Kai kurie žiniaskaidos atstovai tvirtina, jog Lietuva pirmauja pagal išmaniųjų telefonų paplitimą. Bet ar tai reiškia, kad mes apie juos daug žinome? Ar lietuvis moka išsirinkti sau labiausiai tinkantį įrenginį? Kas daro įtaką lietuvio pasirinkimui?
Visų pirma, įvykdžiau apklausą, kurioje žmonės iš įvairių vietų ir skirtingų pažiūrų turėjo iš 6 telefonų sarašo išrinkti geriausią. Sarašas buvo toks:
1. HTC One
2. Nokia Lumia
3. Huawei Ascend P6
4. iPhone
5. Samsung Galaxy S4
6. Motorola MotoX
„iPhone“ modelis nebuvo nurodytas, nes norėjau sudaryti sarašą iš 2013 m. pristatytų flagmanų, o „iPhone“ šiemet dar nepasirodė. „Nokia Lumia“ irgi nėra apibrėžta tiksliai, nes yra keli aukštos klasės šios serijos telefonai (1020, 925, 928, 900). Apklausiau labai daug žmonių tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno, tiek iš mažesnių miestų.
Rezultatai mane kiek nustebino. 53% apklaustųjų rinkosi „iPhone“, 42% rinkosi „Samsung Galaxy S4“, kiti 5% buvo labai įvairūs. „HTC One“ pasirinko vos 2.3% visų apklaustųjų. O kur gi ploniausias pasaulyje „Huawei“? Kur puikiai verslui ir mokslams tinkantys „Lumia“ su „Windows OS“? Galų gale, „Motorola MotoX“, kuri puikiai išklauso šeimininką ir padeda jam pasitelkiant „Google Now“ jam puikiai padeda ir atsako į visus klausimus nebuvo pasirinkta nė karto. Kodėl?
Atsakymas yra labai paprastas. Populiarumas. Neveltui daugiau nei pusė žmonių pasirinko „iPhone“. Jo turėjimas užtikrina populiarumą tarp draugų. Be to, jį labai paprasta naudoti ir jis beveik nesikeičia, todėl vyresnioji karta buvo „iPhon“ „zombiai“. „Galaxy S4“ taip pat yra populiarus įrenginys, jis yra plačiai visur reklamuojamas.
Kitas dalykas yra pastovumas. Žmonės bijo ir nenori keisti įrenginių į kito gamintojo, nes bijo, kad šis jiems nepatiks. „Motorola“ yra pamiršta, todėl niekas jos nesirinko.
Šiandien paštu gavau „LG G2“, kurį testuosiu kitą savaitę. Bet pažiurėjus į jį apima baimė: ar jis bus populiarus? LG nėra vienas iš populiariausių gamintojų ir todėl nežinia, ar kas nors norės išmėginti naujovę.
Išvada tokia: Lietuva nėra labai išmani valstybė. Ją vedžioja mados bei reklama. Labai nedidelė mūsų gyventojų dalis nori išmėginti naujoves, bet išbando tik vienas kitas. Vienas iš mano kolegų testuotojų yra pasakęs: „Kam kurti verslą su „Lumia“, jei galima „pasėdėti feisbuke“ su „iPhone“?“.