Kviečiame pasiruošti lietuvių mėgstamą patiekalą, kurio receptu TV laidoje pasidalino virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
Yra gėrybių, kurios savo skoniais ir aromatais dera nepakartojamai! Vienos tokių – saldžiosios bulvės (dar žinomos kaip batatai) bei šalavijai. Saldžiųjų bulvių lengva įsigyti didesnėse parduotuvėse, o šalavijai šiais metais sėkmingai žaliuoja net žiemą (jei neturite žaliuojančių, ieškokite jų šviežių žolelių lentynose). Vos keli ingredientai, šiek tiek laiko ir mėgausitės lengvu, gardžiu patiekalu. Išbandykite!
Išbandykite receptą, kuriuo dalinasi šefas, TV laidų vedėjas Gian Luca Demarco.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Putpelės mane sužavėjo dar keliaujant po Prancūziją. Miniatiūrinis paukštelis, kuris telpa į vyriškos rankos saują, atrodo, turės vien vaizdą, ir jokios mėsos pasistotinimui, tačiau anaiptol taip nėra! Tad tiems, kas šventes švnčia mažesnėje kompanijoje, o ir tiems, ko negąsdina riebaluotos rankos ir kauliukų dorojimas, šis patiekalas tikrai patiks.
„Visuomet sakau, kad geriau kokybė, o ne kiekybė, todėl šventinėms vaišėms pakanka kelių nesudėtingai paruošiamų ir skanių patiekalų“, – sako kulinaras Gian Luca Demarco ir dalinasi šventiniu, tačiau nesudėtingu receptu.
Jei dar nežinojote, žinokite: moliūgas ir charakteringasis šalavijas yra tobulas derinys. Kviečiame pasigaminti skanutėlių virtinukų su bulvių ir moliūgų įdaru. Išvirusius skaninkite juos šalavijais gausiai pagardintu ir prikvepintu sviestu!
Pasiruoškite originalų patiekalą, kurio receptu dalinasi tinklaraščio „Bulvių košė“ autorė Laura.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Šį pupelių sriubos receptą radau Vakarų Ukrainoje. Panašių esu aptikęs ir kitose šalyse prie Karpatų. Ir net Irane galima rasti kažką panašaus pagal ingredientus. Ypatingą skonį sriubai suteikia džiovintos slyvos.
Išsikepkite pagerintą ir, galbūt, net gerokai nustebinsiantį bulvių plokštainį su antiena, kurio receptu dalinasi kulinarinio tinklaraščio bulviukose.lt autorė Laura.
Jau patiekalo pavadinimas skamba netikėtai, tiesa? Gal kasdienai tokio ir negamintume, tačiau sulaukus kokios nors progos, kai prie stalo sės įdomių mėsos patiekalų nesibaidantys valgytojai, pirmyn! Receptu dalinasi tinklaraščio „Bulvių košė“ autorė Laura.
Gali atrodyti, jog šis patiekalas nekasdienis, o labiau tinkamas šventėms. Tačiau jam pagaminti nereikia nei itin įmantrių produktų, nei daug laiko, tad tąja švente gali tapti ir gražus savaitgalio vakaras ar sekmadienio pietūs. Receptu dalinasi italų kilmės šefas Gian Luca Demarco.
Befstrogenas – klasikinis patiekalas, tačiau šiuolaikinių jo variacijų egzistuoja nemažai. Vieną jų siūlo iš Italijos kilęs virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
Ir su kokiais tik priedais nekepame vištienos – nuo kmynų ir žolelių iki žaliųjų citrinų ir kokosų pieno. Tačiau britų kulinaras ir knygų autorius Jamie Oliveris siūlo neįprastą receptą – kepti vištą apipylus pienu. Skamba drąsiai, neįprastai, tačiau per tuos keliolika metų nuo tada, kai vienoje Jamie knygų paskelbtas šis receptas, jį išbandžiusieji negailėjo patiekalui pagyrų.
FeedMySister.com: Artėjant žiemai keičiasi ir mūsų mitybos planas. Ieškome patiekalų ir derinių, kurie į namus atneštų šilumos ir jaukumo. Šis yra būtent toks!
Nida Degutienė (Nidos receptai): Ar gali būti per daug moliūgų sriubos receptų? Tikrai ne! Rudenį moliūgų receptai užima svarbiausias pozicijas mano virtuvėje ir nė neketina tų pozicijų užleisti kitoms daržovėms!
Strelkabelka.lt: Keptas moliūgas jau kaip ir kiek pabodęs reikalas, bet Strelka sako, kad tokių receptų visada gerai turėti po ranka. Šis receptas (su lengvais pakeitimais) yra iš naujosios šefo Yotamo Ottolenghi knygos „Simple“.
Kalakutą rekomenduojama rinktis pagal tai, kiek valgytojų sės prie stalo. Visada geriau rinktis didesnį, nes iš kepto kalakuto likučių vėliau galima pagaminti puikių užkandžių.
Dangira Šimašiutė („Prancūzijos virtuvė“): Šis receptas ne mano, o Dalios, kurią sutikau ir susidraugavau, kai Vilniuje ruošiausi savo knygos pristatymui. Užkandis, kuriuo ji mane vaišino ir kuriuo dalinuosi jau aš, nepaprastai skanus.
Strelkabelka.lt: Keptą moliūgą valgau tiesiai nuo skardos – be druskos, be prieskonių, karštą ar šaltą. Kartais pasiseka ir kepu su prieskoniais, tuomet jo dingsta daugiau. Juk žinot, koks skanus keptas moliūgas su rozmarinu ir šalaviju (tiesa, reikia žiūrėti, kad prieskoniai pernelyg nedominuotų). Nebandėte? Tai pabandykit. Įdėkit dar šiek tiek medaus ir žiupsnį druskos ir iškepkit viską orkaitėj.
FeedMySister.com: Lėtai kepta lašiša yra labai sultinga ir yra daug sodresnės spalvos. Kalafiorų ir paprikų kremas turi šiek tiek aštrumo, o moliūgai, kepti su šalavijais, yra klasikinis derinys. Kvepia rudeniu ir suteikia jaukumo savaitgalio pietums...