Rudenį, kai gausu moliūgų, pats metas išsikepti gardžių ir purių blynelių.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Tai yra blynai, be kurių neįsivaizduoju praeinančios nė vienos savaitės. Ne, nepiktnaudžiauju kasdien, bet jau nuo savaitės vidurio imu laukti savaitgalio, nes žinau, kad būtent tokius pusryčius sau pasidovanosiu.
Nors blynai vadinami vienu iš greitų naminių patiekalų, mieliniams tai negalioja – kol tokių blynų tešla pakils, teks luktelėti. Tačiau tą laukimą atpirks rezultatas, nes rūgštesniais obuoliais pagardinti, cukraus pudra pabarstyti (kartais tikrai galima!) blynai nepaprastai gardūs!
Blynus mėgsta visi, tačiau, kad nebūtų nuobodu, išsikepkite netradicinių – tokie ir yra Malaizijos įkvėpti blynai su dviejų rūšių sūriu.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Jei anksčiau manėme, kad blynų neiškepsi be kiaušinių, riebalų ir miltų, tai dabar vis dažniau įsitikinu, kad tešlą galima užmaišyti su pernokusiais bananais, glitimą keičiant avižiniais dribsniais ir grikių miltais, visiškai nepridedant papildomo cukraus. Ir iškepti visą kalną tokių blynelių galima su vos lašu kitu riebalų!
Beje, tokiems pusryčiams pasigaminti tikrai neverta laukti savaitgalio!
Skanūs ir sveikesni lietiniai, kurie tiks ir patiks ir glitimo netoleruojantiems ar jo vengiantiems žmonėms. Receptas iš tinklaraščio Soulfood.lt
Puikaus skonio ir netikėtos spalvos blyneliai, kurie patiks ir mažiems, ir dideliems.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Nors blynai tikrai nėra dietinis patiekalas, tačiau visai nebūtinai jie turi būti riebūs ir kaloringi. Su minimaliom pastangom blynus galima išsikepti sveikesnius, lengvesnius ir be jokių kompromisų skoniui!
Negana to, kadangi tešlą maišysite su kefyru, praturtinsite organizmą kalciu, vitaminu B12, gyvomis kultūromis ir kitais naudingais elementais. Chia sėklos, beje, čia tiesiog būtinos, nes jų traškėjimas valgant yra nepakartojamas!
Projekto „100 tortų Lietuvai proga“ šio torto receptu pasidalijo restoranas „Le BonJour“ sostinėje.
Sveikuoliški blynai, kurie nustebins žalsva spalva.
Netradiciniai blynai nustebins ir skoniu, ir tekstūra – būtina išbandyti!
Gardūs ir neapsunkinantys blyneliai, kurių išsikepsite labai greitai.
Bulviniams blynams gaminti reikėtų rinktis krakmolingas bulves, kurios išskirtų kuo mažiau skysčio. Jei tokių bulvių neturite, bulvių masę galima nusunkti ir taip išvengti per didelio drėgmės kiekio. Taip pat į tešlą galima įdėti miltų, tačiau kuo jų daugiau, tuo blynai būna kietesni.
Milelinių blynų tešlos kildinimas – svarbus momentas, nes jei tešla nebus pakankamai iškilusi, blynai nebus tokie minkšti ir purūs. Tačiau jei perkildinsite tešlą, blynuose jausite mielių kartumą, o kartu jie neteks ir dalies saldumo, nes mielės „suvalgys“ visą cukrų. Todėl geriausia blynus kepti tada, kai tešla padvigubės. Jei planuojate blynus kepti, pavyzdžiui, pusryčiams, paruoštą tešlą pernakt laikykite šaldytuve
Tešlą blynams galima maišyti su pienu, o galima tiesiog su šaltu vandeniu – tuomet jie išeina traškesni.
Gaminant čirvinius blynus pataria verta sumaišyti šlapias ir sausas sudedamąsias dalis ir tik tuomet jas maišyti tarpusavyje. Geriausia, kad ingredientai būtų kambario temperatūros.
Miško žvėrys: Šie kokosiniai blyneliai man ypač patiko, nes neturėdama specialios keptuvės galėjau iškepti apskritų blynelių. Jie sotūs bei gardūs net ir šalti.