Šią sriubą paruošite iš paprastų ingredientų, labai greitai ir be aukštojo kulinarinio pilotažo. Juk to ir reikia darbo dienos vakarą, kai po darbų dar norisi pabūti gryname ore, o grįžus namo vakaras belieka itin trumpas. Išbandykite!
Trinta sriuba gali būti skani verdama tiek iš šaldytuve turimų šviežių daržovių, tiek paįvairinta neįprastais ingredientais ar prieskoniais. Ši moliūgų sriba – kaip tik pastarasis variantas.
Kai parduotuvėse ir turgavietėse gausu smidrų, pasiruoškite iš jų lengvos šaltos sriubos, kuriai kreminės tekstūros suteiks žiediniai kopūstai, o papildomo skonio – žolelės. Beje, jei diena vėsesnė, šią sriubą drąsiai galima valgyti ir šiltą!
Šios ryškiai žalios, skanios ir nekaloringos sriubos receptu pasidalino iš Italijos kilęs virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
Šaltasis sezonas – geras metas virti sriubas ne iš šviežių, bet iš keptų pomidorų. Būtinai išbandykite!
Moliūgas – vienas populiariausių trintų sriubų ingredientų. Ši daržovė dominuoja ir klasikinių, ir gurmaniškų sriubų receptuose. Aukso viduriukas, kuris patiks visiems –moliūgų sriuba su lęšiais.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Ar gali būti per daug moliūgų sriubos receptų? Tikrai ne! Rudenį moliūgų receptai užima svarbiausias pozicijas mano virtuvėje ir nė neketina tų pozicijų užleisti kitoms daržovėms!
Puiki veganiška sriuba, kuri sušildys ir pasodins vėsų rudens vakarą.
Patisono gamybos laikas – itin įvairus. Jei nusprendėte jį virti, tai užtruks apie pusvalandį, garuose šią daržovę pagaminsite vos per 15 minučių, o orkaitėje kepsite iki valandos.
Šioje sriuboje draugiją bulvėms palaiko (taigi, ir sriubą lengvesne paverčia) kalafiorai, o derinį vainikuoja sūris.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Ši moliūgų sriuba – su vienu ne visai įprastu ingredientu: riešutų sviestu. Tačiau sriubai tikrai netiks riešutų sviestas su cukrumi, kurį paprastai dievina vaikai. Šiam patiekalui jums reikės natūralaus žemės riešutų sviesto be jokių priedų, be druskos ir be cukraus. Patariu tokio sviesto ieškoti sveiko maisto parduotuvėse.
Dangira Šimašiutė („Prancūzijos virtuvė“): Puiki sriuba – spalvinga, kaip mūsų ruduo. Kvapni ir gardi. Sušildanti, kai dangus nesiliauja nešęs lietų.
Nida Degutienė (Nidos receptai): Ši trinta kalafiorų ir morkų sriuba – mažumėlę egzotiška. Mat, be marokietiškai virtuvei būdingų prieskonių, gardinsite ją lietuviškais obuoliais. Obuoliai sriubai suteiks malonios rūgštelės, tačiau labai svarbu obuolių nepadauginti, antraip jie pernelyg dominuos ir nustelbs kitus ingredientus.
Spalvinga ir švelniai pikantiška sriuba – ne tik skani, bet ir pakelianti nuotaika, sušildanti.
Lietuviška vasara – nenuspėjama, nes visuomet pažeria ir saulėtų, ir lietingų dienų. Pastarosios yra ypač tinkamos mėgautis daržovių sriubomis.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Vokiečiai šparagus vadina baltuoju auksu ir daržovių karaliumi, o balandžio viduryje prasidedantis jų sezonas turi vardą „Spargel“ ir tęsiasi iki pat Joninių. Bavarijos mieste Šrobenhauzene (Schrobenhausen) net atidarytas šparagų muziejus. Jeigu susidomėjote šia itin vertinama daržove, pabandykite išsivirti gardžios šparagų sriubos pagal vokišką receptą.
Ši šalta sriuba labai paprasta ir greitai pagaminama, tačiau turi du įdomius akcentus – tai švieži bazilikai ir šiek tiek žaliosios citrinos sulčių.
Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“): Šioje sriuboje skaniai dera Azijos ir Europos sveikatingumo šaltinių – morkų ir imbierų – skoniai.
Ši sriuba soti, šiek tiek pikantiška, tačiau atpažįstamo skonio. Jos recepto autorius – šefas Šarūnas Marčiulaitis iš restorano „The Town“ sostinėje.