Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žinoma tinklaraštininkė pasidalijo raustančios odos priežiūros patarimais

Visuomet mišrią ir į spuogelius linkusią odą turėjusi tinklaraštininkė Ramunė Tumasonytė odos pokyčius pastebėjo jai pradėjus rausti ir tapus jautresnei. Visą gyvenimą kovojusi su bėrimais, Ramunė pajuto lyg per vieną naktį jos oda visiškai pakeitė tipą. Kad turės gyventi su rožine, moteris sužinojo „Bioderma“ projekto „Pažink savo raustančius skruostus“ metu.
Ramunė Tumasonytė
Ramunė Tumasonytė / Projekto partnerio nuotr.

Rožinė yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuri dažnai būna paveldima arba gali būti sukelta (pvz., smarkiai nudegus saulėje). Rožinei būdingas praeinantis ar nuolatinis veido raudonis, išsiplėtę kapiliarai, raudonos papulės, pūlinėliai. Ramunė sutiko pasidalinti savo rožinės istorija ir viliasi, kad jos patirtis padės laiku susirūpinti ir kitoms moterims.

Niekada nebuvau susidūrusi su jautria ar sausa oda, todėl buvau labai nustebusi

Beveik prieš metus, artėjant vasarai, pajutau, kad mano oda tampa jautresnė: lengviau susierzina nuo skirtingų kosmetikos produktų, parausta, padažnėjo neaiškios kilmės smulkūs rausvi bėrimai veido viduryje, dažniau ėmiau jausti odos tempimą, išsausėjimą.

Kadangi dažnai gaunu išbandyti įvairiausių kosmetikos priemonių, maniau, kad taip yra dėl tuo metu testuotų produktų, kadangi gyvenimo būdas tuo laikotarpiu iš esmės nesikeitė.

Šią žiemą, šildymo sezono metu pajutau labai didelius pokyčius – oda akivaizdžiai tapo dar jautresnė. Pradėjau jausti skruostų kaitimą, išmušdavo raudonis, oda labai sausėjo, pastebėjau ir pūlingų spuogelių (kurie, kaip paaiškėjo vėliau, buvo rožinės uždegimo pasekmė). Labai jaučiau sausėjančias akis – net teko įsigyti oro drėkintuvą namuose, tokio diskomforto niekada nebuvo tekę jausti. Pradėjau pastebėti ryškėjančius ant skruostų kapiliarus – kraujosrūvas. Tuo metu, kai už lango siautė žiemiški šalčiai, galvojau, kad taip mano oda reaguoja į temperatūrų pasikeitimus.

Nors pastaruosius 3 metus reguliariai lankiausi pas skirtingus kosmetologus, iš esmės nė vienas jų mano problemos tinkamai neįvertino ir neišgydė.

Projekto partnerio nuotr./Ramunė Tumasonytė
Projekto partnerio nuotr./Ramunė Tumasonytė

Rožinei reikalingas kompleksinis gydymas

„Bioderma“ projekto metu apsilankiau pas gydytoją dermatovenerologę Astą Dumbliauskienę, kuri man nustatė rožinės uždegimą, paūmėjimą ir skyrė papildomų tyrimų. Apsilankiau pas specialistę pačiu piko metu, nes iki šiol nebuvau supratusi, kad mano oda taip smarkiai pasikeitė ne dėl už lango siaučiančio -20 C šalčio, ne dėl kosmetikos produkto, o visam laikui.

Tyrimų metu atradome, kad skirtais gydomaisiais tepalais raminti uždegimą trukdo netinkama skrandžio bakterijų pusiausvyra. Norint padėti organizmui grįžti į harmoningą balansą didelę įtaką daro ir mityba, hormoninė pusiausvyra. Po savaitės antibiotikų ir kelių savaičių probiotikų kurso atkūrėme tinkamą skrandžio bakterijų terpę, tęsiau gydomųjų tepalų naudojimą du kartus per dieną.

Be tiesioginio gydymo, prireikė keisti ir savo rutiną – nuo mitybos iki sporto bei odos priežiūros:

  • Atsisakiau kassavaitinio vizito į garinę pirtį po baseino, nuo šiol vengiu sporto ar veiklos, kuris labai greitai paskatina greitesnę kraujotaką, nes taip kraujas greičiau atkeliauja iki kapiliarų, jie prasiplečia ir didėja tikimybė jiems negrįžtamai „pažymėti“ veidą.

  • Raudonasis vynas, pelėsiniai sūriai, aštrus maistas – nuo šiol ne man. Apskritai patariama vengti karštų gėrimų ar itin karšto maisto, jis turėtų būti mažiau sūrus, mažiau intensyvesnio skonio – lietuviška virtuvė palankesnė už azijietišką ar meksikietišką.

  • Intensyviai valančias odos priežiūros priemones, rūgštinius prausiklius, molio kaukes reikėjo pakeisti intensyviai raminančiomis priemonėmis, vengti eterinių aliejų, parfumuotų produktų.

  • Visada vengiau saulės ir naudodavau priemones su SPF filtrais, tačiau nuo šiol žinau, kad turiu kasdien ir žiemos, ir vasaros metu dengti odą su minimaliu 25 SPF filtru, nes saulė stipriai veikia jautrią odą. Nustebino gydytojos dermatologės patarimas vengti išeiti į lauką „nuoga“ oda – jautri rožinės paliesta oda turi būti apsaugota, nors kitiems odos tipams tiktų dažnesnės pertraukos be makiažo priemonių. Tai ypač aktualu šaltuoju periodu – tinkamas makiažo pagrindas jautriai odai sukuria apsauginį barjerą.

  • Vienareikšmiškai reikia vengti tiesioginio odos trynimo – šveitimo, valymo veido šepečiais ir kita.

  • Mano kosmetinėje greta seniai pamėgto „Bioderma Sensibio AR H20“ micelinio vandens ir apsauginio kremo nuo saulės su atspalviu „Bioderma Photoderm AR SPF 50+“ atsirado trys nepamainomos „Sensibio“ linijos priemonės: raminamasis kremas ypač jautriai ir alergiškai odai „Sensibio Tolerance+“, švelnus prausiklis jautriai odai „Sensibio Gel moussant“ ir gelis jautriai odai aplink akis „Sensibio Eye Contour Gel“.

Kosmetologė ir estetinės medicinos specialistė Katerina Nesterova projekto metu man atliko veido valymą azelaino rūgštimi (kuri ir buvo pagrindinis gydomųjų tepalų aktyvusis ingredientas), pamaitino veido odą gausiai drėkinančia jūros dumblių kauke ir patarė vengti atlikti veido valymus kas mėnesį ar kelis – jautriai rožinės odai, pasak jos, veido valymus azelaino rūgštimi pakaktų atlikti kelis kartus šaltojo sezono metu, o visu kitu laiku lepinti odą intensyviai raminančiomis, drėkinančiomis kaukėmis ir procedūromis – būtent drėgmės dažniausiai tokiai odai ir trūksta. Taip pat ji atkreipė dėmesį, kad jūros dumbliais praturtintos kaukės labai tinka tokiai odai, tačiau, žinoma, reiktų atkreipti dėmesį į kitus ingredientus ir vengti erzinančių, dirginančių.

Projekto partnerio nuotr./Ramunė Tumasonytė
Projekto partnerio nuotr./Ramunė Tumasonytė

Džiaugiuosi, kad problema nespėjo įsisenėti ir laiku užkirtau kelią galimoms komplikacijoms

Odos būklė per kelis mėnesius žymiai pagerėjo – nyksta kapiliarai, nebejaučiu veido kaitimo. Oda dar vis kartkartėmis tampa jautresnė ir parausta palietus, tačiau požymiai žymiai mažiau išreikšti ir greičiau praeina. Rausvų skruostų nebereikia gausiai slėpti.

Džiaugiuosi iš esmės paprastesne veido priežiūra. Po gydymo mano kosmetinėje ne padaugėjo, o sumažėjo kosmetikos priemonių – atradau 5–6 priemones, kurių puikiai pakanka tinkamai pasirūpinti veido oda ir vengiu eksperimentuoti su neaiškios sudėties gaminiais, o ir pasiruošti vasaros kelionėms tapo daug paprasčiau!

Mitybos prasme pokyčiai manęs neišgąsdino – tereikia šiek tiek privengti mėgstamo aštraus maisto, juo mėgaujuosi rečiau. Reguliariai geriu gerąsias bakterijas ir vitaminą C, o iš esmės mitybos neprireikė keisti.

Džiaugiuosi, kad ir toliau galiu mėgautis mažo intensyvumo jogos ir plaukimo treniruotėmis – niekada nemėgau bėgioti ar kilnoti svorių – to būtų reikėję atsisakyti.

Nelaukite, jei kyla įtarimų – pasitikrinkite

Mano pavyzdys parodė, kad susirūpinti reikia anksti ir su klausimais dera kreiptis į medicinos išsilavinimą turintį specialistą – mano atveju net medicininiai tepalai nepadėjo tol, kol neišgydėme organizmo kompleksiškai.

Nelaukite, jei kyla įtarimų – pasitikrinkite. Gyvenimo kokybė tikrai pagerės. Taip pat, jei pastebite, jog oda jautri – ieškokite specialiai jautriai odai skirtų odos priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos produktų. Pasirinkimas jų šiandien – gausus, paklysti nesunku, bet tinkamai prižiūrint odą ir mažiau iššūkių ji kels, ir save labiau mylėsite!

Dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės komentaras

Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, „Northway“ medicinos ir chirurgijos centras (Vilnius)

Projekto partnerio nuotr./Asta Dumbliauskienė, „Northway“ medicinos ir chirurgijos centras
Projekto partnerio nuotr./Asta Dumbliauskienė, „Northway“ medicinos ir chirurgijos centras

„Ramunės oda – išreikštai kombinuota. Išskirčiau skruostų zoną, kur itin jautri ir paraudusi oda, matomos papulės, pustulės, paviršinis kapiliarų tinklelis. H Pylori skrandžio bakterijų tyrimuose buvo aukšti rodikliai, tad nutarėme, be lokalaus gydymo tepamais vaistais, atlikti H Pylori eradikaciją ir atstatyti tinkamą skrandžio bakterijų terpę. Atlėgus uždegimui, parinkom jautriai odai skirtas priežiūros priemones ir procedūras. Labai vertinu gydytojo ir paciento bendradarbiavimą – manau, pavyko pasiekti gerų rezultatų.“

Ramunės istorijoje atpažinai save? Apsilankyk www.raustu.lt ir sužinok daugiau apie raustančią veido odą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?