Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų mokslinės draugijos valdyba (LSMU SMD) suorganizavo jau trečiąjį „Susitikimą su Asmenybe". Šį kartą renginio koordinatorius Kazys Butkus sudalyvauti projekte pakvietė garsų Lietuvos kardiochirurgą prof. Rimantą Benetį.
LSMUL KK Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas pasakojo apie savo gyvenimo kelią, kaip tapo medicinos studentu, o vėliau ir kardiochirurgu. Profesorius jau nuo vaikystės žinojo, kad bus arba statybininkas, arba chirurgas. Nugalėjo medicina.
Prof. R.Benetis ne kartą gyrė kolegas, mokytojus, puikius savo srities specialistus: „Aš turėjau labai gerus mokytojus, mano nuopelnas nedidelis. Man sekėsi - pasirinkau nuostabius žmones." Džiaugėsi gyvenime turėjęs galimybę sutikti legendines asmenybes, kaip antai Magdį Jakubą (Magdi Yacoub), Londono Karališkojo universiteto profesorių , sudalyvauti Nobelio premijų laureatų paskaitose. „Mums buvo lengva augti, nes mes augome ant milžinų pečių",- minėjo kardiochirurgas.
Profesorius nebijojo papasakoti ir apie tai, su kokiomis kliūtimis susidurdavo siekdamas savo tikslų, minėjo, jog teko gyventi ir labai prastomis sąlygomis. Štai vienu metu turėjo nakvoti sesučių name, kuriame jam skirtas kambarys tebuvo apie 2,5 x 4 m. dydžio. Tuo metu sunkiai dirbo, namo grįždavo ir su operacine pižama. Juokėsi, jog atsigulti į lovą reikėjo tam tikra padėtimi - kojomis į vamzdį , kuris ėjo palei lauko sieną, nes tai buvo vienintelis dalykas, kuris šildė tame name.
Prof. R.Benetis studentams teigė, jog medikui neužtenka būti tik mediku, reikia nuolatos tobulėti. Minėjo, jog ir pats kartais savaitgaliui skrenda pas dukrą į Londoną, kad galėtų nueiti į miuziklą. „Tokie dalykai reikalingi harmoningam žmogaus vystymuisi",- sakė klinikos vadovas.
Profesorius studentus ragino niekada nebijoti darbo, kantriai siekti savo tikslo. O kantrybės gali reikėti daug, tačiau negalima sustoti pusiaukelėje. Jeigu įstrigote kurioje nors vietoje, kilo abejonių, „darykit žingsnį į šoną, į priekį, atgal, bet negyvenkit ir nebūkit su abejonėmis. Priimkit sprendimus greitai. Nes laikas bėga greitai."
Įdomiai skambėjo pasakojimas apie geriausias, įdomiausias operacijas. „Geriausia operacija, kuomet pacientas išeina patenkintas, o chirurgas irgi jaučiasi ramus",- sakė profesorius. Prof.R.Benetis minėjo, jog būna ir tokių atvejų, kai chirurgas atlieka sėkmingą operaciją ir ją pamiršta. Tai nutiko ir žymiam anglų chirurgui D. Rossui, kuris žvejui atliko aortos vožtuvo keitimą plaučių arterijos vožtuvu, o į šio vietą įstatė donorinį vožtuvą. Po kelių metų pas chirurgą sugrįžus minėtam pacientui, D.Rossas jo nebeprisiminė ir nusistebėjo, jog atliko tokią operaciją. Prabėgus kiek laiko, medikas pradėjo kartoti šią chirurginę procedūrą, ir ji išgarsėjo visame pasaulyje.
Daugiau nei prieš mėnesį LSMU studentai „Susitikime su Asmenybe" turėjo galimybę atvirai pabendrauti su LSMU Rektoriumi prof. habil.dr. Remigijumi Žaliūnu, apie tai paskaityti galite čia.
Nuotraukų ir teksto autorė Lina Pankratjevaitė, daugiau nuotraukų iš LSMU rasite čia.