2014 05 29

Fiordai – natūralūs Norvegijos gamtos stebuklai

Fiordai – tai nuostabaus grožio slėniai, išraižę žemyno pakrantes. Norvegija yra vadinama fiordų kraštu, kadangi šių slėnių šalyje yra daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio...
Geirangerio fiordas Norvegijoje
Geirangerio fiordas Norvegijoje

Fiordai – tai nuostabaus grožio slėniai, išraižę žemyno pakrantes. Norvegija yra vadinama fiordų kraštu, kadangi šių slėnių šalyje yra daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio vietoje. Atėjus karštai vasarai bei norint pasimėgauti atostogomis – fiordai ideali vieta nuvykti pailsėti ir pasigrožėti gamta.

Fjord - vienas iš keleto norvegiškų žodžių, tapusių tarptautiniais. Jis reiškia vietą, pro kurią keliaujama. Šie natūralūs gamtos stebuklai susidarė prieš tūkstančius metų upėms bei ledynams graužiant kalnų slėnius. Pakrantėse susidariusius U formos slėnius užtvindė jūros vanduo suformuodamas labai gilias, daugiau nei 1000 metrų gylio įlankas, idealias žvejybai, laivybai bei turizmui. Fiordų Norvegijoje yra šimtai, kuriuos labiausiai verta aplankyti?

Geirangerio fiordas –  pats žymiausias bei labiausiai legendomis ir mitais apipintas pakrantės slėnis Norvegijoje. Vakarinėje šalies dalyje plytintis 15 kilometrų ilgio bei 600 metrų gylio fiordas yra įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą bei laikomas tikru Norvegijos brangakmeniu. Šis slėnis yra sklidinas sodriai mėlyno vandens, apsuptas žaliuojančiomis kalvomis bei boluojančiomis kalnų viršukalnėmis, tarp kurių skraido jūriniai ereliai, o stulbinantį vaizdą dar labiau pagražina Septynios seserys – septyni kelių šimtų metrų aukščio kriokliai, krintantys tiesiai į fiordą. Geirangerio fiordu galima grožėtis plaukiant keltu, kursuojančiu tarp Geiranger ir Helesylt miestelių.

Didžiausias bei ilgiausias Norvegijoje – Sognės fiordas. Nuo Bergeno nutolęs per 170 km, jis tęsiasi beveik 200 kilometrų, o jo gylis siekia net 1300 metrų. Klimatas fiorde labai švelnus, kadangi Atlanto srovė atneša šiltus vandenis net iš Karibų jūros. Sognes fiorde galima grožėtis ne tik pakrantės uolomis, bet ir aplankyti kitas kultūrinio paveldo vietas: seniausią šalyje medinių šulų bažnyčią Urnes, Gudvangeno vikingų miestelį, baltąsias olas ar Aurlansdalen slėnį, kuris dėl savo gyvūnijos bei augalijos įvairovės tituluojamas Didžiuoju Norvegijos kanjonu.

Lysės fiordas – vos 42 kilometrų ilgio slėnis, nutolęs nuo Stavangerio per 40 km į rytus. Jis yra mažesnis nei dauguma kitų fiordų, tačiau vienas populiariausių – kasmet pritraukia daugiau nei 300 000 turistų. Tokio lankomo priežastis – įspūdinga maždaug 600 metrų aukščio Preikestolen uola. Lygios viršūnės uola labai traukia adrenalino mėgėjus, kadangi ant jos patogu įsikurti, o nuo jos atsiveria stulbinantis vaizdas į bedugnę. Ieškantys dar aštresnių pojūčių renkasi šuolį parašiutu, o kiek labiau saugantys savo gyvybę mėgsta užsiropšti ant Kjerago – akmens, „užstrigusio“ tarp dviejų uolų.

Fiordai – tai Norvegijos gamtos stebuklai, prieš tūkstančius metų susidarę dėl ledynų veiklos. Šimtai pakrančių slėnių traukia turistus atostogų metu. Lankant fiordus galima ne tik pasigrožėti didinga gamta, bet ir aplankyti kitų kultūrinių vietovių bei patirti ekstremalių pojūčių.

Šaltinis http://blog.norvegu24.lt

Sognės fiordas Norvegijoje
Sognės fiordas Norvegijoje
Lyses fiordas Norvegijoje
Lyses fiordas Norvegijoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis