Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 11 25

Kandidatė į 15min.lt žurnalistų mokyklą. Kuo kvepia studijos svetur?

Turbūt po vakaro žinių iš Lietuvos, kuriose tik ir skamba kalbos apie nedarbą ir atlyginimų mažinimą, daugelis jaunų, studijoms besiruošiančių žmonių kartkartėmis pagalvoja, kad...
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Temos: 1 Studijos

Turbūt po vakaro žinių iš Lietuvos, kuriose tik ir skamba kalbos apie nedarbą ir atlyginimų mažinimą, daugelis jaunų, studijoms besiruošiančių žmonių kartkartėmis pagalvoja, kad Vakaruose studijuoti būtų kur kas geriau. Kita vertus atsiranda tokių, kurie pagalvoja, kad anglų kalba nėra jau tokia paprasta, o IELTS egzaminas nėra labai lengvas. Atsiranda ir tokių, kurie turi neįveikiamą baimę naujai kultūrai, kurie tikriausiai mano, jog be lietuviškų didžkukulių neišgyventų. Tai kodėl gi emigruoja tie jauni žmonės svetur?

Štai studentė Ieva Zablackaitė, Londone studijuojanti teisę sako: „Užsienyje yra aukštesnis išsilavinimo lygis, platesnis studijų pasirinkimas. Mokslas yra lengvesnis, nes nėra reikalaujama tiek daug teorinių žinių, viskas daroma praktiškai. Asmeniškai aš norėjau, kad mano universiteto diplomas būtų vertinamas tarptautiniu mastu, kad tikrai žinočiau, jog galėsiu dirbti pagal specialybę. Na, o lietuviškas diplomas, deja, užsienyje ne daug ką reiškia.“

Tačiau kitos Londono studentės Ievos Makselytės, kuriančios kino meną, nuomonė tokia: „ Aš manau, kad vis dėlto neretai yra tiesiog "madingiau" studijuoti užsienyje. Pati pasirinkau Londoną dėl to, kad Lietuvoje neegzistuoja kino industrija.“

Apklausus keturis, Londone gyvenančius ir mokslus kremtančius, studentus apie tai, kaip jiems patinka jų studijos, visi atsakė vieningai teigiamai: „Studijos puikios. Sudarytos sąlygos yra tokios geros, kad tikrai nėra įmanoma skųstis kažkuo.“, „Išsipildė mano svajonė: studijuoju žurnalistiką ir italų kalbą.“, „Esu be galo laiminga. Ne tik gyvenu vienoje iš pasaulio kultūros sostiniu, bet ir turiu visas galimybes realizuoti net pačias beprotiškiausias kūrybines idėjas.“, „Viskuo esu labai patenkintas, gaunu viską, kas yra susiję su mokslais.“

Koks visgi turi būti patriotiškas, ištikimas žmogus savo šaliai, kad atsilaikytum nuo tokių gražių kalbų.

Bet ar gali būti patriotiškas, kai vis dažniau yra minima nuo 2014 metų įsigaliosianti nauja programa „Švietimas Europoje“ kartu su savo kilniais tikslais ir lengviau gaunamom stipendijom.

Skaitant šį straipsnį turbūt daugumai kyla klausimas, o kokie gi tuomet minusai mokantis svetur?

Paklaustas žurnalistikos ir italų kalbos studentas Tomas Kuckailis sakė, jog adaptuotis naujoje kultūroje nebuvo lengva, daugelis dalykų skiriasi. O ir dėl anglų kalbos kurį laiką negalėjo mokytis visiškai.“

„Negali per paskaitas „karpyti ausimis“, reikia viską suvokti ir reikšti mintis.“ – sakė informacinių technologijų studentas Evaldas Šimanskas.

„Vienintelis minusas man tai, jog čia ne mano namai. Gyventi galima, bet aš niekada nesijausiu taip, kaip jaučiuosi namuose.“ – teigė jaunoji teisininkė Ieva Zablackaitė.

Na, o paklausus šių jaunuolių ar rinktųsi Lietuvos universitetus, jeigu galėtų stoti iš naujo, kategoriškai atsakė ne. Tik viena Ieva Zablackaitė prasitarė, jog būtų daug geriau, jeigu tokia sistema būtų ir mūsų šalyje.

Tad gal reiktų apgalvoti dėdėms ir tetoms, sėdintiems valdžios institucijose, ar tikrai bus šaunu Lietuvoje, kai neturėsime jaunų, perspektyvių žmonių ir ar tikrai bus šaunu, kai joje vaikščios kitų tautybių žmonės arba pensininkai.

Gabrielė Trinkūnaitė

KANDIDATĖ Į 15MIN.LT ŽURNALISTŲ MOKYKLĄ

Daugiau apie 15min.lt žurnalistų mokyklą ir kaip tapti jos mokiniu rasite čia. Paskubėkite ir patekite tarp geriausiųjų. Registruokitės jau dabar!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs