Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 07 08

Apie šalies įvaizdžio kūrimą: ar aš esu Lietuva?

Apie 15min rubriką Įkrauk sužinojau visiškai neseniai ir, esant galimybei pasidalinti mintimis bei nuomone su kitais 15min skaitytojais, negaliu susilaikyti neparašęs.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Apie 15min rubriką Įkrauk sužinojau visiškai neseniai ir, esant galimybei pasidalinti mintimis bei nuomone su kitais 15min skaitytojais, negaliu susilaikyti neparašęs.

Neretai tiek spaudoje, tiek internete, tenka skaityti galybę straipsnių, nuomonių apie Lietuvių emigraciją, padėtį šalyje, Lietuvos įvaizdį pasaulyje ir t.t. Dažnai akcentuojama, jog mes, žmonės, kuriame Lietuvos įvaizdį. Ar vis dar verta kurti Lietuvos įvaizdį? Įvaizdžio nereikia kurti, tiesiog reikėtų būti savimi. Nuomonė apie tautą susidaroma iš jos nuomonės apie save pačią, tik šią tiesą ji supranta pernelyg vėlai. – cituoju V.J. Goethe.

Ką mes patys manome apie save, ar mes tikime savim? Manau, labiau vertėtų sau užduoti šiuos klausimus. Esame galingi vidumi ir išore, turime vieną iš seniausių ir gyviausių kalbų pasaulyje. Tačiau esam išsibarstę, nesame super vieningi. Lietuva nėra vien tik geografinis taškas žemėlapyje, esame tauta. Žmonės – pirmoj vietoj. Mūsų yra daug(tikrai daugiau nei 3 milijonai, Marijonas buvo neteisus) ir mes esame visur, ne tik Lietuvoj. Visi esame skirtingi, išmanūs, ambicingi, kūrybingi ir savitai įdomūs.

Turime nepaprastai tvirtą ir dorą kultūrą, tikrai turime kuo pasigirti - neturėtume bijoti to parodyti pasauliui bei vienas kitam. Pasaulis apie mus kalba įvairiai, mums priskiriami stereotipai. Ir dažnai ne patys geriausi. Nusverkime tą negatyvumą gerais, teigiamais dalykais. Padarei kažką gero, gražaus, doro – kalbėk apie tai! Kalbėk garsiau, tegul visi apie tai išgirsta. Dar geriau – parodyk tai! O gerų dalykų, mūsų žmonių dėka, tikrai vyksta daugybė. Mūsų yra daug ir visi mes esame skirtingi. Neturėtume kritikuoti tų, kurie neva tai Lietuvai daro gėdą, gadina jos įvaizdį.

Rodykime pavyzdį, tai užkrečiama. Nusimeskime tuos neigiamus stereotipus. Stereotipai nepaiso asmens individualumo bei unikalumo, o mes nesame banda. Lenko ar amerikiečio įsivaizdavimas, jo susidarytas vaizdas apie mus yra tampriai susijęs su lietuvių tautinio identiteto formavimusi. Mes visi įtakojame tą bendros nuomonės formavimasi, visi esame vienodai svarbūs.

Palaikyti balansui tarp šių dalykų, sukūriau projektą AiLITHUANIA. Am I Lithuania? Let’s reintroduce ourselves - ar aš esu Lietuva? Prisistatykime iš naujo. AiLITHUANIA yra judėjimas, kurio tikslas skatinti lietuvių (nesvarbu kur begyvenančių) bendruomeniškumą bei leisti naująjai kartai būti pastebėtai. Pasitelkus šių dienų technologijas bei socialinų tinklų patogumą ir prieinamumą praktiškai kiekvienam iš mūsų, turime galimybę iš naujo prisistatyti pasauliui ir vienas kitam.

Projekto idėja yra ta, kad absoliučiai visas mūsų skelbiamas turinys yra kuruojamas žmonių, susibūrusių į bendruomenę AILITHUANIA (Instagram‘oje, Tumblr‘yje, Twitter‘yje, Facebook‘e ir t.t.) Mes skatiname žmones pradėti naudoti žymeklį #ailithuania publikuojant bei dalinantis fotografijomis socialiniuose tinkluose, taip sukurdami galimybę kiekvienam iš mūsų būti patalpintam bei pristatytam www.ailithuania.com Sujungus mūsų gyvenimo būdą, savitas tradicijas, menus, architektūrą ir t.t. (žinoma neapsiribojant jokiais rėmais), turime galimybę sukurti Lietuvos vaizdą su trupučiu iš kiekvieno iš mūsų. Tiesiai iš realių žmonių, be jokių filtrų.

Turi nuotrauką, kuri, tavo manymu, vienaip ar kitaip atspindi Lietuvą? Pasidalink ja su AiLITHUANIA. Ir visiškai nesvarbu kas ar kur tu esi – svarbu kad žodis Lithuania tau yra daugiau nei devynių raidžių mišinys. Ar tu Vilniuje, ar Reikjavike, ar Kuala Lampūre. Ar tu profesionalus fotografas, ar buhalteris,ar menininkas, ar mūrininkas, ar modelis, ar autovežio vairuotojas. Galbūt net varnelės nuo tavo pavardės buvo nupūstos vėjo protėviams skrendant per Atlantą. Nesvarbu. Svarbu, kad aš, tu, jis ir ji – mes visi kartu – esam Lietuva. Ir mes visi kartu ją atspindime, įkūnijame. Ne Lietuvą, kaip geografinę vietovę su valdžios vienetu ir viena valiuta, bet Lietuvą kaip tautą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?