Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 11 16

Kandidatė į 15min.lt žurnalistų mokyklą. Studijos Vakaruose: o kas ten iš tiesų geriau?

Šiais informacijos ir technologijų laikais jaunimo emigracija auga. Dažnas Lietuvos abiturientas vietoj darbo ir mokslo savo šalyje renkasi užsienį. Sunku būtų rasti tokį žmogų,...
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Temos: 1 Studijos

Šiais informacijos ir technologijų laikais jaunimo emigracija auga. Dažnas Lietuvos abiturientas vietoj darbo ir mokslo savo šalyje renkasi užsienį. Sunku būtų rasti tokį žmogų, kuris nesvarstė, kas geriau – tėvynė ar svetima šalis. Šis klausimas yra aktualiausias energingiems jaunuoliams, kupiniems vilčių ir svajonių, kurie apsisprendė įgyti vidurinį išsilavinimą. Po brandos egzaminų seka vienas svarbiausių sprendimų – likti tęsti mokslus Tėvynėje kaip tikram patriotui, ar skaudančia širdimi išsiskirti su šeima, giminaičiais, draugais, puikiu Lietuvos gamtovaizdžiu ir ieškoti vietos po saule svetur. Keli studentai, pasirinkę studijas Vakaruose, sutiko pasidalinti emocijomis, įspūdžiais bei skirtumais.

Danijoje besimokanti Miglė džiaugiasi, kad mokslo metai čia prasideda šiek tiek vėliau nei Lietuvoje – spalio pirmąją savaitę. Dauguma universitetų jau rugsėjo mėnesį kviečia užsukti moksleivius, kurie nori iš anksto pamatyti universitetą. „Smagu, kad mokslo metai prasideda spalį – galime susipažinti su miestais bei miesteliais, pakeliauti bei aplankyti įžymias vietas, susirasti naujų draugų“, pasakoja mergina.

Inesa – taip pat studentė Danijoje. Pasak Inesos, universitetai Danijoje ieško tik savimi pasitikinčių, motyvuotų, žinančių savo tikslus, jaunuolių. Merginai išvykti iš gimosios šalies bei palikti brangius artimuosius buvo sunku, tačiau ji greitai pritapo naujoje aplinkoje. „Adaptacija praėjo sklandžiai! Manau, dėl to, jog tuo metu domėjausi nauja aplinka, mokslu bei šalimi. šypsosi Inesa. Jokių sunkumų nebuvo, gal dėl to, jog skandinavai ramūs, šiek tiek uždaroki žmonės. Smagu tai, kad jie džiaugiasi gyvenimu: gatvėje net ir nepažįstamieji nusišypso, pasisveikina.“

Mokymosi sistema, anot Inesos, visiškai skiriasi nuo sistemos tėvynėje – Lietuvoje. Didžiausias skirtumas jaučiamas dėstytojų gretose – čia, jie tampa tikrais draugais bei asmenimis, kuriais gali drąsiai pasitikėti. „Didelis skirtumas tas, kad dėstytojai koncentruojasi į grupinį darbą – turime išmokti dirbti ir bendrauti su įvairiais žmonėmis. Paskaitose informacija pateikiama pasitelkus naujausias informacines technologijas. Namų darbai, tvarkaraščiai, knygos bei medžiaga, padedanti mokytis, yra pateikta internete.

Studijas Didžiojoje Britanijoje pradėjęs Dominykas džiaugiasi savo sprendimu, kuriam turėjo įtakos aplinkiniai, studijuojantys užsienyje, ateities perspektyvos, baigus studijas svetur, ir noras įveikti naujus iššūkius. „Šiuo metu galiu drąsiai pasakyti, kad esu labai patenkintas studijomis. Dėstytojai labai draugiški, visada pasiruošę padėti, atsakyti į iškilusius klausimus. Turintys sunkumų su anglų kalba, gali dalyvauti kalbos kursuose užsienio studentams“, – džiaugasi Dominykas.

Fizikos studijas Didžiojoje Britanijoje pradėjęs vaikinas mano, kad studijos Lietuvoje nėra prastesnės. „Šiuolaikinis pasaulis vis labiau globalizuojasi, žinios tampa pasiekiamomis iš beveik kiekvieno Žemės kampelio, todėl, manau, didelių skirtumų studijų programose neturėtų būti“, pasakoja Dominykas.

Sunku ir nuspręsti, kur studijuoti geriau – čia ar užsienyje. Niekas to nėra nustatęs, o ir nustatyti neįmanoma. Kiekvienas turi pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka galimybes ir norus. Tai yra kiekvieno jaunuolio pasirinkimas: ar sugebėsi gyventi kitame pasaulio kampelyje, palikęs artimuosius Lietuvoje, ar susitvarkysi su galimu „kultūriniu šoku“. Atmink, mokaisi TU, o ne universitetas!

 

Elena Jančiukaitė

KANDIDATĖ Į 15MIN.LT ŽURNALISTŲ MOKYKLĄ

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?