Sakoma, kad sveikame kūne slypi sveika siela. Šiuo posakiu vadovaujasi ir sprinteris, Europos vicečempionas Danas Sodaitis. Vyras pasakoja, kad kiekvieną rytą pradeda pasiklodamas lovą, tai jam suteikia disciplinos, kuri būtina kiekvienam atletui.
„Lovos pasiklojimas reiškia ir fizinį aktyvumą, ir pirmą tą dieną įvykdytą užduotį. Tikėtina, kad po jos puikiai seksis ir kiti laukiantys dienos darbai“, – aiškina D. Sodaitis.
Paralimpietis taip pat išskiria ir miego svarbą. Pasak jo, miegas – tai geriausias būdas pailsėti, o poilsis organizmui būtinas. Jam pritaria ir imtynininkas Vilius Laurinaitis, pabrėžiantis, kad ilsintis svarbu laikytis režimo, taip organizmui leidžiant veikti kaip laikrodžiui.
Lietuvos penkiakovininkė, olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė sveiko gyvenimo būdo jau nebegali atskirti nuo kasdienybės.
„Režimas, sveikas maistas, sportas ir pozityvi nuotaika padeda man išlikti sveikai. Kitiems taip pat patariu įtraukti aktyvias veiklas į savo gyvenimo būdą. Be to, nepamirškite šypsotis“, – kalba L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Šalies sportininkai vieningai išskiria ir aktyvaus laisvalaikio gryname ore poveikį žmogaus organizmui bei sveikatai. Lietuvos paralimpinės rinktinės narys, triatlonininkas Ernestas Česonis pabrėžia, kad kiekvienas gali gyventi sveikiau, jei paprasčiausiai dažniau leis laiką gamtoje, vaikščios su augintiniais, lengvai pabėgios. E. Česonio teigimu, neretai hobis virsta mėgstama sporto šaka.
Olimpietė, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobočevskė pradedantiems sportuoti pataria saugoti save, taip išvengiant netikėtų traumų.
„Pavasaris puikus laikas pradėti sportuoti, tačiau vedamiems didelio entuziazmo svarbu nepersitempti. Linkiu pradėti nuo mažesnių, bet stabilių krūvių“, – sako D. Lobočevskė.
Pasaulinė sveikatos diena minima jau nuo 1950 m. Tradiciškai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią dieną dėmesį kasmet skiria vis kitai svarbiai sveikatos temai.