Tokį troškinį paruošite vos per 15-20 minučių, per tą laiką lengvai spėdami dar ir susiruošti į darbą. O pašildytas per pietus jis bus lygiai toks pat skanus.
Nida Degutienė ( Nidos receptai): Jei iki šiol kepėte tik bulvinius blynus ir juos tarkavote smulkia trintuve, pats laikas išmėginti ir kitas daržoves. Burokėliai, cukinijos, batatai (saldžios bulvės), salierai, pastarnokai – visos šios gėrybės padovanos vis kitus blynų skonius.
Tradicinio „Piemenėlių pyrago“ yra ragavę ar net jį gaminę daugelis, tai puikus šaltojo sezono patiekalas. Malta jautiena, sumaišyta su daržovėmis ir kitais priedais, patroškinama, tada dengiama bulvių koše ir viskas iškepama. O kas, jei ingredientai būtų tie patys, tačiau ne keptume apkepą, o virtume sriubą? Pabandykim!
Siūlome išsikepti kopūstų kotletukų. Keptų kopūstų skonis nebus toks intensyvus, kaip šviežios daržovės, o puikią draugiją palaikys krapai ir jūsų mėgstami padažai, pavyzdžiui, grietinės ar jogurto.
Įvairiausių daržovių likučiai puikiai tiks sveikuoliško žiemos apkepo gaminimui, o porcijoje šio vegetariško patiekalo yra daug kasdienai būtinų ir šaltuoju metų laiku taip organizmui trūkstamų naudingųjų medžiagų.
Briuseliniai kopūstai, ypač skanūs apvirti ir pakepinti, taip jie tampa puikiu garnyru ir prie šventinio kepsnio. Tačiau šįkart – dar kitoks jų receptas, kur mažas kopūstų galvutes reikės išskaidyti į lapelius.
Lengvai paruošiamas, spalvingas ir sveikuoliškas garnyras tiks prie įvairiausių mėsos ir žuvies patiekalų.
Itin lengvas ir gaivus patiekalas, o „makaronai“ šįkart atsiduria kabutėse, mat jie gaminami iš cukinijų!
Įprastai patisonus nuskina, kai jų skersmuo siekia apie 8–15 cm. Mažesni patisonai yra sultingesni ir skanesni, tačiau, jei gaminate įdarytus patisonus, verta rinktis tuos, kurių skersmuo platesnis – taip bus lengviau šią daržovę įdaryti.
Išsikepkite šį pyragą, o tada mėgaukitės ir šiltu, ir atvėsusiu, bus skanu!
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Patiekalai iš cukinijos lengvai pagaminami. Kaip ir šis receptas – gavau jį iš Prancūzijoje gyvenančios giminaitės ponios Chantal. Gero apetito – cukinijų dabar netrūksta.
Dangira Šimašiutė (“Prancūzijos virtuvė”): Panzanella yra itališkos pasenusios duonos salotos iš Toskanos regiono. Iš esmės šioms salotoms reikia tik vakarykštės duonos, pomidorų, baziliko ir alyvuogių aliejaus. Dažnai šios salotos būna ruošiamos dar išvakarėse, tad duona jau būna permirkusi pomidorų sulčių ir aliejaus mišinyje, bet man labiau patinka, kada apskrudę duonos gabaliukai tik lengvai sugeria aromatingą padažą ir lieka dar traškūs.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Jei dar nesate atradę, būtinai išmėginkite kotletus, kurie gaminami pusiau iš mėsos, pusiau iš daržovių. Jei kotletams pasirinksite liesą maltą vištieną arba kalakutieną, toks patiekalas tikrai galės būti priskirtas sveikuoliškų kategorijai
Lengvas ir gaivus graikiško stiliaus padažas idealiai tiks keptoms daržovėms paskaninti.
Miško žvėrys: Kai prasideda šviežių daržovių sezonas, galima paprasčiausiai mėgautis jomis. Bet galima ir labai greitai bei paprastai pamarinuoti kopūstus su morkomis. Beje, tokios salotos labai tiks prie riebesnių kepsnių.
Spalvingos, gardžios salotos, kurios patiks ir veganams, ir visavalgiams. Ypatingi jų akcentai – pamarinuotas tofu ir kepinti žemės riešutai.
Receptą pristato tinklaraštis Soulfood.lt
Aromatingas keptas daržoves puikiai papildys švelniai pikantiškas užpilas, mėgaukitės šiuo veganišku patiekalu be sąžinės graužaties. Šis receptas– iš tinklaraščio Soulfood.lt