2013 07 15

„Ekipažas“ svečiavosi archeologijos festivalyje Kernavėje

Liepos 6 – 7 dienomis senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje po metų pertraukos vyko tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“...

Liepos 6 – 7 dienomis senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje po metų pertraukos vyko tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“, kuriame Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Vengrijos eksperimentinės archeologijos meistrai rodė ir pasakojo, kaip senovėje buvo gaminami titnaginiai, kauliniai ir geležiniai įrankiai, kalami ginklai, lipdomi ir žiedžiami puodai, statomi būstai, gaminamas maistas.

Greta Vilniaus puodžių cecho, eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“, kitų įvairių karinių, muzikinių klubų, įvairių vaidinimų, žymių specialistų, festivalyje svečiavosi ir Biržų senovinės technikos klubas „Ekipažas“, vadovaujamas Voldemaro Aišporo.

„Ekipažas“ kartu su auto-moto Širvintų klubu pakvietė visus istorinės technikos klubus ir pavienius entuziastus į renginį „Žygis į Kernavę“, pažymint Lietuvos Valstybės dieną – liepos 6-ąją. Pats žygis prasidėjo Širvintose, kur vyko dalyvių iš visos Lietuvos registracija. Kaip sakė Voldemaras, užsiregistravo iš viso 88 transporto priemonės: 57 lengvieji automobiliai, 29 motociklai, 1 sunkvežimis ir 1 švediškas karinis transporteris.

Be Biržų ir Širvintų gyventojų, žygyje į Kernavę, dalyvavo klubai iš visos Lietuvos: „Seni vežimai“, „Retromobile“, „DSTK“, „V – 8“, „Vabalų klubas“, „Seni motociklai“, svečiai iš Rusijos Kaliningrado srities ir Baltarusijos, pavieniai vairuotojai ir fanatikai.

Po „prisirašymo“ vyko senovinės technikos paroda ir demonstravimas Širvintose bei paradas miesto gatvėmis. „Ekipažo“ nariams ir jų kolegoms teko bendrauti su Širvintų gyventojais, juos sveikino ir Širvintų rajono Savivaldybės meras Vincas Jasiukevičius, beje, ir pats priklausantis senosios technikos gerbėjams bei visoje Lietuvoje puikiai žinomas buvęs garsus lenktynininkas, automobilių kolekcininkas Stasys Brundza.

Iš Širvintų visa didžiulė kolona, keliu Širvintos – Musninkai – Kernavė, atvyko į  buvusią Lietuvos sostinę Kernavę, kur surengė parodą prie Kernavės mokyklos. Kaip sakė V. Aišporas, net pritrūko vietos, bet galiausiai šiaip ne taip visi sutilpo.

Kernavės festivalio lankytojai galėjo grožėtis ne tik senąja technika, bet ir žavėtis Vilkaviškio „Senų vežimų“ klubo vadovo Renaldo Dariaus Dulinsko sukurtais dirbiniais iš metalo laužo. Mažieji galėjo pažiūrėti senovinių vaikškų automobiliukų ir dviratukų parodėlę, juos išbandyti. Patys žygeiviai turėjo progą susipažinti su senąja Lietuvos sostine.

Pavakare visa keliauninkų kompanija patraukė į Valiukiškių kaimą, kur privačioje A. Jankausko valdoje įsikūrė ištisas palapinių miestelis. Žygeivių laukė vakarienė ir vakaronė, dešrelės ir šašlykai, Biržų alus bei gira, sveikinimai, nominacijos.

„Ekipažo“ nariai irgi užsidirbo pora prizų. Seniausia technine priemone buvo pripažinta Narcizo Mikšio M20 „Pobeda“, pagaminta 1953 m. Dalyvių simpatijų prizas, išreikštas balsuojant patiems žygio į Kernavę dalyviams, R. D. Dulinsko sukurtas motociklas,  atiteko Biržų gyventojui Lionginui Veličkai už jo „rūpužietį“ – ZAZ 965, gimusį 1967 m.

Visą vakarą skambėjo muzika, grojo Širvintų kaimo kapela, jaunimo kapela, dainavo solistė Jolanta Stumbrienė, savo muziką atliko grupė „KAF KAF“, padangę nušvietė fejerverkai.

Sekmadienį skambėjo tradicinis „Labas rytas“, šeimininkas Arvydas vaišino žuviene iš aštuonių žuvies rušių, žygeiviai dalinosi įspūdžiais, atsiminimais, planavo būsimus susitikimus, keliones ir senosios technikos „susimatymus“. Kad tik technikėlė atlaikytų!
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai