2013 12 05

Organizacijos „Gera muzika gyvai“ įkūrėjas Žilvinas Švarplys: „Mano galva nėra nieko geriau nei gyvas atlikimas ir gyvas koncertas“

Daugiau nei tris metus, kartą į mėnesį, o kartais ir dažniau Lietuvos muzikos gerbėjai turi galimybę susipažinti su pasaulio muzika. Dažnam klausytojui visai negirdėti atlikėjai...
GM Gyvai
GM Gyvai

Daugiau nei tris metus, kartą į mėnesį, o kartais ir dažniau Lietuvos muzikos gerbėjai turi galimybę susipažinti su pasaulio muzika. Dažnam klausytojui visai negirdėti atlikėjai iš Etiopijos, Kolumbijos, Brazilijos, Malio, Senegalo, Tuvos, Zimbabvės ir kitų egzotiškų šalių, dažną taip nustebina gerąją prasme, kad tokių pasaulio muzikos garsų norisi dar ir dar.

Išskirtiniais koncertais bei atlikėjais rūpinasi standartus laužantis, organizacijos „Gera muzika gyvai“ įkūrėjas Žilvinas Švarplys. Apie pažintį su pasaulio muzika ir artėjančius koncertus pakalbinome patį Žilviną.

 Kaip kilo idėja Pasaulio muziką skleisti Lietuvoje?

– Idėja kilo man gyvenant Čikagoje. Dirbau, tuo metu žymiausiuose bliuzo klubuose, kur ir skambėjo pasaulio muzika. Tuo metu, man tai buvo visiškai nauja ir negirdėta ir visa tai taip žavėjo ir traukė, kad nusprendžiau dirbti tik su muzika ir tokios muzikos lobynus  parodyti Lietuvai.

– Kodėl „Gera muzika gyvai“? Kodėl pasirinkote būtent tokią organizacijos koncepciją, kodėl organizuojate tik gyvos muzikos koncertus?

– Mano galva nėra nieko geriau nei gyvas atlikimas ir gyvas koncertas. Mes, kaip organizacija siūlome su pasauliu susipažinti ne TV ar kompiuterio ekrane, bet būtent atėjus į gyvą koncertą. Tik jame ir tik gyvai atsiveria tos šalies kultūra, bendravimas, tikros emocijos ir išgyvenimai. Todėl ir dabar, rengdamas koncertus, žmonėms sakau, ateikite į koncertą, bus gerai, pamatysite gyvus žmones ir išgirsite jų gyvą muziką. Tai su niekuo nepalyginama. Atėję žmonės gyvai išgirsta ir pamato kartais visai nepažįstamus instrumentus, išgirsta išskirtinius balso tembrus, ir pajaučia skirtingas pasaulio kultūras.

 Koks buvo pirmas suorganizuotas koncertas, ir kokie jie dabar? Gal galite palyginti?

– Pirmieji koncertai vyko man vis dar gyvenant Čikagoje. Į pirmą koncertą atėjo gal 20 žmonių, kuriuos į koncertą teko tiesiog kviesti gatvėje, kad užpildytume erdvę. Tai buvo atlikėjas iš Puerto Riko, vienas žymiausių pasaulio gongolistų – Paoliu Mejiu. Buvo labai gėda, kad susirinko tik tiek žmonių, bet tiems atėjusiems dvidešimčiai buvo labai gerai ir dėl jų patirtų emocijų bei geros nuotaikos vertėjo visa tai tęsti. O šiuo metu viskas kiek paprasčiau, pati organizacija jau didesnė, žmonės jau žino apie mus, laukia koncertų ir šiuo metu vidutiniškai koncertuose susirenka apie 200 – 300 žmonių.

 Įspūdingiausias koncertas, kurį suorganizavote Lietuvoje?

– Manau, kad kiekvieną kartą mūsų organizuojami koncertai būna įspūdingi (juokiasi). Negalėčiau išskirti nei vieno. To reiktų klausti mūsų klausytojų, kokie atlikėjai ar grupė jiems labiausiai patiko iš visų mūsų koncertų.

– Žinau, kad turite projektų ir su lietuvių muzikantais, papasakokite plačiau, kokie jie?

– Man labai džiugu, kad projektas „Malituanie“ su Malio muzikantu Baba Sissoko ir lietuviais Sauliumi Petreikiu, Laurita Peleniūte, Indre Jurgelevičiūte bei Viktoriu Diawara pavyko. Darant šio projekto įrašus, man asmeniškai rodos, kad ir atsiskleidė didžioji muzikos galia – susikalbėjo skirtingų kultūrų bei patirčių žmonės. Ir susikalbėjo labai skambiai. Žavu ir tai, kad viską įrašius, paaiškėjo, kaip visai nesusitarę muzikantai improvizuodami ir dainuodami skirtingomis kalbomis, dainavo apie tą patį.

 Kokius muzikantus bei atlikėjus svajojate atvežti į Lietuvą? Kokių koncertų galime tikėtis artimiausiu metu?

– Sąrašas būtų labai ilgas... Labai norisi žymių Afrikos atlikėjų, tokių kaip Vieux Farka Toure, Fatoumata Diawara. O iš bliuzo žvaigždžių, galiu išduoti paslaptį, kad tikrai kitais metais Lietuvoje koncertus surengs Harry Manx, Kanados bliuzo žvaigždė ir daugybės prestižinių muzikos apdovanojimų laureatas bei Eric Bibb, viena ryškiausių bliuzo asmenybių, „Grammy" nominantas. Artimiausias koncertas, tai Balkanų muzikos šou su įspūdingu orkestru „Fanfare de Transylvanie“ iš Rumunijos. Koncertai vyks gruodžio 11d. Vilniuje ir gruodžio 15d. Kaune. O naują sezoną pradėsime vasarį su tarptautiniu, tris žemynus apjungiančiu projektu.

O jau šiandien (12 05) 19 val. Žilviną Švarplį bei Viktoriją Jakučionytę bus galima išgirsti „7 Fridays“ bare vyksiančioje gyvų pokalbių laidoje „Penktadieniniai pašnekesiai“.
Renginys nemokamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų