Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 11 25

Kandidatė į 15min.lt žurnalistų mokyklą. Ar teisdami juodinančius mūsų šalį emigrantus patys tampame švaresni?

Šiandieninėje Lietuvos visuomenėje žodis „emigrantas“ tapo kasdienybe. Kiekvieną dieną gatve eidamas gali išgirsti vis kitos šalies pavadinimą, tariamą susirūpinusios mamos ar tėč...
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Šiandieninėje Lietuvos visuomenėje žodis „emigrantas“ tapo kasdienybe. Kiekvieną dieną gatve eidamas gali išgirsti vis kitos šalies pavadinimą, tariamą susirūpinusios mamos ar tėčio. Su nerimu tėvai žvelgia į kylančius lėktuvus. Ir nejučia iškyla klausimas – nejaugi taip blogai gyventi Lietuvoje? Turbūt ne vienas emigrantas atsakytų, kad ne dėl to, kad čia blogai gyventi, aš keliauju svetur, o dėl to, kad tėvynę taip myliu, bet negaliu čia gyventi, o kam man egzistuoti, jei taip beprotiškai norisi gyventi?

Kiekvieno emigranto gyvenimas bent pirmomis dienomis ar savaitėmis tikrai nėra lengvas – juk reikia tarti svetimus žodžius, kurie taip krūtinę slegia, žvelgt baugiu žvilgsniu į veidus – svetimus ir šaltus. Į emigrantus dažnas užsienietis žiūri kaip į pigią darbo jėgą, kaip į tuos, kuriais galima pasinaudoti kaip kokiais daiktais. Šiuolaikinė visuomenė yra taip susvetimėjusi, kad mes nebematome esminių žmogaus savybių, mes nesistengiama padėti tiems, kurie paliko savo tėvynę dėl paprasto noro gyventi.

Kiekviena šalis  turi savo papročius, bendravimo ypatumus, taigi sunku prisitaikyti ir perimti  juos per kelis mėnesius, todėl dažnai emigrantų elgesio nesupranta užsieniečiai. Tai, kas jiems atrodo nesuprantama ar net baugu, emigrantui gali būti kasdienybė. Lietuvoje mirga marga straipsnių apie emigrantų gyvenimo ypatumus. Mes teisiama juos, kad juodina mūsų šalį, bet ar nuo to tampame patys švaresni?. Juk negalime teisti žmonių, kurių gyvenimo kelio mes nežinome, negalime sakyti, kad aš taip nepasielgčiau, jeigu net nebuvau tokioje situacijoje. Vertinti reikia ne emigrantų įvaizdį, o šalį, kuri žmogų pavertė emigrantu.

Gintarė Levulytė

KANDIDATĖ Į 15MIN.LT ŽURNALISTŲ MOKYKLĄ

Daugiau apie 15min.lt žurnalistų mokyklą ir kaip tapti jos mokiniu rasite čia. Paskubėkite ir patekite tarp geriausiųjų. Registruokitės jau dabar!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos