Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žmonės, kurie ieško poros per „Tinderį“, linkę į žemą savivertę?

Neseniai rašėme apie lietuvį Martyną, kuris per „Tinder“ pažinčių programėlę susitiko su bemaž šimtu moterų. Kaip pasakojo Martynas, nors kai kurie susitikimai vykdavo sklandžiai, po jų niekas nebesivystydavo – kuri nors pusė neberodydavo iniciatyvos. „Tad kas iš to?“ – retoriškai klausė pašnekovas. O štai amerikiečių tyrimas atrado kitų nemalonių dalykų – sąsajų tarp pažinčių programėlės ir menkos savivertės.
„Tinder“
„Tinder“ / Vida Press nuotr.

Kasmetėje Amerikos psichologų asociacijos konvencijoje buvo pristatytas tyrimas apie „Tinderio“ vartotojus. Išvada – ne iš maloniųjų: tarp visų rastas bendras bruožas – žema savivertė.

Šiaurės Teksaso universiteto tyrėjai apklausė 1300 abiejų lyčių žmonių (nuo 18 iki 34 metų). Mokslininkai prašė įvardyti, ką apklausiamieji galvoja apie savo savivertę, save kaip objektus ir savo kūną. Tarkime, jie buvo klausiami, kaip frazė „Kartais aš manau, kad esu niekam tikęs“ atitinka jų būseną nuo vieno iki penkių balų. Taip pat visų tiriamųjų buvo paklausta, ar jie naudojasi „Tinderiu“.

Na ir ką gi – tie, kurie naudojo šią pažinčių programėlę, daug dažniau įvardijo turį menką savivertę, jie buvo mažiau patenkinti savo išvaizda, dažniau gėdijosi savo kūno ir veido, siekė atitikti visuomenės grožio standartus, lygino savo išvaizdą su kitais. Tie, kurie nesinaudojo „Tinderiu“, taip menkai savęs nevertino.

Pastebėta, kad tie, kurie naudojosi „Tinderiu“, save labiau vertino kaip galimus sekso objektus ir hiperbolizuotai rūpinosi savo išvaizda.

Pastebėta, kad tie, kurie naudojosi „Tinderiu“, save labiau vertino kaip galimus sekso objektus ir hiperbolizuotai rūpinosi savo išvaizda. Ir menkiausią savivertę iš apklaustųjų jautė ne moterys, kaip daug kam galėjo pasirodyti, bet vyrai.

Tyrėjų manymu, taip yra todėl, kad šią aplikaciją visame pasaulyje daugiau naudoja vyrai nei moterys. Ji labiau skirta trumpalaikiams santykiams ar vienos nakties nuotykiams ieškoti. Taip pat pastebėta, kad vyrai ne taip atidžiai kaip moterys renkasi, kam paspausti „like“, o kam – „ne“, t. y. jie dažniau spaudžia dešinį programėlės mygtuką ir taip procentaliai padidina savo šansus būti nepasirinkti – atstumti.

Tiesa, tyrėjai neišsiaiškino, ar pati „Tinderio“ programėlė menkina žmonių savivertę, ar ją tiesiog naudoja tie, kurie ir taip nepasitiki savimi ir prastai vertina savo išvaizdą. Taip pat buvo neaišku, ar skiriasi savęs vertinimas tarp tų, kurie naudojasi programėle kartą per savaitę, ir tų, kurie tai daro kasdien.

Trumpai priminsime, kaip veikia ši programėlė: jos esmė – nusistatyti, kokiu atstumu ir kokio amžiaus ieškote vyrų / moterų, ir žiūrėti, kokių žmonių nuotraukų programėlė pasiūlo. Jei nuotrauka patiko, spaudžiate į dešinę, jei ne – į kairę. Jei paspaudus „patinka“ išvystate užrašą „match“, vadinasi, tam žmogui jūs irgi patikote ir galite susirašinėti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Tinder“ visame pasaulyje aktyviai naudojasi daugiau nei 50 mln. vartotojų. Savivertės menkumas gali ypač kilti tuomet, jei jūsų nepasirenka tie, kuriuos pasirinkote jūs. Tuomet galbūt ir pradedama svarstyti, kas negerai yra su išvaizda, lyginti save su kitais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos