UNAIDS, Jungtinių Tautų agentūros, skirtos kovai su ŽIV/AIDS, direktoriaus pavaduotojas Luisas Louresas teigia, kad nors kai kur nauji ligos atvejai ir bus fiksuojami, tačiau nebebus tokio epideminio lygio kaip yra dabar.
Prieš du dešimtmečius vidutinė ŽIV užsikrėtusio žmogaus gydymo kaina buvo 19 tūkst. JAV dolerių per metus. Tuo tarpu šiandien pacientui gydymas kainuoja 150 JAV dolerių.
Kasmet užregistruojama 3 milijonai naujų ŽIV užsikrėtimo atvejų. Skelbiama, kad per metus nuo AIDS sukeltų komplikacijų miršta 1,7 milijono žmonių. Tačiau L.Louresas skelbia, kad medicinos pažanga gydant ir kontroliuojant ligą padės išgelbėti milijonus gyvybių.
Kaip rašo AFP, prieš du dešimtmečius vidutinė ŽIV užsikrėtusio žmogaus gydymo kaina buvo 19 tūkst. JAV dolerių per metus. Tuo tarpu šiandien pacientui gydymas kainuoja 150 JAV dolerių.
Be to, žmonės su ŽIV vis anksčiau sulaukia pagalbos ir gydymo, o tai stabdo ligos vystymąsi.
UNAIDS skelbia, kad per pastarąjį dešimtmetį naujai infekuotų žmonių skaičius per metus sumažėjo 20 procentų, o 25 valstybėse – įskaitant ir Afrikos šalis – skaičius sumažėjo perpus. Per pastaruosius dvejus metus infekuotojų skaičius, kurie sulaukia gydymo, padidėjo 60 procentų.
L.Louresas pabrėžė, kad svarbu, jog medicinos pažanga pasiektų labiausiai pažeidžiamas grupes – homoseksualius vyrus, prostitutes ir narkomanus, kurie vengia ieškoti pagalbos ir gydytis bijodami neigiamos visuomenės nuomonės ar policijos. „Jeigu mums nesiseks kontroliuoti epidemijos šiose grupėse, AIDS liks su mumis“, – teigė pareigūnas.