Masažo atsiradimo istorija siekia dar gilia senovę, kada fromavosi liaudies medicinos metodai. Šaltiniuose teigiama, kad žmonės siekiantys palengvinti skausmus traumos vietoje atlikdavo trynimą ir plekšnojimą, o pastarasis gali būti įvardintas kaip vibracija. Remiantis paskutinių dviejų dešimtmečių duomenimis, paaiškėjo, kad masažas senovės Kinijoje jau yra žinomas 2500 metų prieš mūsų erą.
Vibracija, kaip mes visi gerai supantame, yra labai galinga jėga, galinti paveikti ar netu sugriauti stipriausias sienas ar net suskaldyti akmenys. Vibracijos poveikis priklauso nuo besikartojančių smūgių stiprumo, apimamo ploto ir dažnumo visumos. Kaip veiksmas, vibracija taikoma ir masaže. Taikant vibraciją ir parenkant jos dažnumą, stipumą ir plotą, mes galime labai efetyviai paveikti ir atpalaiduoti giliausius žmogaus organizmę susifomavusius spazmuotus plotus ar taškus. Kadangi vibroterapinis masažas yra labai efektyvus dėl pritaikyto mini smūgio, kuris prasiskverbia į giliuosius organizmo audinius, jis turi gydomąjį poveikį. Gydomasis poveikis pasireiškia tuo, kad atsipalaiduoja raumenys ir audiniai, pagerėją kraujotaka ir limfotaka, nurimsta nervinė sistema. Kalbant abstrakčiai vibroterpinis masažas sumažina skaumus ir pagerina sivijauta.
Vibroterpinis masažas išskirtinumas toks, kad jis apliekamas tik rankomis, nenaudonat jokių vibracinių mechaninių prietaisų. Vibraciniai masažuokliai ir kiti prietaisai, anot masažuotojo Nerijaus nejaučia, jie dažniausiai atlieka vibracija patoviam režime ir stiprume. Prietaisai gali būti panaudoti, bet tik trumpam laikui masažuotojui išanalyzavus audinių spazmatika ir pritaikomi tik mechaniniam veiksmui atlikti.
Kievienas iš mūsų esame individuali amenybė ir kas tinka vienam, nevisada gali tikti kitam. Masažas labai naudingas dėl glaudaus masažuotojo ir kliento kontakto. Rankos yra viena iš jautriausiu kūno vietų per kurias galima patirti daug lytėjimo pojūčių. Patyręs masažuotojas rankomis sugeba perduoti harmonijos ir atispalaidavimo pojūčius, diagnozuoti negalavimus, pajausti įtampa ir stresą per odos tekstūrą, raumenų mazgus ir nelankčius sąnarius. Profesionalus masažuotojo tinkamai parinkta tecnika žmogui suteikia šilumos pojūtį, mieguistumą ir visišką atipalaidavimą. Kadangi kiekvieno žmogaus skausmo slenstis yra individualus, todėl dažnai masažuotonas Nerijus masažo metu savo kientų klausia ką žmogus jaučią. Nuo problemos rimtumo ir spasmuotos vietos stiprumo, skausmo lygio ir slenkčio visumos kiekvienam iš mūsų vibroterapinio masažo metu parenkama ir pritaikoma spaudimo ar mini smūgio jėga.
Šiandienos mūsų tradicinė medicina tik malšiną organizmo siunčiamus signalus apie atsiradusius pakitimus mūsų organizme, bet negydo. Gydymu galima vadinti procesą, kuris pašalina streso organizme sukeltus pakitimus. Šiandien dienai, stresas yra viena didžiausiu ir klastingiausių būsenų žalojančių mūsų orgnizmą. Vibroterapija yra viena iš priemonių padedanti sumažinti streso sukeltus pakitimus organizme ir atsipindinčius Mūsų savijautą.
Viroterpinis masažas gali būti atliekamas tiek spazmuotai apykaklei, tiek nugarai, tiek pilvui, tiek kojom ar visam kūnui priklausomai nuo atsiradūsių problemų ar individualiu pageidamimų, poreikių ir būtinumo.
Šio vibroterpinio masažo ir kitu masažo nevertetų daryti esant temperatūrai, ūmių uždegimų metu, esant pūliniams kūno paviršiuje, odos bėrimams, daugybinėms karpoms ir polinkiui į kraujosruvas, sergant venų uždegimu, esant kirkšnies išvaržai, moterims menstruacijų ir nėštumo metu nemasažuojamas pilvas. Turint individualiu problemų reiktu pasikonsultuoti su masažuotoju arba savo gydytoju.
Masažuotojas Nerijus teigia, kad bet koks prisilietimas turi gydomąjį poveikį ir čia daugiau nėra ka anlizuoti. Kiekveina veikla yra menas, jeigu ji atliekama su nuoširdžia meile ir įkvepinu.
Palinkėjimas skaitytojui atrasti tą įkvepiančią save veikla, tada ir pas masažuotojus reiks rečiau eiti taisyti sveikatos, galesit ateiti tik atsipalaiduoti.