WTFest – būtent tokiu pavadinimu pirmą kartą praėjusį savaitgalį vyko festivalis Panevėžio rajone. Pirmas blynas iškepė truputėlį prisvilęs gilinantis į smulkmenas, bet imant visą keptuvę – visai nieko pietūs ne pas mamą būtų. Kodėl? Todėl, kad jame dalyvavo ,,visi savi“. Festivalį organizavo dvi populiarios Vilniaus vietos: ,,Cafe de Paris“ ir klubas ,,Play“. Pastarasis praėjusiais metais rengė savo vardo festivalį, o šiemet susikooperavo su ,,Cafe de Paris“ kavinuke, kuri kelerius metus prieš tai rengė festivalį ,,PKSTVL“.
Muzika visų festivaliautojų skoniams
Festivalio pagrindinė scena buvo panašios į rudeninius lapus, primenančius psy trance scenų dekoracijas, kluone buvo įrengta dj’ų scena. Krokodilui Genai viskas atrodė stilingai, nors jis girdėjo ir nepatenkintų festivaliautojų komentarų. Neva tokios scenos neatspindi nei festivalio dvasios, nei skambančios muzikos. Gena šoka ginti dekoratorių pasirinkimo – visame festivalyje buvo išlaikyti stilistiškai panašūs puošimai papuošimai ir už scenas organizatoriai gauna pliusą.
Daugelis festivalio lankytojų buvo iš Vilniaus ir patys gana dažnai lankosi ,,Play“ ir ,,Cafe de Paris“, tad kiekvienas gana gerai atrado savo vietas jei ne prie scenų, tai bent jau palapinėse ar prie automobilių. Kodėl ne vien tik prie scenų? Muzikantai festivalio pradžioje vangokai keliaudavo į sceną dėl pusvalandžio trukmės ,,soundchek’ų“. Tuo metu klausytojai ieškodavo vietų netoli scenų, kuriose jiems muzika skambėtų gerai. Daugelis stengėsi būti šalia scenų, bet ne prie kolonėlių, nes priartėjus prie jų širdis, skrandis ir visa kita viduje bandydavo palikti savo tiesioginius šeimininkus. Padorus atstumas buvo pakankamai reikalingas tam, tad dar viena priežastis, kodėl daugelis būriavosi prie palapinių – visoje teritorijoje muzika girdėjosi puikiai, o prie pačių palapinių garsas buvo netgi švaresnis nei šalia scenų.
Grupių ar dj‘ų šalia scenų klausydavosi daugiausia tie, kurie neturėjo draugų muzikantų arba buvo sumokėję už bilietą. Visa programa buvo nuosekliai sudeliota pagal populiariausia Vilniaus jaunimo muziką. Patys muzikantai tiek ant scenos, tiek prie palapinių buvo labai draugiški ir pozityvūs, nors dažnai ir vulgaroki, tačiau už muziką galima drąsiai parašyti pliusą.
Pasakyta – padaryta
Organizatoriai neapvylė žmonių žadėtomis veiklomis, netgi papildė jas neįtrauktais užsiemimais: kaljano kampeliu, Vilniuje mėgstamu žaidimu Petankė ir panašiai. Kadangi žmonės atvažiavo daugiausia ne žaisti, o linksmintis, tik tradicinis stalo futbolas nestigo lankytojų, o pavyzdžiui Petankė bent pirmas festivalio dienas buvo tuščia. Sekant festivalio programą ir taisykles galima pastebėti, kad viskas vyko pagal planą ir tradiciškai niekas nesibaigdavo nurodytomis valandomis: muzika iš kiekvieno kampo grodavo be sustojimo.
Virtuvės dirbo trumpai, bet individualius užsakymus priiminėdavo ir po darbo valandų
Oficialiai virtuvės dirbo iki 2 val. nakties, tačiau organizatoriai sutardavo išalkusiems dalyviams maisto, nes niekas nebuvo pasiruošę „skautiškam“ gyvenimui. Kadangi Gena nėra krokodilas-turtuolis, jis ragavo vegetariškos sriubos už 2 wtf kuponus (6lt). Sriubos receptas paprastas ir neskanus: konservuotuose pomidoruose išvirtos morkos ir bulvės, jokių subtilybių nebuvo – Gena liko alkanas. Tad maždaug 4 val. rytp jis pabandė pavalgyti kitos virtuvės meksikietiškos sriubos. Gena nėra tylus krokodilas, tad už sutartinę kainą (nors oficialiai mexikano kainavo 9lt, arba 3wtf kuponus) jis susiveikė tos ,,dievų košės“. Meksikietiška sriuba buvo būtent tokia, apie kokią Gena ir svajojo, tačiau už trumpą virtuvių darbo laiką ir papildomai reikalingus sutarimus, kad pavalgytų, Gena rašo pusę balo.
Palapinių miestelis – visas festivalis
Krokodilas negalėtų pasakyti nieko blogo nei apie pačius festivaliautojus, nei apie apsaugos darbuotojų: susitarti ko nors nelegalaus jam niekur nepavyko. Žinoma, itin didelių norų turintys ir pastangų įdedantys festivaliautojai, renginio įstatymus apeiti sugebėjo, bet kam to vargo? Balą Gena duoda už apsaugos darbą.
Žmonės noriai bendraudavo vieni su kitais. Galbūt todėl, kad šiame festivalyje visi jautėsi lygūs ir elgdavosi maloniai vieni su kitais, neatsižvelgiant į tai ar Krokodilas Gena bendravo su paprastu festivalio darbuotoju, ar su organizatoriumi – kievienas padėdavo rasti geriamo vandens, patardavo, ką geriau valgyti ir netgi pašnibždėdavo, su kuo galima ,,susitarti“. O festivalio organizatorė-aktyvistė-didžioji-pagalbininkė-Ieva naktimis lakstė rodydama kur kas yra visiems atvažiavusiems sutemus.
Kai Gena per žioplumą paliko prie palapinės savo telefoną jis iškart dingo, tačiau po keliolikos minučių žavios krokodilo kaimynės atsiprašinėdamo jį grąžino šalia tualetų. Kalbant apie juos – šeštadienio paryčiais tualetai buvo pilni iki kraštų (nors patys kraštai – švarūs, kas teikė džiaugsmą). Tęsiant apie higieną, krokodilas dėl šalčio nesipliuškeno nei kūdroje, nei šalia esančiame upelyje, dušais taip pat nepasinaudojo. Už higienos erdves Gena rašo visą balą.
Savo palapinę galima buvo suręsti bet kur – oficialiai nebuvo suformuoti jokie palapinių miesteliai. Už visą festivalio erdvę Gena duoda pusę balo.
All in all: 8 balai iš 9
Šiame festivalyje, Genai pasirodė, dalyvavo daugiausia muzikantai ir jų draugai bei pastarųjų pažįstami. Gena siūlo atetityje rengti private fest arba uždarą VIP zoną, kitaip tikrai gali būtų wtf. Taip pat reikėtų suformuoti aiškų palapinių miestelio tašką bei virtuves paprašyti dirbti ilgiau, juk festivaliautojų pilvai pradeda urgzti ne pagal grafiką.