Užkandis, kuris nustebins ir pralinksmins ir mažus, ir didelius.
Kiaušinius esame įpratę virti, kepti, dėti į salotas ar kitus patiekalus ir net gruzdinti, tačiau jų panaudojimo galimybės – kur kas platesnės. Kiaušiniai yra vienas iš nedaugelio produktų, derančių beveik su viskuo.
Šį tortą projekto „100 tortų Lietuvai“ proga pristatė tinklaraščio „Žalia, bet ne žolė“ autorė Lina Digrienė. Lina savo ir savo šeimos pavyzdžiu siekia išsklaidyti vis dar populiarius mitus apie žaliavalgystę.
Šio torto receptą projekto „100 tortų Lietuvai“ proga pristatė fotokulinarė, tinklaraščio „Kartą virtuvėje“ autorė Loreta Pikšrytė-Jankauskienė.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Birijanis – tradicinis Indijos ryžių patiekalas, paplitęs visoje Pietų Azijoje. Toks birijanis, kokį ragaujame dabar, atsirado valdant paskutiniam mogolų dinastijos valdovui Bahaduršachui II-ajam (1775-1862). Birijanis turi vyresnių giminaičių. Pats gamybos principas iš esmės yra supaprastintas plovo gamybos būdas. O plovas žinomas nuo Aleksandro Makedoniečio laikų.
Strelkabelka.lt: Kepant šį skanėstą naudojamas vienas triukas, kuris toks paprastas, kad... Kodėl aš to iki šiol nesugalvojau? Bet kaip sakoma – nieko nėra akivaizdaus. Gal tik aš viena esu likus, kuri šito iki šiol nedaro ir vis dar nuosekliai laikosi tešlos gaminimo eigos: pagaminti tešlą, tuomet kišti ją į šaldytuvą, tuomet kočioti ir dėti į kepimo formą.
Pasirodo yra genialiai paprastas būdas, kurį man papasakojo K. O tai yra: iš karto dar minkštą tešlą įkloti į kepimo formą ir tuomet jau šaldyti šaldytuve. Ar skonio prasme kas nors keičiasi? Ne. Bet esmė ta, kad minkštą tešlą daug lengviau yra įdėti kepimo formą, nei ją kočioti vėsią. Po to vis tiek reikės kišti į šaldytuvą.
Julija Steponavičiūtė (Kitchenjulie.com): Šią sriubą sumaniau eksperimentuodama su savo fotoaparatu – man reikėjo patiekalo, kuris būtų neutralių spalvų, su vos keliais ryškiais ingredientais. Labai paprasta salierų-žiedinių kopūstų sriubą pavyko puikiai, o ją dar pagardina minkštai virti putpelių kiaušiniai. Vos 30 minučių ir galėsite ja gardžiuotis!
Nustebinti mažuosius nebėra lengva. Tačiau mes vis tik bandome ir siūlome išbandyti ypač paprastus, bet puikius avižinių dribsnių sausainius. Vaikams patiks jų skanauti, ypač jei jie bus įvairūs ir žaismingi. Tokie sausainiai – tikras išgelbėjimas žmonėms, kurie netoleruoja gliuteno, nes galima rasti avižinių dribsnių ir be gliuteno pėdsakų.
Miško žvėrys: Šios ryškiaspalvės salotos puikiai tiks ir kasdieniam, ir šventiniam stalui.
Pikantiška mišrainė su rūkyta žuvimi puikiai tiks ir šventiniam stalui.
Soti mišrainė gali tapti ne užkandžiu ar garnyru, bet savarankišku patiekalu.
Patobulintą baltąją mišrainę galite išbandyti ir paprastą dieną, ir per šventes, o gal patiks?
Šio nuostabaus šventinio pyrago receptu dalinasi tinklaraščio „Penktadienio desertas“ kūrėja Kotryna Starkienė.
Šio pyrago receptą tinklaraščio „Penktadienio desertas“ kūrėja Kotryna Starkienė rado tarp močiutės užrašų. „Jau ne pirmą kartą kepu, šeimai jis patinka“, – sako Kotryna ir tikisi, kad šis pyragas galėtų tapti vienu iš tradicinių jos Velykų desertų.
Šių spalvingų salotų receptą pristato subalansuotą maistą gaminančios bei tiekiančios kompanijos „Kūno kultūra“ virtuvės šefas Ignas Štuka.
Šių lengvų salotų receptą pristato subalansuotą maistą gaminančios bei tiekiančios kompanijos „Kūno kultūra“ virtuvės šefas Ignas Štuka.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Kad ir kiek ieškočiau, dar neradau tobulesnio Velykų skanėsto recepto už šį tradicinį Lenkijos virtuvės kepinį – Krokuvos varškės pyragą. Storas riebios, kokybiškos varškės, pagardintos džiovintais vaisiais, sluoksnis kepamas ant trapaus tešlos pagrindo, o skiriamasis šio pyrago bruožas – kvadratiniais langeliais supintos tešlos juostelės kepinio viršuje, kurios pabaigoje patepamos saldžiarūgščiu citrininiu glajumi.
Šį tortą projektui „100 tortų Lietuvai“ skyrė tinklaraščio „Kitchen Obsession“ ir kulinarinių knygų autorius Paulius Strasevičius.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Tradiciškai Didįjį penktadienį iškeptos kryžiaus bandelės siejamos su daugybe papročių ir prietarų – jos neva negenda, jas jūreiviai imdavo į tolimus plaukiojimus, kad laivai nesudužtų, jos apsaugodavo namus nuo gaisro, o sergančiam gabalėlis šios bandelės padėdavo išgyti.
Vieno šios bandelės recepto nėra. Jūs taip pat galite susikurti savo skonį – pasirinkite, ką dėsite į mielinę tešlą.
Virginija Pupeikytė-Dzhumerova (Tekstoranas): Kozunakas – neatsiejamas bulgariškų Velykų atributas. Minkštas, purus, saldus pyragas, prekybos centruose pasirodantis gerokai prieš Velykas.