Kai vyras buvo pristatytas į ligoninę, jo temperatūra buvo pakilusi iki 39 laipsnių, pulsas padažnėjęs, o viršutinės dešinės kojos dalies ir kapšelio oda buvo sukietėjusi. Ant kapšelio taip pat buvo dvi atviros žaizdos. Pilvo srities ir kapšelio skenavimas parodė išvaržą, didžiulį abscesą, rimtus audinių pažeidimus ir skysčių kaupimąsi.
Baimindamiesi gangrenos ir sepsio, gydytojai skubos tvarka operavo vyrą ir bandė pašalinti pūvančias zonas. Patalogai, tirdami vyro kapšelio audinius, pamatė uždegimą, o dalis audinių buvo pradėję skystėti.
Ją sukėlė negydyta limfinė filariozė – parazitinė liga, kurią sukelia apvaliosios kirmėlės, o jomis galima užsikrėsti įkandus uodui.
Nors intraveniniai antibiotikai pagerino chirurginių žaizdų būklę, infekcija nenorėjo trauktis. Gydytojai priėmė sprendimą pašalinti kairiąją vyro sėklidę ir kapšelį bei sutvarkyti išvaržą. Vėlesnių operacijų metu gydytojai padarė ir plastinę operaciją bei sutvarkė vyrui tarpvietę ir penį, kuris buvo „palaidotas“ po didžiuliu kapšeliu.
Pranešama, kad po keturių reabilitacijos savaičių pacientas gyja taip, kaip numatyta.
Veikiausiai kalta parazitinė liga
Nors kraujo tyrimai tiksliai neparodė tokios ekstremalios būklės priežasties, gydytojai mano, kad ją sukėlė negydyta limfinė filariozė – parazitinė liga, kurią sukelia apvaliosios kirmėlės, o šiomis galima užsikrėsti įkandus uodui.
Patekusios į žmogaus kūną, kirmėlės apsigyvena limfinėje sistemoje ir sukelia uždegimą. Nors dauguma užsikrėtusių žmonių nepatiria jokių simptomų, kai kuriems gali išsivystyti limfedema (audinių tinimas), dramblialigė (audinių ir odos sustorėjimas) ir toks kapšelio ištinimas. Negydant limfinės sistemos veiklos sutrikimai gali nutiesti kelią bakterinėms infekcijoms.
Kai vyras atvyko į ligoninę, jis sakė, kad vaikšto tik su vaikštyne ir kad jo mama kasdien rūpinosi jo poreikiais.
Toks atvejis, publikuotas internetiniame žurnale „Urology Case Reports“, išsivysčiusiose šalyse yra retas, tačiau sunkiai gydomas.
Savo išvadose gydytojų komanda, kuriai vadovavo Katherine Dowd iš Teksaso, rašė: „Šis atvejis pabrėžia, kaip svarbu sustyguoti darbą ir padėti pacientui, kuriam reikalinga skubi medicininė intervencija ir skirtingų sričių specialistų pagalba.“
Dėl jų gydymo plano, pacientas išvengė ilgo ir skausmingo žaizdų gydymo bei gijimo ir neturėjo kosmetinių ar funkcinių padarinių.
Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, limfinė filariozė paveikia daugiau kaip 120 mln. žmonių 72-ose tropikų ir subtrobikų šalyse Azijoje, Afrikoje ir kitur. Amerikose ši liga pasitaiko tik Haityje, Dominikos Respublikoje, Gajanoje ir Brazilijoje.