Ask.fm vieta, kur anonimiškai, konkrečiam asmeniui galima užduoti klausimą. Į klausimą galima atsakyti vaizdo įrašu, nuotrauka ar raštu. Idėja pakankamai patraukli, tad ši svetainė tapo populiari ypač tarp vaikų ir paauglių.
Aišku jie šį tinklalapį sugebėjo išnaudoti savaip ir kas svarbiausia – nesuvokdami ribos tarp to, ką galima ir negalima daryti. Geriausiai tai iliustruoja, internete visiems legvai prieinama informacija ir vaizdo įrašai.
Net sunku įsivaizduoti, kaip turėjo jaustis 15 metų merginos tėvai, jos profilyje pamatę intymias scenas atskleidžiančią medžiagą. Tačiau tėvai gali likti šokiruoti ne tik tokiais vaizdais. Akivaizdu, kad šiame tinklalapyje atsiskleidžia skurdi paauglių veikla, jie jau nebeįsivaizduoja gyvenimo be interneto, be savęs filmavimo, publikavimo. Prasmingas ir turiningas veiklas keičia tokios, kaip plaukų deginimas, makalavimas, tarsi prisirijus narkotinių medžiagų ir pan.
O dabar pagalvokite, ask.fm, tik viena svetainė, tačiau nesugebančius prasmingai panaudoti jos galimybių, ši svetainė tampa psichikos žalojimo įrankiu. O kiek dar įvairiausių tinklalapių yra internete?
Mano nuomone, svarbu stengtis, kuo daugiau bendrauti su vaikais ir aiškinti jiems apie interneto naudą ir žalą. Būtų išmintinga imtis apsaugos priemonių ir prižiūrėti savo vaikus išmaniai. Tam yra daug būdų, tereikia truputi pasidomėti ir galėsite jaustis bent šiek tiek saugesni. Kam neteko nieko apie tai girdėti – užvesiu ant kelio. Tinklalapių blokavimas, tėvų kontrolės programiminė įranga (arba tokia funkcija antivirusinėje programoje), slaptas vaikų veiklos internete sekimas – tai tik keli, tačiau veiksmingi būdai, padėsiantys apsaugoti Jūsų vaikus.