Šio nuostabaus pyrago, kuriame obuoliai derinami su karamele, receptą pristato profesionalus konditeris Ali Gadžijevas.
Ieva Šidlaitė (knyga „Natūralus rauginimas“): Rauginti tinka kieti, sultingi, rūgštūs rudeniniai obuoliai, ypač antaniniai. Tokius obuolius senoliai raugdami kopūstus dėdavo į statinės dugną, o vėliau suvalgydavo. Turbūt obuoliai, dedami į kopūstus, paskatindavo rūgimą, nes juose daugiau cukraus nei kopūstuose. Galima užsiraugti ir vien obuolių – jie labai skanūs su paukštiena ar paštetu.
Renata Ničajienė (sezoninėvirtuvė.lt): Labiausiai man patinka jaukūs, paprastai ir lengvai pagaminami obuolių pyragai. O šis yra būtent toks! Jo receptą pernai rudenį parsivežiau iš kelionės po Toskaną.
Yra daugybė būdų pasigaminti obuolių pyragą, tačiau žmonėms labiausiai patinka trijų sluoksnių trupininis obuolių pyragas, kurį dar vaikystėje dažnas išmoko kepti iš savo močiutės. Pirmą jo sluoksnį sudaro vientisa sviestinė tešla, viduryje – obuoliai, maišyti su cinamonu ir citrinos sultimis, o viršuje – traškūs sviestinės tešlos ir avižų trupiniai.
Tai puikus keliautojo, TV ir radijo laidų vedėjo Vytaro Radzevičiaus receptas, kuris nepadarys gėdos ir šventiniam stalui.
Seniai žinoma, kad skaniausiems užkandžiams dažnai tereikia vos kelių produktų, o jų paruošimas – itin paprastas. Jokia išimtis ir ši „suplyšusi“ duona!
Galite valgyti kaip užkandį arba patiekti prie bet kokios paukštienos, tikrai patiks!
Mėgstantiems pavalgyti saldžiau vaikams B. Nicholson siūlo priešpiečiams patiekti sveikuolišką desertą, kurio pagrindinis ingredientas išties netradicinis: ruginė duona, papildyta skaldytais rugių grūdais.
Nors blynai vadinami vienu iš greitų naminių patiekalų, mieliniams tai negalioja – kol tokių blynų tešla pakils, teks luktelėti. Tačiau tą laukimą atpirks rezultatas, nes rūgštesniais obuoliais pagardinti, cukraus pudra pabarstyti (kartais tikrai galima!) blynai nepaprastai gardūs!
Paprasti produktai, vos valanda ruošimui ir kepimui, o kepinys su obuoliais ir cinamonu nustebins, išmėginkite!
Originalus obuolių pyragas be glitimo – skanus, kvapnus ir sveikesnis. Receptas iš tinklaraščio Soulfood.lt
Skanūs ir sveikesni lietiniai, kurie tiks ir patiks ir glitimo netoleruojantiems ar jo vengiantiems žmonėms. Receptas iš tinklaraščio Soulfood.lt
Šio torto receptu pasidalijusi ir projekte „100 tortų Lietuvai“ dalyvavysi Asta Jarutienė domisi ir gamina sveikus desertus bei sau kelia iššūkį – jeigu smaližiauti, tai tik sveikai.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Tradiciškai Didįjį penktadienį iškeptos kryžiaus bandelės siejamos su daugybe papročių ir prietarų – jos neva negenda, jas jūreiviai imdavo į tolimus plaukiojimus, kad laivai nesudužtų, jos apsaugodavo namus nuo gaisro, o sergančiam gabalėlis šios bandelės padėdavo išgyti.
Vieno šios bandelės recepto nėra. Jūs taip pat galite susikurti savo skonį – pasirinkite, ką dėsite į mielinę tešlą.
Gaivios, traškios, gražios ir lengvai paruošiamos salotos, išmėginkite!
Kodėl gi neparuošus salotų su žuvimi – gaivių, pikantiškų, nustebinsiančių ir jus, ir jūsų svečius. Tokių salotų receptu dalijasi subalansuotą maistą gaminančios bei tiekiančios kompanijos „Kūno kultūra“ virtuvės šefas Ignas Štuka.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Yra senas angliškas prietaras – jei mergina pasidės po pagalve pyragą, tai ištekės už norimo jaunikio. Formulė paprasta, bet prieš kelerius metus Jungtinės karalystės nacionalinės statistikos tarnyba paskelbė, kad Anglijoje ir Velse 51 procentas gyventojų yra vieniši.