Šią vasarą Taujėnų dvaro svirne, susitikimu su aktore, dramaturge, pjesių „Pupos“, ,,Bulvinė pasaka“ ir kt. autore Daiva Čepauskaite bei Taujėnų mėgėjų teatro ,,Bičiuliai“ vaidinimu pagal šios autorės pjesę „Pupos“, prasidėjo rajone vykdomas projektas – edukacinė kultūrinė programa ,,Kultūros gijos“.
Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. Jo tikslas – profesionalaus meno sklaida rajone. Pakviestų profesionalių muzikų, aktorių, teatrų programos sudarys galimybę platesnei auditorijai išvysti aukšto meninio lygio atlikimą. Projekto renginiai vyko ir vyks kultūros paveldo objektuose: dvaruose, bažnyčioje. Kultūros renginių lankytojai atvykę į renginių vietas, ne tik išgirs ir išvys profesionalių atlikėjų pasirodymus, bet ir susipažins su vietiniais kultūriniais objektais. Rajone numatoma suorganizuoti šešis šio projekto renginius: susitikimus, spektaklius, koncertus su profesionaliais menininkais, kurie vyks:
Rugpjūčio 24 d. 19 val. Siesikų dvare – Giedriaus ir Agnės Arbačiauskų koncertas. Giedrius Arbačiauskas – teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas, žmonėms pažįstamas iš televizijoje sukurtų įsimintinų personažų, tačiau negalima ties tuo apriboti aktoriaus veiklų. Giedrius Arbačiauskas kuria dainuojamosios poezijos žanro dainas pagal savo ir kitų rašytojų eiles. Renginio metu jis dainas atliks su žmona Agne, kuri griežia violončele.
Prieš koncertą, nuo 18 val. bus organizuota pažintinė ekskursija po restauruojamą Siesikų dvarą.
Rugsėjo 13 d. 15 val. Berzgainių dvare (Žemaitkiemio seniūnija) koncertuos Lietuvos Respublikos Vyriausybės premijos laureatas Kauno styginių kvartetas: Karolina Beinarytė – Pelakauskienė (1-as smuikas), Dalia Terminaitė (2-as smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė). Kvarteto programa specialiai sudaryta šiam renginiui. Kaip sako kvarteto vadovas Saulius Bartulis - tai bus muzikinė kelionė per epochas ir muzikinius stilius, kurią galima būtų pavadinti ,,Nuo anglų baroko iki amerikiečių bliuzo“.
Rugsėjo 15 d. 12 val., po Šv. Mišių, Veprių bažnyčioje koncertuos VDU kamerinis orkestras.
2010 metais styginių katedros vedėjo, dėstytojo Roberto Bliškevičiaus ir aktyviausių styginių katedros studentų iniciatyva Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje buvo įkurtas kamerinis orkestras. Jau pirmieji koncertai parodė, jog idėja pasiteisino, kolektyvas buvo iškart pastebėtas ir pamėgtas publikos už didžiulį muzikinį entuziazmą, nuoširdų ir profesionalų muzikos perteikimą. Per labai trumpą laiką tapo profesionaliu universiteto reprezentaciniu kolektyvu – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Kameriniu orkestru. Kolektyvo repertuarinis spektras – nuo baroko laikų kompozicijų iki naujausių šiuolaikinių kūrinių.
2013 metai yra jubiliejiniai – 120-ieji V. M. Putino gimimo metai, garsiam kūriniui „Altorių šešėliai“ sukanka 80 metų.
Rugsėjo 22 d. 16 val. Taujėnų dvare „Knygos teatras“ pristatys spektaklį pagal V. Mykolaičio – Putino romano „Altorių šešėly” III–ąją dalį. Spektaklio režisierius – Saulius Vosylius.
Spektaklio kūrėjų tikslas, išsaugant V. Mykolaičio-Putino kalbos grožį, jėgą ir savitumą, įrodyti, kad pamatiniai kūrinio konfliktai, perteikti šiuolaikinėmis teatrinės išraiškos priemonėmis, ne tik nepaseno, bet šios dienos kontekste tapo dar aktualesni.
„Knygos teatras“ renkasi autentiškas erdves, kurios atspindi romano „Altorių šešėly“ laikmečio dvasią, paryškina spektaklio atmosferą. Spektaklio draminę formą paryškina įspūdingais kostiumais ir antikvariniais kvepalais, kurie praturtina reginį, suteikdami išskirtinę atmosferą. Subtili meilės istorija pateikta lengva ir patrauklia, bet ne banalia teatrine išraiška.
Ypač palankaus įvertinimo spektaklis susilaukė iš rašytojo giminaičių, kurie, ištisus dešimtmečius kruopščiai saugojo romano autorines teises.
Spalio 4 d. 18 val. Taujėnų dvare muzikinis spektaklis „Ten, kur svajonės lekia“. Spektaklis – dainos, šokio, vaidybos metamarfozė, kurioje susilydė vieni gražiausių pasaulio vokalinių kūrinių, šokių, tekstų. Spektaklio metu drauge su aktoriais žiūrovai ners fantazijos sūkurin ir keliaus – iš lietuviškojo tarpukario laikotarpio, kurio estradoje karaliavo Dolskis ir Šabaniauskas, į Italiją – į operos aistros sūkurį, iš ten persikels į komišką Brodvėjaus miuziklo pasaulį, po to suklups palaimingoje ekstazėje Paryžiaus Noterdamo katedroje, žinoma, neaplenks čigonų laužų Rusijos glūdumoje, užsuks į Vokietiją pasimėgauti operetės lengvabūdiškumu...
Ir visur patirs meilę – romantišką, ilgesingą, valiūkišką, aistringą,- kurios klaidžiais labirintais sumaniai vedžios aktorės nežabota fantazija ... Kodėl? O todėl, kad „apsukę pasaulį, patyrę pasaulį“ suprastume: „visur gerai, bet namie geriausiai!“ Dainų žavesį padės atskleisti svajingi ir ugningi šokiai, suteikdami vaidinimui ekspresijos, juolab, kad spektaklyje šoka visi! Tai tarsi maža kelionė po įvairias pasaulio šalis, apimanti tų šalių muziką, dainas, šokius, literatūrą, į kurią visi keliaus kartu su Liudu Mikalausku, Egidijumi Bavikinu, Virginija Kochanskyte, Gintare ir Tomu Slausgalviais. Tai nuostabus užtaisas, sklidinas gyvenimo geismo ir aistros!
Projekto baigiamasis renginys vyks Deltuvos kultūros namuose, kur lapkričio 15 d. 18 val. žiūrovai bus pakviesti į „Vakarą su Liudu Mikalausku“ . Sunku nesižavėti Liudu Mikalausku. Talentingas, charizmatiškas – jis prikausto nuo pirmų garsų, ir kiekvienas jo pasirodymas yra pagunda, kuriai neįmanoma atsispirti... Kiekvienas jo koncertas, tai tarsi mažas spektaklis, leidžiantis žiūrovams pasijusti ne tik nuošaliais stebėtojais, bet ir paties koncerto bendraautoriais. Koncerto programoje – lietuvių ir kitų šalių kompozitorių muzika. Dainininkui akomponuos tarptautinių konkursų laureatė Virginija Unguraitytė (fortepijonas).
Šie renginiai žiūrovų lauks dar šiais metais. Planuojama, kad projektas taps tęstiniu, kiekvienais metais įtraukiantis daugiau Ukmergės rajono vietovių ir leidžiantis platesniam ratui gyventojų susipažinti su profesionaliuoju menu.