„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 03 25

Biblioteka: Dale Carnegie. „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“

Socialinių tinklų dominavimo laikais susirasti draugų atrodo juokų darbas – nueini į „Facebooką“ ir vienu pelės spragtelėjimu susibičiuliauji. Pagal tai galima matuoti ir įtaką –...

Socialinių tinklų dominavimo laikais susirasti draugų atrodo juokų darbas – nueini į „Facebooką“ ir vienu pelės spragtelėjimu susibičiuliauji. Pagal tai galima matuoti ir įtaką – kas daugiau draugų savo sąraše turi, kieno draugų kalibras aukštesnis, tuo ir paties autoritetas didesnis.

Vis dėlto, susiduriame su paradoksu – kuo daugiau bendraujame internetu, tuo mažiau mokame bendrauti gyvai, neretai draugų kompanija laiką leidžia akis įbedę į savo išmaniuosius telefonus, o poros, teko girdėti, taip vakaroja. Dar liūdniau – tai tampa savaime suprantama ir niekas iš to nedaro problemos. Tad kaip padidinti draugų skaičių ne socialiniuose tinkluose, o realiame gyvenime bei kaip tinkamai bendrauti su jau turimais, jog kiekvienas bičiulis galėtų pasakyti – tu esi puikus draugas?

Prieš porą mėnesių aprašydamas knygą „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“ žadėjau, jog „Bibliotekos“ rubrikoje dar tikrai pakalbėsime  apie žymiausią ne tik Dale Carnegie, tačiau vieną populiariausių visų laikų saviugdos knygą „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“. Šiandien pažadą tęsiu ir viliuosi pagausinti šios puikios knygos fanklubą.

Pirmas dalykas, kurį prisimenu iš šios knygos yra tas, jog autorius, pabrėždamas, kad tai yra veiklos knyga, visų pirma pamoko, kaip iš šios knygos gauti daugiausiai naudos. Juk ko verta net ir pati geriausia ir teisingiausius patarimus žerianti knyga, jei ji tebuvo suvartota vietoj vakaro pramogos, o joje pateikta informacija prašmėžavo tarsi miražas ir liko tūnoti raidėmis gelstančiuose puslapiuose?

Skaitant knygą vis pagaudavau save mąstant apie kasdien vis labiau didėjančią ir akis badančią prarają tarp to, kaip mes suprantame žmonių santykius bei bendravimą ir to, kaip juos aprašo Dale Carnegie. Kad ir paprastas dėsnis – jei nori kažką gauti iš kito žmogaus, padaryk taip, kad jis norėtų tai padaryti. Ir ne maldavimais, paliepimais, grasinimais, neaiškia ir nerišlia argumentacija, po kurios atsisakęs žmogus kaip minimum pasijunta kaltas. Visai nenuostabu, jog į save orientuotas bendravimas ilgainiui pradeda varginti, o atgaivos ieškome virtualybėje.

Dauguma žmonių galvoja, jog mokėti bendrauti reiškia daug ir įdomiai kalbėti. Anaiptol. Jei išmoksime klausytis (ne tik girdėti) bei padėti žmogui atsiverti, užmegsime kur kas stipresnį ryšį, nei bandydami padaryti įspūdį savo kalbomis. Kaip teigia Dale Carnegie, daugiau draugų susirasite per du mėnesius, jei jais nuoširdžiai domėsitės nei galėtumėte susirasti per du metus besistengdami juos sudominti savimi.

Kokia yra didžioji žmogiškųjų santykių paslaptis? Kaip tapti puikiu pašnekovu? Kaip geriausia pasielgti įsipliekus ginčo kibirkštims? Kaip sudominti žmones? Kaip kritikuoti išvengiant kontratakos? Kaip elgtis, kad žmonės mielai darytų tai, ko jums norisi? Tai – tik maža dalis temų, kurias išsamiai ir su vaizdingais pavyzdžiais apžvelgs Dale Carnegie knygoje „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“. Be to, joje rasite ir gausybę naudingų patarimų kaip patikti žmonėms, kaip juos įtikinti pritarti jūsų nuomonei bei kaip tapti žmonių lyderiu.

„Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“ – įkvepianti, skatinanti veikti, raktą į naują bendravimo ir gyvenimo kokybę suteikianti knyga. Knyga, kurią aš skaitau kartą per metus ir vis atrandu naujų dalykų. Knyga, kurios puslapiuose užrašytos tiesos nuolat primėto akmenų į mano elgesio daržą. Šios knygos poveikis – didžiulis. Todėl, jei pritaikysi bent 5 šioje knygoje pateikiamus patarimus, galiu lažintis, jog tapsi bent 5 kartus geresniu draugu.

Įvertinimas: 10/10.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“