Nida Degutienė: Praturtinti rudeninio kepinio skonį verta ne tik įprastu cinamonu, muskatu ar vanile, bet ir visai netikėtais priedais – pavyzdžiui... rozmarinais. Švelni laukinė spygliuočių gaida tikrai nedominuos, ji tik padarys kepinį tiesiog kitokiu.
Jeigu įprastas obuolių pyragas jums jau pabodo, o galbūt tiesiog norėtumėme išbandyti ką nors naujo ir pagerinti savo įgūdžius, verta pasitreniruoti patiems pasiruošiant sviestinę tešlą ir išsiplakant morenginę pyrago kepurę.
„Gâteau invisible aux pommes“ arba „nematomas obuolių pyrago“ – tai, ko gero, lengviausias obuolių pyragas, kokį jums kada nors teko kepti.
„Tai puikus receptas, kurį savo kepinių užrašuose vertėtų turėti kiekvienam. Puikiai tinka mėgautis bet kuriuo paros metu – ne tik desertui, bet ir vėlyviems pusryčiams! Labiausiai dėl to, kad šiame pyrage telpa visas kilogramas obuolių. Būtent dėl to jis ir yra „nematomas“ – plonai pjaustytos obuolių skiltelės tarsi susilieja su saldžia ir kremine tešla. Taip susidaro vientisas, sodrus desertas“, – jį pristato konditerė Sonata Šalkauskaitė.
Išbandykite obuolių pyragą, kuriam neprireiks nei sviesto, nei kiaušinių, o įprastus baltus kvietinius miltus keičia vertingesni speltų miltai.
Nida Degutienė ( Nidos receptai): Kodėl šis pyragas prancūziškas? Kiek žinau, tai vienas paprasčiausių „budinčių“ receptų, populiarių prancūziškuose namuose. O be to, kur sviestas ir kalvadosas (kurį, beje, galima pakeisti romu, konjaku, brendžiu, degtine, arba tiesiog nepilti nieko) – ten ir Prancūzija!
Tinklaraštis „Du Mėnuliai“: Šis pyragas atkeliavo iš Normandijos ir ten vadinamas nematomu obuolių pyragu (pranc. „gateau invisible aux pommes“). Kodėl toks keistas pavadinimas? O gi todėl, kad tešlos jame beveik nesimato, lieka tik obuoliai. O „Napoleonu“ pavadinti mintis kilo vos tik prapjoviau šį pyragą ir pamačiau nuostabiai sugulusius plonyčius obuolių griežinėlius.
Liucina Rimgailė: Speltų miltai turi mažiau gliuteno, jų kepinys taip lengvai neiškils, todėl šie miltai puikiai tiks trapios tešlos pyragui. Speltų miltai geriau sugeria drėgmę, todėl atsakingai matuokite drėgnų ingredientų kiekius. Dėl šios priežasties speltos ir naudojamos pyraguose su tokiais ingredientais kaip morkos, cukinijos ar vaisiai.
Renata Ničajienė (sezoninėvirtuvė.lt): Seniai svajojau apie pyragą, kuriam reikėtų beveik kilogramo obuolių ir tik kelių šaukštų miltų, o šis receptas yra būtent toks! Kiek domėjausi, jis kilęs iš Prancūzijos ir vadinamas „gateau invisible“ (liet. nematomas pyragas). Panašaus tipo pyragai yra gaminami ne tik iš obuolių, bet ir iš bulvių, cukinijų.
Obuolių pyragas gali būti ne tik greitas ir paprastutis, tačiau turingas skoniais, įdomios tekstūros. Išbandykite!
Receptas iš knygos „Desertai. 365 receptai“
Tai prancūziška klasikų klasika, kurią vis dažniau išbando ir kepėjai namuose. Darbo ne tiek ir daug, o puikus skonis ir netikėtumo efektas garantuoti!
Šį paprastą, bet neprastą pyragą iškepsite itin greitai, nes jam naudojama jau paruošta šaldyta sluoksniuota tešla.
Išbandykite nekasdienį obuolių pyragą, kurio receptu dalinasi konditeris, TV laidų vedėjas Ali Gadžijevas.
Siūlome išsikepti minkštą ir kvapnų pyragą, kuriame dera obuoliai, džiovintos gėrybės ir pikantiškasis imbieras. Tegul namai pakvimpa!
Obuolių pyragas visuomet primena namų jaukumą. Tiesa, ne visada pakilę nuo mamos stalo jaučiamės lengvai, todėl mažai kalorijų turintis obuolių pyragas bus puiki alternatyva pasiilgusiems tradicinių, naminių gardumynų.
Obuolių pyragų receptų yra daugybė, tačiau šis – ypatingas. Puikų derinį kuria jam naudojama trapi tešla, o obuoliams kompaniją palaiko marcipanas.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Šis neįprastos formos obuolių pyragas skirtas tiems, kas jau pritrūko idėjų, nes visus tradicinius obuolių pyragus jau iškepė, išbandė ir nori kažko dar nebandyto. Tai štai jums naujam gyvenimui prikeltas senoviškas kepinys – obuolių pyrago vyniotinis! „Bonusas“ – pyragas visiškai be riebalų, o tešla – tradicinė biskvitinė, tad kalorijų čia tikrai nedaug.
Renata Ničajienė (sezoninėvirtuvė.lt): Rudenį labiausiai norisi obuolių pyrago, tokio visai paprasto ir jaukaus, greitai iškepamo ir primenančio nerūpestingą vaikystę. Šį obuolių pyragą patį pirmąjį išmokau vaikystėje išsikepti pati. Originalų vaikystės obuolių pyrago receptą esu surašiusi savo knygoje „Nostalgiški skanumynai“, bet receptas, kuriuo šiandien dalinuosi, kiek kitoks.
Kartais ne trūkumas, bet perteklius gali virsti problema – pavyzdžiui, kai sode užderėjo tiek obuolių, jog nebežinia, kur juos dėti. Tada praverčia receptai, kurie padeda skaniai sunaikinti kuo daugiau šių vaisių. Būtent toks yra mūsų siūlomas klasikinis vokiškas obuolių pyragas, išbandykite!
Renata Ničajienė (sezoninėvirtuvė.lt): Pagrindinis šio pyrago ingredientas – obuoliai, todėl svarbu žinoti, kad pyragams tinka ne bet kokie obuoliai. Į pyragus geriausia pjaustyti kietesnius saldžiarūgščius obuolius, labiausiai tam tinkamos senosios obuolių veislės: antaniniai ar „bogatyr“. Šį pyragą kepiau kelis kartus, pirmą kartą su kietesniais obuoliais iš vyro močiutės sodo, o antrąjį jau iš gražiųjų parduotuvinių. Skirtumas buvo didelis, nes parduotuvinai obuoliai greičiau sukepė ir patęžo, o tuo pačiu obuolių pyragas prarado savo aukštį, nors jo skanumas niekur nedingo. Taigi, obuoliai nėra visi vienodi, vieni labiau tinka valgymui, o kiti kepimui.
Ir kokiems tik kepiniams nenaudojame medaus – nuo medaus torto ir meduolių iki prancūziškų madlenų ar granolos. Rudenį, kai obuolių tiek daug, verta medumi paskaninti obuolių pyragą – tikrai nustebsite, kokių puikių skonio ir aromato natų jis suteikia!