, jog per didelis seleno kiekis turi įtakos ir diabeto išsivystymui.
Taigi visuomet vitaminus ir mineralus geriausia gauti pasitelkiant sveiką ir subalansuotą mitybą. Jeigu galimybės sveikai maitintis nėra, įsigykite papildų vaistinėse ar specializuotose maisto prekių parduotuvėse.
Tačiau nevartokite visko iš karto ir juolab specialiai per daug. Atsižvelkite į rekomenduojamas paros normas ir prisiminkite, jog per daug gero dalyko gali virsti blogu dalyku.
Oficialiai rekomenduojamas vitaminų ir mineralų paros normas rasite ČIA (ieškokite skyriaus apie vitaminus ir mineralines medžiagas. – Red.)