Virginija Pupeikytė-Dzhumerova (Tekstoranas): Iškepti šį pyragą paprasta, tik šiukštu neperkepkit! 45 minutės ir traukite iš orkaitės. „Torta Caprese“, kaip ir šokoladainis (angl. brownie), gali atrodyti neiškepęs, bet iš tikrųjų būna iškepęs, tereikia duoti truputį laiko jam atvėsti.
Išbandykite gardžius vaflius, kuriems naudojami avižų miltai.
Šie turtingo skonio, glitimo neturintys krekeriai nustebins visus – ir veganus, ir visavalgius. Gardus, maistingas užkandis, kurį verta išbandyti!
Šis pyragas pirmiausiai tiks žmonėms, netoleruojantiems gliuteno, tačiau savo skoniu, net neabejojame, sužavės visus!
Julija Steponavičiūtė (Kitchenjulie.com): Ši duona ruošta naudojant kokosų bei migdolų miltus, bet kokosų miltus galite pakeisti ir avižų miltais (kitaip – maltais avižiniais dribsniais). Tiesa, versijai be glitimo paruošti naudokite avižas, kuriose nėra glitimo. Šią bananų duoną taip pat galite kepti ir be pieno produktų – vietoje lydyto „ghi“ sviesto naudokite kokosų aliejų.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Esu išbandžiusi ne vieną pyragą su cukinijomis ir kiekvienas man skanesnis už prieš tai buvusį! Tačiau kai iškepiau šį, nusprendžiau, kad jis tikrai vertas karaliumi.
Visų pirma todėl, kad nesaldus ir itin lengvas, drėgnas, purus ir dar be glitimo (čia išsigelbėjimas glitimo netoleruojantiems, ir bonusas dietų vergams). Kaip ir daugeliui pyragų su daržovėmis, tešlos užmaišymui tikrai nesugaišite daug laiko, tad įjunkite orkaitę ir tada pradėkite ruošti tešlą.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Kepiniai, kuriuose nėra glitimo, nėra pridėtinio cukraus ir net kepiniams įprasto kiaušinio pamažu užkariauja sveikesnių saldumynų mėgėjų širdis. Tokie kepiniai tinka ir besilaikantiems dietos, ir netoleruojantiems glitimo, ir veganams.
Originalus obuolių pyragas be glitimo – skanus, kvapnus ir sveikesnis. Receptas iš tinklaraščio Soulfood.lt
Skanūs ir sveikesni lietiniai, kurie tiks ir patiks ir glitimo netoleruojantiems ar jo vengiantiems žmonėms. Receptas iš tinklaraščio Soulfood.lt
Šį tortą projekto „100 tortų Lietuvai“ proga pagamino viena jauniausių projekto dalyvių – Marija Šliuožaitė, maisto tinklaraščio „Marijos sandėliukas“ autorė.
Šių begliutenių kūčiukų receptą pristato knygos knygos „Gyvenimas be gliuteno“ autorė Kristina Pozingytė.
Tešlą blynams galima maišyti su pienu, o galima tiesiog su šaltu vandeniu – tuomet jie išeina traškesni.
Julija Steponavičiūtė (Kitchenjulie.com): kalbant apie begliutenius produktus puiku tai, kad jie yra ne tik sveikesni, bet ir puikaus skonio. Iškepiau šių morkų keksiukų, kad tą pademonstruočiau. Jiems naudojami miltai, kuriuos sudaro lygiomis dalimis imti kokosų, baltųjų ryžių ir kukurūzų miltai. Galite tiesiog sumaišyti kiekvienų po puodelį ir laikyti uždarame inde, o tada visada turėsite paruoštą begliutenį mišinį.
Ritos Šilenskienės, knygos „Pirmas šaukštas“ autorės receptas
Ingos Krasuckinienės, knygos „Kepiniai be glitimo“ autorės receptas
Kristinos Pozingytės, knygos „Gyvenimas be gliuteno“ autorės receptas