Gegužės 11-ąją prie Žalgirio arenos įvyko kasmetinis KTU Statybos ir architektūros fakulteto studentų atstovybės „STATIUS“ orgaznizuojamas renginys „Gatvės ritmu 2013“. Tai – orignalus projektas, kurio metu „graffiti“ piešėjai viena tema piešia tam tikroje miesto dalyje. Šiais metais buvo pasirinkta „Nepriklausomybės“ tema.
Svarbu, kad šiemet renginys buvo dar turiningesnis! Prie gatvės piešėjų konkurso prisidėjo ir pirmą kartą „STATIUS“ organizuojamas renginys „Eko.Kaunas.“ Tai socialinis-informacinis renginys, skirtas skleisti žinias jaunimui apie tai, kaip svarbu kurti ekologišką mus supančią aplinką.
Renginio metu klausytojai išgirdo net 5 paskaitas, kurias vedė kompetentingi lektoriai. Maža to, šalia esančioje aikštelėje vyko ir Kauno krepšinio klubo „Žalgiris“ krepšinio turnyras „3x3“, todėl kiekvienas gegužės 11-ąją apsilankęs „STATIUS“ organizuojamame renginyje galėjo itin turiningai praleisti laiką.
Šiemet konkurse „Gatvės ritmu 2013“ dalyvavo vienuolika dalyvių. Išankstinės registracijos metu visi norintys dalyvauti siuntė eskizus nepriklausomybės tema. Buvo atrinkti geriausieji, kurie turėjo galimybę piešti renginio metu.
Konkurso dalyviai darbavosi visą dieną stengdamiesi išgauti, kuo geresnį rezultatą ant cemento drožlių plokščių. Visi darbai žavėjo savo orginalumu, tačiau geriausiu buvo išrinktas tik vienas – Alexander iš Vilniaus darbas. Nugalėtojui atiteko „Gatvės ritmu 2013“ stiklinė stalulėlė bei rėmėjų dovanos. Kitiems dalyviams taip pat atiteko rėmėjų įsteigti paguodos prizai.
Konkurso metu dalyvių sukurti šedevrai greitu metu bus tvirtinami įvairiose Kauno vietose. Taip siekiame, kad tokią netradicinę meno šaką pamatytų kuo daugiau žmonių bei gražiname miestą, kuriame gyvename!
Šis renginys vyko jau 6-ąjį kartą ir sukvietė daugybę kauniečių pasigrožėti „graffiti“ šedevrais, piešiamais ant cemento drožlių plokščių. „Gatvės ritmu“ – puiki galimybė piešėjams atskleisti save, o miesto svečiams ir gyventojams pasigrožėti unikaliais darbais bei įsitikinti, kad „graffti“ menas yra ne vandalizmas ar pastatų niokojimas, bet priešingai – unikalus būdas išreikšti mintis ir puošti miestą, kuriame gyvename.